Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Ако тие од студентски прашања ти кажат дека имаш само 3 -4 предмети од наредната година ќе ти ги шијам чорапчињата, и се слично шо сакаш, ама тајнири не мијам да знајш !!!!!!:vozbud:
 

IZA

Член од
5 април 2012
Мислења
12
Поени од реакции
12
Nemozam poveke stvarno....kolku i da se trudam vrskata da uspee da ne gi pravam greskite od minatoto i sekogash da bidam smirena i da se trudam da te svatam vo sekoja mozna situacija ti ne se trudis da mrdnes ni so maloto prste....sto sakas da napravam poveke ja stvarno neznam....sto i da pravam ne cini i pak za se ja sum kriva.Nemozam sekoj eban den jas da bidam taa sto ke pazi sto zbori kako se odnesuva i red dr raboti sto se povrzani so tebe....a ti sto pravis????samo nesto te nervira i ti smeta i se nesto ne e ok,pravis raboti i kazuvas stvari bez da razmislis dali me povreduvas so toa ili ne i sto e najstrasno toa si trae i si traee veke podolg period a ti nemas namera da se osvestis i da poglednes posiroko okolu tebe i da svatis so se slucuva.Poveke nemam ni volja ni zelba ni vizija za nisto ponataka,umorna sum od se zasto pocna poleka no sigurno da ubivas se sto e vo mene,valjda si svesen deka za vrska i ljubov se potrebni dvajca,no za zal vo situacijava ja sum taa sto pravi se no veruvaj nema uste dolgo :(
 
Л

Лигеја

Гостин
Го мразам времето,секој процеп во него кој на твојот мирис потсетува,
помеѓу мојот свет и твојот ниедна душа не се сретнува,
затоа што е нем и тежок,
само нашите желби,моите и твоите се се она
што нашата несреќа вреднува.

Не запираш,леташ и бегаш пред заминување ме оставаш
на земјата да полудам и секогаш со иститот подарок в рака
-насмевната маска која треба да ја прикрие мојата кататонична тага.
Се хранам со зашеќерени догми додека те чекам,
се плашам да зборувам затоа што добри другари ќе натежнат
на моите гради и ќе ја чујат слабоста и грижата за
засолништето во кое те криев додека се пронајдеш повторно.

Кој да ти каже дека ќе го разнесе бурата која ја предизвикуваш
од другата страна на светот
додека плаќаш за среќа и пееш со свирачи,
затоа што срцето не е тврдина,
прости ми што сум сиромашна и слугувам на романтиката
имам само скромна колиба во која има полици со
сите мои емоции кои ги земам како книги и ги читам
додека пловам во кајче и разговарам со месецот кој го бакнува морето,
со секој мој спомен кој се раѓа кога го гледам зад небото.

И тогаш...ќе се видам себе си
на секој можен перон како те испраќам.
Не се враќај,не ме убивај,
остани меѓу патниците и шарените балони.
Само така за осамените се пишуваат приказни.

 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
Ljubav
Dobar način da se udaš kad te nijedan sa parama neće.

Ljubav
Крајње чудан однос двоје људи који ће их навести да раде веома перверзне ствари једно другоме.
Нпр, да се везују једно за друго.

ЗА ЖАЛ ВО ДЕНЕШНОВО ВРЕМЕ
ljubav
ljubav danas to je... to su njegova kola i njene sise...
...
Prava ljubav?
Ljubav nema definiciju i nikada je nece imati... Ako ikada bude definisana, tog trenutka ce prestati i da postoji...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
I know who you are, but who аm I?

Вака започна се`.
Моментот на вистината е што некогаш подболнува. Тлее по малку. Онака да ме потсети кога ја загубив секоја нишка на разум, кога заборавив дека времето се брои во секунди, дека постојат основни форми и морален сплет на олоности, кога ги кажав тие проклети зборови кога не требаше. Кога го изневерив нашето пријателство за нешто премногу себично, премногу длабоко. Премногу проклето болно.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.815
Поени од реакции
11.843
Да знаеш дека дури и Зорица да се викаше, пак ќе те љубев исто! :D
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Не ги сфаќам машките што имаат по две женски во исто време.....не сфакам како тоа ги прави фаци??? Нормално започнале врска со некоја девојка граделе нешто минувале години и одеднаш се пар години у врска. Како сега таа дотична особа има потреба да почне нешто друго со друга девојка, а во исто време не ја остава првава. Двете незнаат ништо една за друга, веруваат дека градат нешто убаво, а овој копуков држи два живота во раце и ич не го боли...и моментот на крај секој ги прави нив две гуски, а него цар. Што се криви девојките? Тоа што се одлучиле да му веруваат на некој на кого мед од уста му тече? Поголемиот проблем е што сретнав мал милион вакви примери.....сакам да ги ништам ваквите.......
И не дека нема ни такви девојки.....и нив би ги ништела да можамм.....
 

Peterson15

A TryHard
Член од
20 мај 2012
Мислења
169
Поени од реакции
188
Зар сметаш дека ќе бидам задоволен како твој втор избор? .... Дека кога пак ќе те кутне стариот, ќе те пречекам со отворени раце? Ми спомна, една голема цел ти е да го смириш и да му укажеш да не лета у облаци. А малу ти да се симнеше од облаци?.... Ја сјеба работата, немаш тука назад.

И ја умеам да си продолжам со животов. Наивен си ако мислиш дека тој тигар ќе си го смени крзново. Ама нека ти е ;)
 

ververice

leto"8o
Член од
11 декември 2009
Мислења
39
Поени од реакции
14
Mojot zivot e kako vecna trka so vremeto, kako voz koj patuva do niedna stanica, kako reka sto bega od svoeto korito....Ponekogas mislam deka sum samo eden edinstven cvet vo parkot po koj site posegnuvaat da go skinat, kako detelina pod grubata vojnicka cizma ..kako ptica nadenuvajci se na ostriot trn ja pee svojata posledna i najubava pesna...Mozebi sum samo cvet frlen vo bistrata planinska reka, tolku grd sto samo go gledaat ,a nikoj ne saka da go pomirisa....Ponekogas mislam deka cel zivot me prati tagata, kako veterot sto go nosi pustinskiot pesok.., kako kaktus vo nedoglednata pustina..Posakuvam nikogas vo zivotot da ne doziveev ljubov, taka nemase ni da ja zapoznam ovaa ogromna bolka....Ovaa bolka nekogas uspeav dlaboko da ja potisnam vo sebe kako sto temninata ja potiska svetlinata, no samo edna moja pogresna postapka uspea povtorno na povrsina da mi ja donese bolkata ......Se prasuvam zosto lujgeto ne me razbiraat dovolno, zosto posakuvam da sum posledniot patnik na peronot ...a potoa se da iscezni....Moite sonista se samo moi iluzii, moite zelbi se nepoznati za tebe , moite kopnezi mu pripajgaat na vremeto, na svetlinata sto patuva niz prostorot....
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Feelings are intense
Words are trivial
Pleasures remain
So does the pain
Words are meaningless
And forgettable

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms :)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Имам договорено три дејта за нареднава недела и тоа два од нив слепи...Најверојатно од сите тие ништо нема да биде, ама ајде...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom