Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ме правиш среќна, сигурна...
Од секогаш сум сакала да зборувам, да пишувам, но секогаш полесно ми било да пишувам на долго и на широко кога сум била тажна. Кога сум среќна, секогаш помалку зборувам, па и пишувам. Затоа што сум среќна, затоа што живеам во моментот, затоа што немам потреба да пишувам на долго и широко. А сега сум среќна. Среќна сум само кога ќе ги видам твоите очи и кога ќе видам како се смееш, заборавам на се останато, само знам дека сум среќна во моментот.
Од кога сме заедно неколку пати ја отварав темава за да напишам нешто и секогаш исклучував, затоа што не знаев што да напишам. И сега не знам, само знам дека навистина сум среќна со тебе. Обожавам да слушам како ти поминал денот, што си правел, особено ако тоа те развеселило. Одамна некој не ми давал толку позитивна енергија како ти.
You're here, there's nothing I fear...
Супер си. Стварно ме правиш среќна.
И тоа чудо се деси. Јас да напишам на темава, а да не кукам и се жалам.
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Знам дека нема да ти текне, ама се запознавме на денешен ден, пред многу години.
Недела дена пред роденденот мој, ко ран поклон за да ми го направи „мојот“ ден поубав...
Фала ти што сеуште ми ги разубавуваш деновите, што знаеш да ме насмееш и кога ми се плаче, што ме тераш да те бакнам и кога сакам да те удрам. :love:
Те С!
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.540
Поени од реакции
33.746
..аnd in the morning it was morning and I was still alive.
Само што е поручок и нефункционалнава состојба barely passes as alive.
3 денови по ред на алкохол не се десило од 17, кога го злоупотребувавме дека мислевме е кул.
Ако нешто ми е мака е што отидов all in во заборавајќи те, неголи да сум сторил истото за нас. Колку грубо да звучи, ова е минимално што се очекуваше, и среќен сум што не е толку тешко колку што се плашевме. Ама не ме гледај мене, you merely adopted the misery, I was born in it, molded by it, I never saw true happiness се дури, пред 5 години, првите месеци не клекнав да те запросам со книшка пакетче од орбит џвакички бидувајќи запрепастен од тоа колку sweet, innocent and lovely you were. Aко тоа беше врвот во убавото, ова дефинитивно не е врвот во лошото. Се "растревожувам" понекад од неки песни кои клише звучат ко правени за нас, ама такоџе читам кул муабети што ме убедуваат во обратно, дека не треба, па се е kewl.

Aко во нешто ме бивало, е убивање време, а доста многу убив што почнува да ми се гади од убивање, па идеме.. напред, назад, за мене уште нема правец, ама ме исполнува тоа што барем се мрдам. </3
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Кај мене нема ни Љ од Љубов :icon_mrgr:
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
684
Поени од реакции
1.193
Зашо бе Бубу ми праиш ваква каша во мозоков?
Дали е возможно студенскиот живот толку да те смени?
Прашуваш некогаш како ми е мене?
Знаејќи таму дека си со милион колешки - цимерки.
Кога ме праша шо мислам пред да одиш ти реков ,, Ти верувам,, а ти не го сфати тоа озбилно мислеше дека крај ставам?
Бараше искреност од мене ја доби. А јас за возврат што имам?
- Тежина
- лажна насмевка
- милион мисли кон тебе.
Те немаше цели два месеци, добро издржав неможам да се пожалам, патувањето ми ја разбистри главта и конечно помислив дека стварно тргнав по прав пат POW бумеранг од некоја страна ме удри односно ти. Пред мене со твоите прекрасни зелени очи. И? Што постигна?
Само за 5 минути ме дигна до небото а за 2 дена ме тресна од земја толку силно што имам карпа во градиве.
Дали некогаш се сеќаваш какви моменти имавме?
Прекрасни години поминати заедно, седејќи на кафе по 2-3 саати и смеење со солзи.
Моабети, моабети никогаш немавме крај, всушност никогаш не ни беше досадно. Секое гледање се поубаво и поубаво ни беше.
Подршка и разбирање во секој момент. И каде замина сето тоа?
Ќе добијам ли некогаш одговор?
Осеќам како да бегаш од мене, како да се плашиш од нешто, слободно кажи ми ќе имам целосно разбирање како до сега иако ќе ме боли.
Ме боли и сега без да знам а тоа е полошо.
Имав поклон за тебе и сеуште го имам го чувам во една кутија, таа кутија ја нарекувам КУТИЈА НА СПОМЕНИ. Тој подарок очито никогаш нема да стигне во твои раце а многу би те израдувал кога би го видел. Но тоа е што е.
Јас ќе се сеќавам на секој момент никогаш нема да ги забравам тие спомени, лошите ќе ги избришам иако се малце ќе ги заборам.
Се надевам дека еден ден ќе собереш храброст, ќе ме погледнеш во очи и ќе ми кажеш каде исчезна стариот ти....


До следно видување...
 
Член од
18 февруари 2013
Мислења
108
Поени од реакции
146
Sakam da ti kazam, ustvari tuka ke napisam,ama ti imam i kazano :) Te zasakav uste prviot den koga te zapoznav, zosto si takva, ne mozes da ostavis covek ramnodusen. Te sakam zosto licis na malo dete sto se raduva na detski raboti, se smees najslatko na svetov, ja imas najmilata nasmevka i oci, najgrizlivoto i najneznoto nesto sto go poznavam. Zasekogas ke bides edinstvena devojka sto sum ja sakal i ke ja sakam

http://www.youtube.com/watch?v=s3RvA9QU5zg
 
B

Bonux

Гостин
Ко те јебе бре...пројде времето на молење,ќе си го измастурбирам достоинствено ко човек !!!
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Илјада пати ја отворив темава да ти напишам нешто, 8 листови а4 фотмат ти напишав писмо, и еве сега ги ставив да горат. Можеби ќе добиеш текст следен пат, кога знам што сакаш..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom