Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Не се јавувај, кат, никогаш повеќе, кат, зашто не те познавам, кат, пушти си емисијче, кат, новиот ти...
 

anaxilea

MUFF CABBAGE
Член од
12 јануари 2009
Мислења
93
Поени од реакции
61
I would never hurt you.
Or disappoint you.
But I just can't be your supergirl, y'know.
Men.. they just come and go...
Saturday through Sunday, Monday, Monday through Sunday yo'
Nah, I would never ever hurt you. But it's still on the list.

HAND ME YOUR BALLS NIGGUH :smir:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Крејзи оддамна нема поминато да избрише овде.Значи ако сакате песни да посветувате имате тема за тоа во музика.Ако сакате едноставност ја имате Драга Кајгана,ако сакате да изразите емоции,чувства,страст користете ја темава.Само мало потсетување.
 

Depiii!

Remi :*
Член од
24 јануари 2011
Мислења
6
Поени од реакции
4
Кога си заљубен си насмеан,позитивен,среќен,весел,значи све ти е најубаво ...чувствуваш дека љубовта е секаде околу тебе , чувствуваш страст спрема личноста во која си вљубен и цел свет милслиш дека е твој ...све ова се случува само кога двајцата се сакате и сакате двајцата да успеете во тоа што сте го почнале .... но кога само еден сака е тоа е нешто друго ..тогаш можеш и треба да очекуеш во секој момент да бидеш разочаран и повреден ...
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Сепак не било љубов и многу ми е мило што на време успеав да го сфатам тоа за да после не биде дека јас сум крив за тоа што би се случило.
Не е дека те сакам, туку - ми значиш.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Не ми се верува дека до толку бев изгубен вчера и денеска одсабајле и накурчен на се и секого на се што мрда и дише што не ни дојдов на роденденот твој.
Некад сум чуден знам, и сфати дека кога ќе кажам НЕ кажано е, па макар и твојот роденден да е.
Секако дека ако не сум дошол на твојот роденден не значи дека те мразам или непочитувам.
Тука сум и сеуште е 7 :) Нашето 7.
И крив сум но од друга страна се држам на своите ставови.
Очекувам шамар кога ќе се видиме но и самата знаеш зошто недојдов.
Се гледаме во Среда и се ќе помине.
Те сакам.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Секој пат пред да пишам во темава, десетина пати излегувам и влегувам во неа. Двоумењето е да не би случајно некој приметил дека веќе трета година ти пишувам без одговор и те барам кај што те нема.
 
S

StormRage

Гостин
Не сум сигурен дека се заљубив но сигурен сум дека ако треба и пред камион би скокнал за тебе... штета шо ми си само другарка...
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
24
Поени од реакции
9
Te nema,dolgo vreme te nema da se javis...telefonot nikako da zazvoni.Zaludno te ocekuvam,no sepak se nadevam mozebi povtorno ce ti go slusnam glasot i ce mi kazis deka me sakas,bez razlika sto nisto ne ti znacat tie zborovi..Mnogu mi nedostasuvas sakan moj,noceska bev povtorno vo tvojata pregratka vo moite sonista...Ter gledav vo tvoite crni oci,nezno se smeese dodeka ja miluvase mojata kosa.,se navedna i strasno me bakna...a jas treperev vo tvojata pregratka,,,,kolku ti bese mazna kozata na teloto..So rakata pominuvav bavno po tvoeto telo,sakav da zapamtam mirisot na teloto,go baknuvav sekoj del od nego i povtorno gi spusti tvoite usni..tivko ti sepotev : te ljubam mnogu,beskrajno te ljubam ..zasekogas ce bides mojata nedostizna zvezda.....
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Уф каков беше денес ... кога се симнуваше по скалите срцево ќе ми излезеше од среќа. И ја имаш најубавата насмевка на целиот свет! :)
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
СДТК дека згрешив што те засакав. Не можам да те заборавам иако велат дека времето лечи се.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Прости ми што ти дојдов неспремен, со дупки, недовршен. Прости ми ако ги пополнувам додека си тука. Прости ми ако е посилно од мене.

Благодарам што си тука и го читаш ова.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom