Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
5 февруари 2010
Мислења
290
Поени од реакции
58
Те сакам и се што сакам е да бидеш добро колку што е можно побрзо! Ти наредувам мило! :wub: :devil1:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Ни таму - ни ваму. Битно мене ми е убаво вака како што е...
Ако не успееш во едно, секогаш имаш уште неколку опции. Поточно јас, не ти :smir:
 

KIFFLA

не ме викај друже
Член од
5 ноември 2008
Мислења
548
Поени од реакции
180
Зошо баш сеа се избаци пак после 10 години,како памтиш дека сум постар од тебе 731 ден после толку време како воопшто ме позна? Поубава си и помила од кога и да е :vozbud: .Ја чуваш маицата моја шо ти ја дадов коа се прскавме таа вечер со вода кај мене у двор сеуште!?!?
Пак напраи да се чуствувам ко тогаш коа имав 12 години и да се понашам исто така.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.896
Поени од реакции
717
Нормално зашто да биде едноставно кога може да биде комплицирано.........се каам и на душа ке го носам тоа што дозволив да се направи,јас едноставно не сум таков :(
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Што се деси се деси, знај дека никогаш нема да ти го заборавам колку и да се трудам........го направи најлошото нешто што можеше.........се надевам дека си горд на себе.................I brought you to life so i can hear you scream....
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
офтопик: Зарем не можеше да остане старата тема? Си ја имам истурено душата таму, мислам дека можам да го најдам цел мој љубовен патопис, оригинален и во детали, на начин на којшто човечката меморија неможе да постигне :)




.....
Нема да ти кажам дека си ми најбитен од се на светот, тоа е само една безобразна и опасна лага. Дали е тоа воопшто здраво?!
Дека те сакам најмногу од сите на светот? Не, не можам ни тоа.
Знам, ужасна сум, ама ќе ти кажам нешто за кое не барам да ми поверуваш:
Доколку некој некогаш ти ги каже тие две нешта, бегај што подалеку од него.
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
Се НАДЕВАМ дека ќе те видам вечерва. Само да те видам паааа, ништо друго не мора. Да те видам :( Ај биди срце :pipi:
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Деновие учам, многу учам од животов ... Научив дека не секој се интересира за тебе, зашто сметаат дека они самите се најважни, може и ја така треба да почнам да се однесувам. Научив кои ми се вистинските пријатели во животов ... убаво ми е кога ги гледам како се радуваат на мојата среќа. Научив дека секој ден треба на некој да му повторуваш дека го сакаш, за да се почувствува сакано. И сеуште учам и убаво ми е.
ГИ ОБОЖАВАМ И НИВ И НЕГО И СИТЕ!
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Вчера се надевав дека ке те видам таму кај што те запознав,ама изгледа јас задоцнив со времето,тебе те немаше.Се надевам дека пак ке те сретнам случајно,момче,со ангелско лице :pipi:
Не е заради тебе,туку заради прекрасниот парфем што го имаш :icon_lol:Морам да го осетам уште еднаш на твојот дукс.
 

Џ.

Ќутам на различни теми!
Член од
14 јули 2007
Мислења
868
Поени од реакции
183
Полека со корпите глата ќе ми ја дупниш.
 
E

elena.

Гостин
Сакам да те видам, да те гушнам, ама сето тоа да биде случајно. Засега добро ми оди со планирањето случајности, ќе видам дали ќе ми успее и овој пат...:)
 
Член од
16 април 2010
Мислења
33
Поени од реакции
1
ааахххх само јас си знам како се почувствуваф кога те видоф...толку весел,насмеан,со најубавите плави заводливи очи...ми го подари најубавиот поглед на светот.
пак го добиф она познато чувство...се во мене играше,целата се тресев,пепрутки во стомакот...те сакаф...и ти знаеш дека сеуште те сакам...
пробувам да те заборавам ама не можам...пробувам,се трудам верувај ми..на секој можен начин пробувам но не успевам...ти ми ја отежнуваш работата...таман малку ќе те подзаборавам и ќе добијам надеж дека конечно почнувам малку по малку да те заборавам но,кога ќе те видам во маало,кога повторно ќе ми го упатиш оној твој длабок,заводлиф поглед...се паѓа во вода...те мразам кога ми правиш така ...а сепак толку те сакам...не знам дали ќе те заборавам..

се трудам да те симнам,од срце и од усна
под насмевка ја кријам,осаменоста ко лузна
и се што нема да ти кажам,пак од внатре ќе ме сотре
а може тоа што те сакам,ќе престане од утре...
владо јаневски-ти немаш право да прашаш
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Сонував дека се сакаме во Виена.
Сонував дека сме заедно и дека трепериме заедно како две тревки скокотнати од ветер.
Она што боли - сонував за тоа што можеше да поправиме во минатото, а се разбудив во сегашноста.
Овде не постоиме, ако го изземам мозоков. Се плашам да вклучам телевизор... Ја мразам потсвеста што ја убива маката на свеста, Ј.
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
24
Поени од реакции
9
Nocva kako i predhodnite,dolga i tazna,bez tebe....Nemozam da ne mislam na usnite sto mi podarija iljada baknezi,na zborovite: "te sakam" sto tolku lesno gi izgovarase,iako znaev deka se laga,posakuvav da bea vistina.Te nema,daleku si od mene.....mozebi vo pregratkata na sakanata,mozebi sega slatko se smees na mojata luda ljubov...ostana samo mozebi...Se isplasi od goleminata na mojata ljubov?....iljada prasanja bez odgorvor..Se prasuvam kade pogresiv,dali egreska sto te ljubam tolku silno,sto te ljubam bez obvrski...posakuvam samo da ti go slusnam glasot....gi zatvoram ocite i te gledam tebe,tvojata figura i ocite vo koi neuspeav da ja otkrijam tajnata....Kako vcera da bese taa dekemvriska noc...Te baknuvav strasno, te miluvav nezno,go dopirav sekoj del od tvojata koza so moite usni,sakav zasekogas da go zapamtam mirisota na tvoeto telo....Te baknuvav dodeka razgovarase so nekogo i posakuvav nikogas tie momenti da ne isceznat...SE PRASUVAV KAKO LI CE ZIVEAM BEZTEBE...No iako moeto srce bese raneto,sakav barem uste ednas da ja pocustvuvam strasta na ljubovta...i go napraviv toa.,a sega ,sega uzasno boli osamenosta,reaknosta deka te nema. Nepomisliv deka tolku golema ljubov ima vo moeto srce za tebe...Na zaminuvanje samo mi krena raka i nasmean zamina vo tvojot zivot kade sto nekoja druga te ceka......Da znaes samo kolku me bolese tvoeto zaminuvanje...I sega posakuvam na mestoto nejzino da sum jas,da te baknuvam nezno do beskonecnost, da ti gi baknam ocite i tivko da ti sepnam kolku te ljubam.....Mozebi nocva ce bidam temnina i tivko ce legnam pokraj tebe, dodeka spies nezno ce te miluvam, ce te bknuvam.....ce gi dopram tvoite temni oci kako noc i ce zaspijam pokrajtebe mil moj......TE LJUBAM zasekogas tvoja .....
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Сакам да ти напраам 4 деца.
Макар едно да е девојче и да го крстиме Лејла.
Макар уште едно девојче и да го крстиме Мила.
Макар едно машко да го крстиме Немања.
Макар едно машко и кумот да одлучи за него :)

Вреча беше преубаа, а јас сфаќам дека наскоро ќе скршам нечива глава што посстојано те гледаат во тој твој задник, аман!

п.с убоо е чуството да си покрај преубава партнерка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom