Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Р

~~РубинРед~~

Гостин
Знаеш ли дека повторно почна да ми недостигаш?:(деновите со тебе беа непроценливи.
Не те сакам ама потребен си ми заради тоа што ми беше прав пријател.
Господ си поигра со нашите животи,сега сум свесна каква личност изгубив.
Иако ти не беше свесен за многу работи,јас бев секогаш овде да ти кажам што се случува.
Ако некогаш се сетиш на нашите денови,овде сум.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Одамна ти немав кажано дека те сакам нели, епа од пред некој ден може и ти се смучи секој ден да го слушаш тоа по 200 пати. Многу пати се сомневав во тебе, но сега сфаќам можеби си единствениот човек што вреди... ај да не претерувам, се разбира има уште неколку луѓе што вредат ама ти највеќе.
Те сакам!
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Не си ми јасен,знаеш ли?
Знаеш ваљда,длабоко у тебе знаеш шо осекам
Педер си знам,не ми одговараш ни на повици ни на смс
Ама ваа е последен пат да те тражам,не трчам веке по никој
фала шо ме научи шо е тва гордост




кој поверува здравје кој не-па здравје
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Море шо убаво било после 5 поручек да искочиш од дома, да земеш нешто за зобање, и да глеаш препоручен филм со женската...
Ај сеа ко да не сум го праел ова, па и јас :) Него друго ми е муабетот...стварно убаво попладне, до скоро и вечер пројдовме преска, знаеш. Ми се свиѓаше чоколадото, но сепак јас сум пре за твојата на мојата усна :). Некогаш значи стварно полна ми е душата коа се согласуваме, коа бафтаме цигари, и кога се сакаме. И сеа коа учиш, и коа учев јас порано, имаш време за мене, и јас за тебе, и најбитно си имаме време за нас. Битно не сме биле бубатори :).
Ајде сеа гитла на читање...Ја теб љубљу :back:
 
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3
Поени од реакции
1
Љубов во срцето мое !!

Љубовта е најзначајното нешто во животот.Таа за момент може да не возвиши,но и да не спушти.Љубов може да чувствуваме кон многу нешта.Во овие наши луди тинејџерски години најзначајна ни е љубовта кон саканата личност.На овие години ја чувствуваме првата љубов,првите пеперутки во стомакот.Самиот збор,љубов,значи премногу.
Кога ќе ја видам мојата сакана личност моето срце трепери,чувствувам возбуда.Неговите две очи за мене се како светли ѕвезди на небото.Тој со неговиот глас ме смирува.Гледајќи го него среќен и насмеан моето срце е полно со љубов.Мојата љубов секоја минута,час се зголемува.Заедно со саканата личност можеме да оствариме многу цели во нашиот живот.
Љубовта понекогаш е болна,протекуваат и првите солзи,но во секој случај таа е потребна за секој човек да биде среќен и исполнет.
Можеби љубовта кон него ми причинува мака но моето срце сеуште него го сака.
Чувството да сакаш и да бидеш сакан е прекрасно.
Радосното срце вообичаено се создава од само едно срце кое гори од љубов па затоа:САКАЈ ЗА ДА БИДЕШ САКАН!<3





Темава ја пишувавме за една писмена па решив да ја споделам.Иако се покајав за кој ја напишав бидејќи тој не го заслужи ова ама ај :))
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.749
Поени од реакции
12.062
Woman <3 <3 <3

There's so many things i like about you, I..
I just don't know where to begin,

I like the way you, look at me with those beautiful eyes,
I like the way you, act all surprised,
I like the way you, sing along,
I like the way you, always get it wrong,
I like the way you, clap your hands,
I like the way you, love to dance,
I like the way you, put your hands up in the air,
I like the way you, shake your hair,
I like the way you, like to touch,
I like the way you, stare so much,
but most of all....
Yeah..
most of all....

I like the way you move.....

 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
24
Поени од реакции
9
Vecerva dodeka patuvav tamu daleku ja gledav mesecinata kako ognena topka kako nekade i taa patuva.Posakav da mozam da ja dopram, no bese premnogu visoka, posakav barem so misla da ja presretnam za da i kazam da ti gi prenese moite baknezi....i uspeav vo toa...Me poceka i mi veti ,vecerva ce se simni vo tvojata soba..vo onaa ista soba kade i jas spiev,mozebi po cista slucajnost na tvoeto mesto....Nocva taa ce bide jas,poleka neusetno ce ti vlezam vo tvojata soba,necujno vo grst svetlina ce se spustam do tebe...Nezno ce te miluvam po kosata dodeka spies,eden baknez ce ti spustam na tvoite usni onaka nezno za da ne te razbudam......bavno ce go miluvam tvoeto telo,ce go osetam mirisot na tvojata koza...do tebe milo moe ce ja ostavam mojata ljubov kako podarok za tebe,...mozebi i gerdanot od solzite sto posle tolku godini povtorno go nanizav......tivko samo temninata da slusni ce ti sepotam kolku mnogu te ljubam.....Moeto srce iako skrseno ce prodolzi da cuka za ljubovta sto se rodi,za nadezta koja umre zaedno so doaganjeto na sonceto....TE LJUBAM SILNO I BESKRAJNO MIL MOJ......
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Денес не сакам да кажам "те сакам".
Денес зборовите се премалечки.
Денес би го прередила целиот свет, коцка по коцка.... само речи ми!
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Сакам да ти кажам дека ќе те имам покрај мене за ден-два-три...
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Во врска со љубовта сакав да ти кажам дека...последниoт пат кога пишав на темата бев избезумена,заборавив дека Господ те зема кај него,и се уште не ми се верува.Сепак знам дека еден ден,некогаш,повторно ке се сретнеме некаде.Те сакав,те сакам и секогаш ке те сакам бидејки ми беше другар кој не знаеше да рече НЕ на моите глупости,кој не знаеше да каже НЕ на моите барања во стилот 'Ej пеерче,ајде да се маваме со перници' или ајде да избегаме по часовите и да идеме на кафе,а таму да ми зборуваш како си се трудил да ја импресионираш твојата девојка.
Ех денови,стари.Ми недостигаш.Да знаеш.
Не грижи се,добро сум јас,имам кого да се грижи за мене.
Ти благодарам за се.
Почивај во мир.
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
24
Поени од реакции
9
Ja pametam sekoja crta od tvoeto lice,sekoja brcka okolu ocite,sekoj pogled na tvoite oci.....isto kako da si tuka...Onaka sednat so cigarata sto ja pusis,so pogledot kojznaekade,ja slusam prikaznata za nekoja tvoja ljubov...za nekoja zena koja sto mnogu si ja sakal....Bezbroj prikazni za ljubovi i tagata vo ocite za tvoite neostvareni sonista,vecnata potraga po ljubovta koja mozebi eden den ce ja najdes....Vo tie momenti sakav da ja pruzam rakata i da te dopram,da te pogalam kako malo dete...zatoa sto mi izgledase tolku slabo...Mozebi na toj nacin sakase da me pottiknis da ti go rskazam mojot zivot,neznam zosto tolku doverba imav ,ti kazuvav za moeto minato..za mojata taga , nesakajci se poblizok te custvuvav...i eden den da sfatam deka premnogu te sakam...Mozebi se isplasi od mojata ljubov,od iskrenosta na moite zborovi...ili na toj nacin sakase da se otrgnis od mene...No, mil moj, jas ne posakav ti da me sakas,......zatoa sto toa e nevozmozno...Jas sonuvam za dvajcata,kopneam za ljubovta sto tolku strasno mi ja podari.....Nemozev da disam od strasta so koja me baknuvase prvpat na edno dalecno mesto,te gledav i neznaev sto mi se slucuva...gorev od ljubov,bev presrecna sto bev tolku blisku do tebe,sto mozev da te dopram,strasno da te baknam...I sega sum srecna sto te ljubam,sto mislam na tebe,....i beskrajno sum ti blagodarna sto na moment zaboravi na se...Ako poglednis visoko vo zvezdenoto nebo ,ce vidis kako edna zvezda pajga,.......brzajci da go spusti mojot baknez na tvoite usni, i da ti sepni: TE LJUBAM MIL MOJ.....
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.784
Поени од реакции
4.023
Made a wish, I can dream
I can be what I want to be
Not afraid to live my life
And fulfill my fantasies

I learned a lot of tricks to help me live my life
You helped me find my paradise
When you came I saw

Sunshine through my window
That's what you are
My shining star
Sunshine
Making me feel like
I'm on top of the world
Telling me I'll go far

Reaching out, for the highs
You inspired me to try
I felt the magic inside
And I felt that I could fly
I'm looking at the world in an optimistic light
You made me appreciate my life
'Cos when you came you were my
Sunshine through my window
That's what you are
My shining star
Sunshine
Making me feel like
I'm on top of the world
Telling me I'll go far

You are the calm
I am the storm
You are the breeze that carries me on
When I said a truth
You wink at me
You're there for me



Често се шегуваме колку сме различни, колку различни работи сакаме дури кога станува збор за ситни нешта. Ама кога мислиме исти нешта, кога се разбираме со еден поглед, или кога кажуваме исти нешта во исто време... тогаш ми е јасно дека тоа што сме сосема различни не е важно ама воопшто.
Кога сум со тебе - се чувствувам како да го запознавам рајот, и времето секогаш ми поминува премногу брзо.
Те сакам премногу, се би направила за тебе. И без тебе животот би ми бил тажен и празен, како без сонце :)
Убаво ми е кога висиме на скајп или на телефон по цели денови, убаво ми е кога си правиме планови за иднина, убаво ми е кога лежиме и молчиме.. Покрај тебе лебдам..
Те сакам сонце мое. :wub:
 

Annath

Полуактивен член.
Член од
11 јуни 2010
Мислења
338
Поени од реакции
42
Прости ми. :uvo:
Или јас тебе?
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Сакам љубовта да победи.

Каква и да е, кон кого и да е, сакам таа да победи. Искрена, чиста, вистинска љубов, онаква каква што сите посакуваме. Сакам таа да победи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom