Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Потребен е само еден момент.
Една искра.
Огромен оган.
Трае цела вечност.

Научна фантастика.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Најди ми само една добра причина за иднава недела да не легнувам и станувам со помислата на тебе... Јас на една, а ти на друга страна. Мразам обврски, а уште повеќе кога ме спречуваат во нешто.
Битно е дека почнувајќи од утре - натаму, еден мој дел нема да биде со мене.
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Te molam vo idnina da ne se rezilish kako dosega, nema smisla, ne si od Aerodrom.
Also, nemash 13 godini. <3
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Прееска отворив www.facebook.com, отворив messages, new message, го напишав твоето име и пишав: Многу те сакам!!!
И секако не стиснав send.
Помислив, па и не те сакам всушност. Ме привлекуваш, сакам да те гледам, сакам да сум со тебе, сакам да мислам на тебе ама не те сакам. Сеуште не е дојдено до тој степен, фала му на Бога.
 
M

MIL

Гостин
Vo vrska so ljubovta sakam da kazam deka ... izgubiv nesakajki edna mila , slatka , mala , dobra , i iskrena osoba ...
Koj znae kako i e sega , dali i e kako na mene tesko , dali pati kako mene , dali barem ednas na den pomisluva na mene , dali znae deka patam za nea i mi e tesko celo ova sto se desi ...
Ednostavno bev hrabar , ne pokazuvav slabost pred nea , no sega .... sto e so mene ... SLAB SUM ... PRIZNAVAM!!!
 
T

TaMчЕ

Гостин
Кратко ќе си кажам..се уште те сакам :)
Кој и да е покрај мене нема да го замени тоа што го имавме..
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
Тешко мие да си знаеш!
Ама навистина мие тешко, зошто последниве неколку дена се трудам да ти го кажам ова но изгледа како да несакаш да ме слушнеш.
А времево поминува....Најискрено би те замолила ако сакаш смени ја работава на подобро, малку барам... ситница е во прашање, само нека не ми биде вака ко што ми е сега!
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Џабе од скриени броеви...ти помина возот чуф чуф
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Конечно, конечно го направив чекорот кој ти не можеше да го направиш.Нема повеќе страдања, нервози, инатење, гордост.
Некогаш, заради ова, ќе се каам, но само на момент.Останатите моменти, ќе бидам тажна, затоа што не сфаќаше дека треба поинаку да постапиш со ситуацијата, со мене.Меѓутоа, и ќе бидам среќна, затоа што конечно го направив тоа што требаше одамна, за мене, за моето подобро утре.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Некогаш сум многу себична и премногу ладна...И знам од чиста мира да направам свашта....Прашувам досадни прашања и се лутам поради глупости,но знај мило сето тоа го правам од љубов!
-Кога викам дека те мразам, знај дека премногу те сакам и кога викам дека сакам да прекинеме, дека ке заминам, се молам во себе....да бидеш упорен како некогаш, да ме стегнеш за раката и силно, силно, најсилно да ме гушнеш, и да не ме пуштиш да си одам туку така....:pipi:
 

Џ.

Ќутам на различни теми!
Член од
14 јули 2007
Мислења
868
Поени од реакции
183
Си напрајл бариера околу тебе ко она чоечето од пангото и ич не си кул.
Олабај малку.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.412
Поени од реакции
29.650
Иди еби се, надевам се дека некогаш ќе се чуствуваш како јас во моментот.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
сакам да кажам дека не те заслужувам..толку се трудиш да ни успее врската ама многу НАПИЊАШ и ми ДОСАЃАШ! па сакам слобода бе девојчееееееее свати ме...и да...идиот сум, ќе морам утре да глумам дека те сакам..ќе ми извиниш ама уште си ми у фаза на свиѓање..
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.059
Поени од реакции
2.683
не ми е лесно кога морам да се правам како ништо да не се случило
знам дека не треба да бегам кога ќе те видам, но подобро така отколку да глумам.. а лошо глумам
и премногу те мразам
на моменти...
и не ми се верува дека уште си со неа
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Џ.

Kajgana Shop

На врв Bottom