Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.896
Поени од реакции
23.841
Што да ви кажам се е горе долу кажано. Кај што бев копук, ме јадеше совест, имав барем доблест да речам извини. Кај што се си беше регуларно уште си е со сите достојни почести си знаете добро дека што и да треба сум тука. А таму каде што има нерасчистени сметки го чекам пеналот што кад-тад ќе го добијам и некој ќе си иде дома добро заебан. Затоа што ме гони тоа проклетство да вратам за се. И ќе вратам. Без нервози, без било какво значење и задоволство, без опседнување со тоа, без омраза, туку од чист инат и принцип. Утре, за 3 месеци, за 20 години ќе дојде тренутак истине. А како и да е сегашната ситуација нема да ја коментирам колку год и да копка.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Смег си,висок со зелени очи,со прекрасна насмевка но не сум јас крива што нема хемија од моја страна:tapp:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
I can see it in your eyes
That you despise the same old lines
You heard the night before
And though it's just a line to you
For me it's true
And never seemed so right before

Знаеш колку не сакам да го слушам тоа!!! Едноставно знаеш, а го повторуваш!!!
 
T

TaMчЕ

Гостин
Веќе си станувам напорна сама на себе што си правам сама со себе муабет!Се осеќам ко да сум сама во врскава во некои моменти...си викам сама на себе те сакам! си викам сама на себе ми фалиш..и така натака...тоа се оние моменти на мсн, го мразам тоа! Сакам само да дојде септември! Заразо моја не си свесен колку ми фалиш и си ми потребен! Џабе е да се слушаме да дремеме на мсн :/ сакам да те гледам почесто сакам да те мањачам секој ден а не толку ретко...:/ знам дека никој не не сфаќа нас но воопшто не ме интересира тоа! Си се договоривме ние! НАШ СВЕТ :) ...летово е тапа! знаев дека ќе биде така! Ќе се гледаме и до крај на август често само важно ми е кога ќе се разбудам да не треба да се потсеќам дека те нема! Сакам да те има и ќе те има! Нема да те пуштам да ми киднеш..затоа што и двајцата не сакаме така да биде! ...ајде доста е тука ќе ти кажам во живо!

Те сакам мало!:back:
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
So I tell you that you're the answer to every question I've ever had about love . . .
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
ми фалиш... аха...
ааааааааааа ги мразам овие моменти, периоди... кога проклето ми недостасуваш :S :S :S
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.724
Поени од реакции
71.205
Ајмо 8-че :vozbud::vozbud:
Овој пат нема да филозофирам многу. Не е дека немам инспирација ама ако се распишувам, нема да ти биде интересно она што ти го спремам, а и скоро целата енергија ја насочив кон тоа :icon_mrgr
Сега само ќе ти кажам дека те сакам најмногу на целиот свет:back::wub:
Да си се самоцитирам од последниот пат. Мило ми е што ти се допадна тоа што ти го направив :back:
Морам да ти кажам, т.е да се потсетам на сентименталната вечер од пред неколку дена. Една од најпрекрасните вечери досега завршена со зрел муабет. Мило ми е што одново ти покажав некои работи, а и сватив дека и ти си во некоја слична ситуација како и мене, односно не би можела да живееш ако не сум крај тебе :back:
Досега не сум видел некои да бидат волку блиски како нас. И сега ми е многу тапа пошто ради летниве одмори мора да бидеме разделени на моменти, и што немаме шанса да одиме некаде заедно. Здравје боже следна година :wub:
Одамна не сум чекал да ми дојде роденденот што е можно побрзо, но не зашто сакам да пораснам него пошто знам дека тој период ќе бидеш тука крај мене, и ќе си бидеме заедно по цели денови. Те сакам :back::wub:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
Дали сум себична кога ми недостасуваш?:pipi:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Шо да ти кажам сама си ја скрои судбината... такви ко тебе имало и ќе има не сум јас крив :)
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
Сакам да ти кажам дека...I have no love for you enymore,i'm sorry...Само ја прам последната работа за тебе,од што ти должам не од што сакам.позз и све најдобро во понатамошниот дел од животот и со памет у глава :toe::smir:
 
M

MIL

Гостин
Те сакам бескрајно само тебе , затрескан сум во тебе , не си свесна колку те ......... , и очигледно ми фалиш во моментот штом пишам а можам тоа слободно да ти го кажам .... bebo moja , sreco moja , VOLIM TE PUNO :back:
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
дали мислиш дека сум толку глупава на твоите 2% да одговорам со внимание?
кучка сум за жал, кога некој ќе ми го пукне филмот му мавам shift + delete.
е па сега... : )) од секоја добра прилика има и подобра за жал така е :)
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
ti smizwa si? :)
Ехееееее ко вчера да се запознавме, а веќе поминаа 3 години... Фала што ми го направи детството многу поубаво, што ми ги просветли оние мигови кога ми се чинеше дека нема да има светла точка, што беше тука за мене во секој миг ( би го издвоил периодот пред 4-5 месеца и уште други ситници ), што ме опраи, што ме научи да сакам вистински и да ценам многу повеќе.
Сакам да ти кажам и да си знаеш дека многу те сакам и дека секогаш ќе има место во моето срце за тебе.
Од џумкоглав до кратконог со многу сакање.
:wub::back:
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Mi falish mala! ne e ova odmor za mene, ne mozam da gi ottrgnam mislite od toa kako dozvoliv da te ostavam sama, ostanaa ushte 2 dena ...edvaj cekam da te vidam i da te izgnjavam ! Te sakam poveke od se Mone!!!
 
U

UniqueGirl

Гостин
Се распекмезив и расплакав вчера ко мало дете.
Никад не би помислила дека волку ќе
те засакам.
Неможам превише да се лигавам.
Фала за се.
Толку.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom