Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Ја видов вчера... беше дебела...
Ја видов и денес... пак е дебела.
 
Член од
2 април 2007
Мислења
96
Поени од реакции
12
Колку ми е мило што конечно почна да се опушташ и да веруваш дека не треба да ти биде страв од љубовта....тоа што го имаме не се купува со ни едни пари, тоа што иаме чудна но најубава врска ни тоа го нема нигде...но сепак...имаме толку љубов во нас, што кога сме заедно во собата пука од емоции кој кружат околу нас и не прават најзаљубени на светот! Уживам во тебе, твоите прегратки, твојот мирис, твоите зборови, твојот поглед.......зависник ме направи од твојата љубов!
I love you my sweet Zveru:vozbud:
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Фала што ми помогна минатата вечер да сфатам некои работи,не го очекував тоа!
Mило ми е што налетав на тебе:back:
Сега знам на кој да се искажам и кој ке ме разбере до крај!
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Не, нема никој нов во мојов живот.. морав да се вратам на темава, заради тебе.. како и секогаш, затоа што ќе и здосадам на Драга Кајгана :)

Уште една ноќ помината во убави сеќавања на минатото. И една грда слика во мојава глава - ти со друга.
Ми текна на твоите смс пораки и погоди што.. твојот број стои таму!!
И зашто се осеќам ко да сум добила на лото? Што ќе правам со твојот број? Не можам да ти се јавам, ниту да ти пишам. Зошто се терам себе си да се навраќам на она "ние" се` повеќе? Сите оние ситници ми носат глупава насмевка на фацкава.. :icon_lol: Кога ќе ми текне, една вечер кога бевме заедно, а братучетка ми сама кај мене со следнава порака: "I'm sooo bored ajt dojdi siii.. dosta ti bese :P" ..додека јас и ти во меѓувреме се истепавме кој попрв да ја прочита, а потоа следеше бакнеж :pipi: И потоа уште еден и уште многу многу многу..
И братучетка ми ја дочека репликата дека не можам да се заситам од тебе и дека те сакам најмногу :) Баш `и кажав, а? :icon_lol:
Се воздржував да не цркнам од смеење од нејзиното: Ok. I will die. Go pisuvam testamentot ..како и : You're crazy woman t.e. ebi vetar t.e. in love with .... (you).
Ах.. па оние слатки и декорирани палачинки, убавото кафенце со твоите.. секој пат кога го изговарав твоето име за да те разбудам :) Вечно нанкаше кога ќе дојдев ..хаха будалче :) Толку беше сладок. Со убавото црно косе и убавите очиња.. ммм.
Одвaј чекав да излезам од школо за да те видам.
Вечерта на Стара Нова кога едноставно се сврте и ме гледаше пола саат и рече: "Колку си убава".. оф! :pipi: Потоа седнавме под ќебе и гледавме телевизија заедно со вклучен камин, на топло.. перфектен помин на вечер која сите ја преувеличуваа.
А кога ќе се загледаше низ прозорецот на твојата тераса? Или кога танцувавме заедно гушнати?
Колку само ми фалат сите тие работи :( Како сум можела да трошам време со други не ми е јасно. Каде беше пред тоа?
А како завршивме? Се скаравме за твоето детско однесување. За глупост. Кога би ти кажала колку ми недостигаш ти целиот.. да те гушнам и да ми кажуваш работи кои не сум помислувала дека ќе ги чујам.. Не би ми верувал ако ти го кажам ова, знам, ама јас така се чувствувам. Ниедна нема да те сака докрај, покрај се колку јас. Сродни души сме :)
И пред 2 ноќи, кога те видов.. се сепнав, ќе се удавев додека разговарав.. Заборавив за што зборам. Те гледав додека не исчезнеш.
Или пак, пред тоа 2 пати во Хард Рок? Кога те одминав како да не те познавам, онака bitchy .. немаш поим колку боли.
Ѓубре :( Камо да сакеше да бидеме пријатели, па макар само да се заситував што те гледам.
Ќе ти дадев уште една шанса ако можев. Толку пати ме бараше..Поверував дека сфати што си загубил, а и дека глупаво се однесуваше, но ти го повтори истото.. пак.
Се надевам само дека си сменет и дека си среќен со неа, дека нема да ја направиш истата грешка како со мене.
Те сакам сеуште и најискрено, и секогаш ќе те сакам и покрај се.. тоа е факт, иако ништо нема да се случи во иднина.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Заљубен сум до уши.:wub:
Те сакам многу.:back:
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
402
Поени од реакции
51
Just let me know... Why you're lookin' like that ? You're driving me crazy , you're lookin' amazïng :vozbud:


 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Znam deka izbrzav so nekoj odluke, sea se plasim deka e malu kasno za da se poprae toa :(
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
32
Поени од реакции
0
Би сакал да и кажам на саканата дека ја сакам, но незнам како?
Незнам кои би биле последиците откако ке и го кажам тоа?
Незнам што да правам :S патем не ни знам дали ме сака :S

совет од поискусните :S ве молам
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Драго маче Аце,
Не сакам да знам како им е на луѓето кога одат во војна. Ова е прв пат во текот на 2 години и 10 месеци да се разделиме. И тоа - зашто јас одам на пат. Не требаше да прифатам, ама тоа е веќе завршена работа. Сакам да ти кажам дека ќе ми биде многу тешко без тебе, ама секој пат кога ќе ми прифалиш ќе ја гушнам перницата и ќе бројам секунди. Тек сега ми е јасно дека ќе умрам ако те изгубам некогаш. Иначе, да не речеш дека само црни мисли ми се мотаат во глава, да ти кажам дека ти посакувам да си поминеш најубаво на Масив Атак и те сакам превише муле мое жолтоперјесто!
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Сакам да ти кажам дека никогаш нема да бидам онаква каква што заслужуваш да имаш.
И сакам да ти кажам дека е најдобро да дојде крајот. За двајцата.
Песнава мислам дека ќе каже се,за што јас неможам да најдам вистински зборови во моментов.


Скокни го плачењето,не сум вредна за тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom