Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
изгубив надеж за тебе и паралелно и желба за со друга. јебеш га ме знаеш дека се фокусирам секогаш на едно единствено.
а само колку си одговаравме, едноставно бев природен со тебе и не внимавав што зборував, а ти сеуште ме провоцираш со твојата обичност, во паралелен универзум некаде си лежиме онака ти си кажуваш шеги, јас ти ги финиширам со мојот глуп брутален хумор
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
''Што човек ти разбудил оди па преспиј го''...Ова од некаде го слушнав ама и самата се уверив колку само вистина има во него...и после цели 10години некои луѓе можат да направат да затрепериш,да почуствуваш како целиот стомак ти се превртува,да се вратиш години наназад да погледнеш што се си имал но и што се си пропуштил.Ќе те натераат да посакаш да се вратиш и да живееш одново и одново во минатото само за да бидеш опкружен од нив.И сфаќаш дека годините минувале една по друга а патиштата ни оделе во спротивна насока а баш и неможам да кажам дека се трудевме да го смениме тоа,едноставно ќе си речеш ''ах да,тогаш бевме деца,се сакавме'' или можеби ''беше детска љубов,ме заборавил,помина долго време'' но кога повторно ќе се судрат погледите,како оние детските со безгрижни очи што беа пред 10години сфаќаш дека сепак длабоко некаде во нашите срца ја памтиме секоја ситница.А врмето,е времето не е на секој добар пријател.И нам не ни беше,некако одеше против нас,но сепак ќе речам: ако треба да се случи,ќе се случи.
И за крај,фалиш човеку,фалиш,и тоа многу.
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.792
Поени од реакции
7.012
Кога љубовта ти станува само апстрактен поим, потрага по неименувана девојка по улиците на Брно, свирките во Брно, Мага, Мага, кортасаровата Мага. Има нешто убаво во тоа да трагаш по нејзините движења, нејзиниот глас, нејзината обичност ( но, обично како небото што те радува, како сонцето што те потсетува на детство, на првата љубов, на книга ( една ) што живее во тебе, на замисла за една ноќ со многу ѕвезди ), и само еден физички допир - дланка во дланка. Брно е и тажно место, прекрасно, среќно. Наскоро заминувам, не знам дали ќе се вратам повторно, но копнежот се` уште постои. Да бев малку похрабар или веројатно не толку глупав колку сум за тие работи, бар ќе го знаев твоето име.

Секако, ова не знам колку може да се нарече љубов, ама е некој наивен копнеж, налик на детскиот копнеж кон убавото.
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Не знам како е лесно на човек да каже : Батали, не вреди кога не знае како вистинсќи се чувствуваш?
Истите тие луѓе се оние кои кога би го имале истиот или сличниов мој проблем се оние кои дупло повеќе ќе се замараат околу решението.
А јас се уште те сакам и после се. Не знам како ми успева да имам се уште надеж. Можеби затоа што секогаш сум се борела, и сум сакала но вака како тебе никој никогаш.
И ти си овде, повторно присутен во мојот живот, но овој пат исто ко што беше на почеток, како едно обично фб пријателче кое едвај чекам да се вклучи и да поработам на она.. да се врати маѓијата и страста која ја имавме, и љубовта секако.

И ќе продолжам да ти кажувам дека те сакам. Не ми е гајле што ќе мислат останатите околу тоа. Јас знам што чувствувам. И ништо да не се случи, и да бидам со друг еден дел од мене секогаш ќе припаѓа на тебе.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Знаеш што подготви се доаѓам за 2 ипол дена и уште нешто ќе ти признаам подобро готвиш од Мајка ми!!! е така да знаеш. :) и чекам да ми направиш омиленото јадење кога ќе дојдам. :D ова не ти го кажувам, туку ако го прочиташ тука да си знаеш :p ај сега одам да возам до 2 ч вечер.
 
Член од
16 јуни 2014
Мислења
314
Поени од реакции
797
Ме нервираш кога не ми кажуваш некои работи, ко да ми требаат клешти за да ти извлечам зборови... А знам дека не си добро, ама и незнам како да ти помогнам кога не ми го кажуваш ни проблемот...
Мил мој... те сакам !
не поминува ни секунда да не помислам на тебе... и се е поврзано со тебе во овој мој свет !
Само ти биди ми добро, тоа ми е единствена желба, имај насмевка на лицето, биди среќен па макар јас да не бидам повеќе дел од твојата среќа...колку и да ме боли, нека биде така !
 
Последно уредено:

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Chekam da mi se javi, dur go motam djointot.
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
Последна вечер те држев во прегратка, никогаш нема да те заборавам и нема да си простам што те изгубив.
Секој маж има во животот една незаменлива жена, ти беше таа за мене
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Ми беше мило што го слушнав твојот сонлив глас. После толку време.. И ти собра храброст да свртиш неколку бројќи. Мора да признаам дека не го очекував тоа .:pos: Ама како и секогаш, ти си полн со изненадувања. Продолжи така.
 
Член од
28 јуни 2013
Мислења
316
Поени од реакции
1.940
Ве читам и размислувам. Некои се среќни, некои се жалат за љубовта од пред неколку години, некои посакуваат дати да им се вратат, некои посакуваат тие да се вратат..И читам и си мислам, како бе пет години поминале, десет, не си го заборавила, не си ја оставил во минатото?

А потоа ми текнува на мене. На тоа дека дури оваа лето мрднав. И го поместив газот од тоа минатотот. Дури ова лето го стаив крајот. После четири години.

И ќе кажеш колку многу се четири години, а не се. Еве ги, трепнав и поминаа.
И потоа ми текнува дека и јас сум во тие луѓе. Во оние за кои годините се само брчки, бројки и болести, но не играат никаква улога во тоа да заборавиш некој.


 

Kajgana Shop

На врв Bottom