Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Некогаш едноставно мразам кога ќе си ја завршам работата како што треба, calm down. :love:
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.368
Поени од реакции
4.897
Знајш порано кога ќе речел лекарот да му пуштат малце крв на болниот ? И по некое време му се враќа бојата на лицето ? Епа шо тогаш ? :love:
Интересно ми е. Најчесто нечив карактер можам како буквар да го прочитам, да му влезам во глава и да го анализирам уште при втор разговор со таа личност и веќе да ја контролирам со моето однесување. Е кај тебе сеуште не можам. Ваљда си по брза од мене ? Или можда ми е премногу убаво па сеа то ќе прам ќе анализирам. Дај бе и сеа ќе јадам трошки овде. Убо ми е, кур ми е двор ми е. Лади дади :cool:
Чим е убаво, не се гиба.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.766
Поени од реакции
12.117
Venus beckons in lace bound fast
by chains of love wrapped tight
Her lush lips so tenderly pressed
to the earth's ancient grassy breast,

Goddess mine please hear my prayers
smile down on your slave of love
carry my spirit to that place you dwell
that altar between your silken thighs

her moans and sighs sweet music
calling me to her fervent worship
in that temple of secret delights
surrendering all I am to you freely

I sing for you an ancient primal hymn
soft muffled songs roll from my lips
shake the earth and rock your hips
take my offerings, mark me as yours

Press my face to that cup of sacred wine
and drink deep that sweet water of life
far beyond the realm of mortal desire
love's alchemy, carnal made the sublime
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Ќе ти попуштам на фифа, само не ми трескај тестатурата. :giggle:
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
12
Поени од реакции
9
Те заборавив. Одамна престанав да те сакам, а од скоро престанав и да те мразам... можеби само малку те сожалувам.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ја слушам сестра ми (која има 20 год. бајдвеј) како се расправа со дечко и секој саат на телефон (да, секој саат) за секакви глупости од типот „не ми кажа дека ме сакаш, лута сум ти“, „која беше онаа/оној не ми е познат/а“, „зашто не ми се јави за 10 минути, 20 поминаа!!!!!!“ и сум благодарна што те имам тебе. Можеби сите што се чудат како е можно да се има толку стабилна врска заснована на доверба треба да знаат дека е така затоа што двајцата се однесуваме како да имаме 21 година а не 11 и љубовта е обострана?
Мило ми е што не си ретардиран идиот што се понаша како дете што иде во градинка и треба да го пазиш да не се изглупира, што немаме љубоморно друштво што поставува глупи прашања ко горенаведеното... и да што знаеш како да уредиш ентериер пошо ако оставиш на мене шољата од ВЦ ќе ја најдеш сред кујна :oops:

Те сакам најмногу! :love:

П.С. Не можам да спијам ради ова со сестра ми, ако ја чита некој од Вип темава нека намали малце со тоа бесплатните минути за копиљаци, го прекардашуваат со глупости. Е фала.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Сакам да кажам дека ме сакаат девојки што воопшто не ме интересираат,а јас сакам девојка што не ја разбира мојата љубов.Не разбира дека би направил се за неа(не до багдад,за неа би одел на раце до Токио).Во диско ми се пуштаат девојки,и во секоја од нив ја барам неа,и ја нема,никаде!Знам дека не да бидам со неа никогаш повторно,нашето помина....Таа е веќе со некој,а слушам и се верила.Ако е вистина,нека и е со среќа. Пошто неможам да и честитам лично тука ќе и пишам:

Кога некој сакаш како јас,битно ти е само да биде среќна,и дека и посакувам се најубаво...

И за мене да кажам дека ова е еден од најтешките моменти во мојот живот.

Ама тоа е тоа.Животов ми донесе многу тешки моменти,смрт на многу блиски,разделби со другари,еве сега и ова.

Со среќа нека ти е Ангела.
 
R

redhead

Гостин
Пак јас, сакам да ти кажам многу работи, ама некако не знам веќе дали е воопшпто потребно. Што ако кажам, демек ќе ги смени тоа работите? Знам дека нема. Ама пусто некако не сакам да се помирам со тоа, тоа е што е. Ќе ми помине, ми поминало и предходно па зошто да не и овој пат. Презаситена сум верувај ми, презаситена. Немам сили и не сакам ни да ги имам. Не би требало да биде вака. Да имам сили, зошто???? Ко божем издржувам некоја казна. Живееш во некој свој себичен свет. Али ајде да не дрндам по сабајлечки вака. И она е излишно, нели!!!!
Ај и тука песнава, си кажува се.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.368
Поени од реакции
4.897
Baby leave the high heel shoes
Cuz i love it when you looking down on me
Lookin' up at you
And I dont give a damn shorty
Watch me knock your boots off

 
S

StormRage

Гостин
сакам да ти кажам... а шо да ти кажам, скоро се е кажано season I guess... љубов, може имаше малку добри беа овие 2-3 недели, брзи :) али ми беше најубаво, нај најубаво дефинитивно... i'll miss you, whole... и твојот парфем and those angel eyes и понекогаш глупиот муабет шо го праевме и смеењето и кафето на сабајле и кога се понашавме ко мали деца и глупирањето низ друштво и твојот танц (иако тогаш сакав да те фрлам од тераса :D ) и се... баш се... сакам пак :) незнам дали ќе го прочиташ ова ама сепак е веќе кажано :)
се надевам ќе ти е океј и без мене, сепак ќе си пиеме кафе понекогаш
 
Член од
26 ноември 2012
Мислења
78
Поени од реакции
196
Незнам веќе што да кажам. Секој збор е излишен.. Му ставивме крај на нашево, среќен си сега? Убаво беше додека траеше, да не речам преубаво, ама тоа е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom