Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Ми фалиш, ми фалиш, ми фалиш. Али ова испадна добро, сфатив дека ти си тој, дека те сакам повеќе од се, дека се ќе направам за тебе и дека не можам да живеам без тебе! Одвај чекам да се вратиш.
Не питај како је кад си ту а тебе нема поред мене! Реченицава ме убива деновиве! Знам дека си со мене, а не можам да те гушнам, бацам, допрам! Ајде нека поминуваат проклетиве денови
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Драги,некогаш и во љубовта треба договор !
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304
sakam da ti kazam deka te mrazam od dnoto na dusata no i te sakam kako nikogas do sega......ima li kraj igrava ,i kakov e krajot? dali posle tolku losi raboti ke mi se sluci edna dobra
--- надополнето: 4 јули 2012 во 15:30 ---
sakam da ti kazam deka te mrazam od dnoto na dusata no i te sakam kako nikogas do sega......ima li kraj igrava ,i kakov e krajot? dali posle tolku losi raboti ke mi se sluci edna dobra
 

АнаКаренина

Muy Tranquilo
Член од
30 јуни 2012
Мислења
104
Поени од реакции
228
Сакам да се изгубам вечер во твоите гушки. Да ме путштиш да се смирам, да ме скротиш.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.799
Шо да кажам жити се,ни ја не знам. Ебате. Фуцк . (ко демек англичанец)

Не очекуев вака да се исподеси еј,паднав на ептен ниско ниво,жими се да. Глуп сум.

Ќе се среди се,ваљда.

Поздрав и среќно,шо друго да речам.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
110
Поени од реакции
171
Драг Господине,

Покрај толку напуштања дознав дека повторно ме напушташ. Иако не сме веќе заедно, сепак си одиш...далеку од тука...

Не знам зошто пак ми е тешко, те преболував милион пати и се надевам дека овој ќе биде последен.

Биди среќен!
Не сакам да слушнам никакви новости за тебе.

Ти си остануваш историја на која само понекогаш со насмевка ќе се посетувам... мојата прва љ***в која никогаш не дозна дека е прва...и единствена.

Адиос дарлинг, ти благодарам за се.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.366
Поени од реакции
4.891
Нон стоп мислам на тебе.
Кога ќе ми спомнат дали сакам да те пробам, пеперутки ми се појавуваат во стомакот.
А, не смеам. Параноја имам да не не фатат заедно. Никој не смее да дознае за ова наше дружење.
Кога тогаш, ќе бидеме повторно заедно.
I love you Mary Jane. (ова прекар му е)
:icon_mrgr:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
по 2 преубави години поминати заедно дојде и крајот на нашата врска.. Сакала слобода ете ја доби.. но јас сепак уште ја сакам и 24/7 мислам на неа каде е што прави. Тие 2 години ми беа најубави во мојот живот научив многу работи ме направи многу подобар човек! Тоа никогаш нема да го заборавам. Ама ме боли многу што не ми даваш уште една шасна за да ги поправиме работите да биде све како порано да биде и поубаво да бидеме неразделни.. Многу ми е тешко без тебе.. незнам до кога ќе можам да издржам вака.. Сакам да ми се вратиш! Ништо не ми е исто без тебе ама баш ништо! :(
 
Член од
26 јуни 2012
Мислења
167
Поени од реакции
135
Бубу, денес размислував за начинот на кој се доживуваме. Си ја допуштаме сета слобода на светов, без никакви рамки и ограничувања, со тотална искреност и доверба, и ова е толку прекрасно и надреално. Еве скоро година дена, а ние сме си исто сложни ко од првиот ден, без ниедна расправија. Да.

Размислував за начинот на кој у мислите те гледам. Никогаш не те замислувам како само лице, или тело, или човек. Нешто специфично е. А одлично памтам лица. Како истовремено да гледам и душа, и тело, и човечка и божествена страна.

И, да знаеш дека, дека ќе бидам постојано покрај тебе. Заедно ќе поминеме низ се.

Уште нешто, сакам да бидеш безброј ликови во театарот, и безброј танцувачи додека свириш пијано, и безброј мисли додека ја пушуваш твојата вонвременска поезија. А јас ќе бидам покрај тебе и ќе ти се смешкам. Будалетинка моја. :D Оти начинот на кој ти го гледаш светот е просто неверојатен. :)

Е така.

Те сакам па! Од срцевината на срцето. :)
 
Член од
26 февруари 2012
Мислења
271
Поени од реакции
232
Сакам да кажам дека...ако не дојдеш до крајот на неделата ќе ти пукнам фацата, да знаиш! :D
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Ме гониш додека спијам.
Само помисла на тебе сред ноќ ме буди од сон како кошмар. Ми фалиш? Не ми фалиш? Те заборавам?
Ама ако те заборавав, зашто си ми во сонот?
Сеуште ти си ми немир.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Ако не ја бакнеш девојката на време,големи се шансите да останите пријатели засекогаш
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
го живеам мојот живот, ден по ден
го живеам гордо, како и да е
Способен сум да љубам, способен сум да сонувам
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Која глупост сум ја треснал вечерва и сам не сум свесен .:pos: Ко за чудо се изелзе ко шо сакав јас.Треба по често да кажувам прво на јазик шо ми иде за да ќарам некоја....
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
684
Поени од реакции
1.193
Ќе бидам таква за сите.
Ти требаше одговор? Ти треба вистината?
Имаш право глумам сурова, силна. Наивна сум, недорасната, непоправлив романтичар, безнадежен илузионист. И јас имам соништа, и мојата душа плаче за искреност, разбирање, доверба, раце за да ме гушнат, рамо за да ми даде потпора. Но, нема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom