Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
26 јуни 2012
Мислења
167
Поени од реакции
135
Како може да си волку прекрасна? Ах, бебенце мое, па те љубам па. :*
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
From the moment you said "why haven't you kissed me yet?"
I knew I'd wipe that paint from your lips
I stare the lids off your eyes, gone down on your dirty mind
& end up between your hips
Handfuls of sweat tangled hair, anytime, anywhere
I wanna lick you too much baby
I just play all alone, whispering for your moan
Forced to crawl down this line, just to touch

I can get in
I can't get out
I'm just sweating my sheets
I hate to see you leave, but I love to watch you go baby
Twisted secret lives, the way you bat your eyes
Givin' head, givin' head, givin' head

Watch you come from above
I'm so needy for love, I'm desperate,
Greedy in slavery
I sneak around from behind
I got a one track mind
We got a skin on skin thing baby
I wanna lick you too much
I hear you comin', ooh, aaaah, baby
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
88
Поени од реакции
110
Ne uspeav da bidam blaga nasmevka na tvoeto lice, tuku samo ironija , shto se lee niz vozduhot na nemirite. Tvoite oci ne umeev da gi nasladam od pogledi...Od pogledi koi samo bea upatuvani kon tishinata na zaboravot, koj nesebicno mectae za tebe... Apak jas ? - Kako zvezda severnica te sledam... A ti barash drugi sozvezdija na nasheto nebo...Ne te zaboraviv vo ovoj svet na praznini , isplnet so ostri zborovi od nesmisleni recenici...Kako patnik koj zaboravil da se pozdravi so tishinata so koja zboruval ...Ako zaminuvash , reci mu samo zbogum na vremeto nashe pominato , na skrieni pogledi i baknezi od mene upateni na mestata na koj gazat tie tvoi zaludni cekori kon pogreshni patishta nasoceni...
 
Член од
26 јуни 2012
Мислења
167
Поени од реакции
135
Ќе те носам на раченца, оти таква си ти, мало детенце, нежна, прекрасна, мила, магична.

Душиче мое, едвај чекам да те видам. Ќе успееме да го завршиме ова шо го започнавме, раче за раче. Не само ова, се ќе успееме да направиме заедно. Till the end of time.

Па те сакам па! :*
 

maricka

...
Член од
2 ноември 2009
Мислења
175
Поени од реакции
486
Оф леле,леле, дојде и крајот на нашата врска, душава ме боли, срцево ќе ми пукне. Јас сеуште те сакам само ТЕБЕ, мојата единствена љубов, љубовта на мојот живот..
Но има премногу причини за крај, премногу, веќе неможам да се борам против тоа, уморна сум, па морам да заминам...да те оставам. Ќе се обидам да продолжам без тебе, знам дека ќе биде премногу тешко, но ќе морам да бидам силна како никогаш досега..
Само да знаеш дека никогаш нема да најдеш некоја како мене, некоја што толку многу ќе те сака, но ти незнаеше да го цениш тоа, и со тоа ме изгуби..
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Уште од првиот пат ко те видов знаев дека си вистинскиот, ама животот си игра со среќата на луѓето, си поигра и со нас.. ама да знаеш ако и ти мислиш како мене, кажи ми нема да се изморам и колку да те чекам, можеби така требало да биде ама знај иако си далеку неможам да те заборавам и колку да пробвам.. изгледа ова вистинска љубов е..
што да правам толку од мене, и да знаеш никој не се лапа поубо од тебе :/
.. :'(
 
Член од
2 март 2012
Мислења
93
Поени од реакции
56
Дали секогаш кога ке се решам да те заборавам мора да се појавиш и повторно да ми даваш лажни сигнали и да ми праќаш такви слатки погледи како првиот пат, а кога и да ти се приближам си го откриваш вистинското лице... море иди упм...
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
163
Поени од реакции
323
Мило ми е поради тебе... навистина! Ти ја посакувам целата среќа на светот. Ти се исполни тоа што најмногу го сакаше, се радувам поради тоа.
 
Член од
26 јуни 2012
Мислења
167
Поени од реакции
135
Леле, леле, леле!

Ќе се истопам па, душе!

Секој еден збор што ми го кажуваш е толку внимателен, и прекрасен и нежен и искрен.
Леле, ова е целото натрипано.

Сонцуле мое, ќе те ручкам, готова си. :D
Ахааа! :)

Кога зборуваш нешто, ко да ги собираш зборовите од длабочините на космосот и ги кажуваш со толкава леснотија, а јас те слушам и се радувам.

И грижата за тие мали, ситни работи кои никој не ги гледа.

Ах, ќе те фатам за раче и ќе полетаме заедно некаде.

Душичка моја, не можам да ти опишам како те доживувам и колку силно, најсилно те љубам. Ама затоа цела вечност ќе ти го покажувам тоа.

Те љубам! Те љубам најсилно на цел свет! Бебуле мое!

И ќе те бубкам, ќе те галам, ќе ми лежиш у гушката, лелеее! :*

Бубки пааа! :*

Те љубам! Те љубам! Те љубам!

Ахааа! :*
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Признавам, паднав во твојата игра..
но зошто ги направи сите тие нешта? за да повредиш уште една во низата? не мисли си дека ќе патам за некој таков како тебе, има господ и ти си следен да го осетиш тоа што го осетив јас..
За среќа има некој подобар од тебе кому можам да се доверам, но знај никоја друга нема да те сака како мене! :/
 
Член од
14 јули 2009
Мислења
24
Поени од реакции
22
sakam da ti kazam deka te sakm i te mrazam, te posakamuvam, postojano mislam na tebe, no i zdosadeno mi e.. vsusnost znam deka pojma nemam sho sakam.. bez tebe ne mozamam da se zamislam, a pak neshto i me odbiva, privlekuva i odbiva..ahh kaj e probelmo sega ovde
--- надополнето: 2 август 2012 во 00:00 ---
sakam da ti kazam deka te sakm i te mrazam, te posakamuvam, postojano mislam na tebe, no i zdosadeno mi e.. vsusnost znam deka pojma nemam sho sakam.. bez tebe ne mozamam da se zamislam, a pak neshto i me odbiva, privlekuva i odbiva..ahh kaj e probelmo sega ovde
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
684
Поени од реакции
1.193
Епа... преку глава си ми више со твојте глупави испади и љубоморни сцени!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom