Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
1 февруари 2012
Мислења
163
Поени од реакции
323
Samantha Andrews: Ian, I know you have the best intentions, but I feel like I'm a really high second priority to you. That hurts. And the worst part is I'm starting to get used to it.
Ian Wyndham: I don't understand.
Samantha Andrews: I know. That's what kills me.
Samantha Andrews: If there had just been one day Ian, one day where nothing else matters but us.
Ian Wyndham: I adore you.
Samantha Andrews: I don't want to be adored, I want to be loved.
Samantha Andrews: I can't do this anymore.
Samantha Andrews: Feed me or face the consequences.


Taxi Driver: What if she never came back?
Ian Wyndham: What sort of a question is that?
Taxi Driver: Well, go on, picture it. You wave goodbye at the airport, she gets on the airplane, you never see her again... could you live with that?
Ian Wyndham: No... No, I couldn't.
Taxi Driver: Well, then you know what to do. Appreciate her and what you have. Just love her.

Е баш ова сакам да го кажам....ако ме разбираш воопшто што сакам да ти кажам.
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Ми фалиш. На секој можен начин.

Ми фали тишина.Ми фали простор.Ми фали време со тебе.Ми фали правење ручек заедно.Ми фали гледање филмови.Ми фали тепање. Ми фали капење. Ми фали прегратка за добро утро. Ми фали возење точак. Ми фали трчење по скали после јадење чипс за да симнеме 100грама. Ми фали кога ме молиш да ти правам друштво во јадење палачинки иако знаеш дека не сакам благо. Ми фали да ги убиваш ноќните пеперутки што влагаат во соба пошто мене ми е страв. Ми фали да те будам сабајле по 100 пати за на крај да ти се налутам пошто не стануваш. Ми фали да ти го местам креветот кога ќе станеш зашто тебе те мрзи.Ми фали да ми правиш доручек. Ми фалат муабети и глупирања со саати. Ми фали пиење пиво на тераса. Ми фали чешкање. Ми фали мавање низ стан за да ме фатиш и да ме скокоткаш иако знаеш дека тоа ме нервира. Ми фали да ми раскажуваш за тоа како се зближивме. Ми фали да изнаоѓаме заеднички решенија на проблемите.
Ми фалиш што не си тука за да ти кажам дека ми е тешко.
 

ververice

leto"8o
Член од
11 декември 2009
Мислења
39
Поени од реакции
14
Eve ovaa vecer mi gi vrati spomenite,minatoto ili segasnosta, ili pak mozebi ne bile spomeni,mozebi si samo segasnost.NO NE, MIL moj izgleda ostana vo minatoto na vremeto,no vo srceto si vo segasnosta.Me ucese kako da te ljubam, mi velese zatvori gi ocite i najdime voniv, te molam obidi se. ...i sekogas te naogav, zatoa sto bev vo tvojata pregratka.Me ucese kako da te baknuvam, kako da ti vlezam vo srceto i uspeav vo toa,no ne me nauci kako da ostanam zasekogas tamu.Te sakav i seuste te sakam ,onaka kako sto ti me nauci...Mi velese : pogledni vo zvezdite,gledaj ja mesecinata i tamu na ivicata ce go zabelezis beliot brod a na nego, jas i ti kako plovime po okeanot na ljubovta.I vistina go gledav, zatoa sto ti taka me nauci....Tvoite prsti bea sekogas potemni od moite,i tvoite oci bea temni i dlaboki,sekogas gi prepletuvase so moite,zatoa sto samo taka ce bideme zaedno...Eden den bev vo tvojata st.soba i mi gi pokazuvase crtezite sto nacrta za mene od slikite na Sara Kej, mi go otvori tvoeto srce i mi ja pokaza vo nego ljubovta kon mene....Ti kazav deka neznam da ziveam bez tebe,nemozam da ja zamislam idninata vo koja tebe ce te nema..Zosto?...pa jas mila moja ce te naucam...toa go kazuvase vo sega...Bev dobar student i se raduvav na sekoe tvoe doaganje, sekogas mi podaruvase po edna kniga...Jas seuste gi cuvam, a na sekoja stoese posvetata: SO LJUBOV , ZASEKOGAS....K..K..Ene gi stojat vo kuferot na spomenite,ama e orvoren zatoa sto bez niv neznam da ziveam...Ne me nauci kako da prestanam da te ljubam, nikogas ne mi pokaza kako se pravi toa...Mctaevme deka eden den vo mojata utroba ce bide tvoeto dete, mectaevme deka zaedno ce go posetime nasiot grad od sonistata...no ti izleze predavnik i gi napusti nasite mecti..Ti zamina so druga i kolku ja sakase nea neznam,jas pojdov so drug,no ne deka go ljubev...tuku za da te zaboravam tebe.Povtorno se izlagav, nemozev da te izvadam od srceto,...samo mislev deka e eden los son..Kakva slucajnost,namerna ili greska,..nasite prvi deca go dobija istoto ime...se secavas?.....Se prasuvas zosto?...nema odgovor,potrudi se ,mozebi ce go najdis...Pominaa godini,jas bev sigurna deka me izbrisa, i odednas edna kratka poraka:............Znaci ni ti ne uspea da me zaboravis,samo se plasis od minatoto isto kako i jas.....Jas uzasno se plasam od tebe,ne bi mozela da te sretnam,zatoa sto moeto nikakvo srce povtorno ce stane predavnik, a Ti ...ti povtorno ce procitas od mite oci deka beskrajno te ljubam...Kolku e lesno da ti pisuvam, ama e mnogu tesko da se soocam so tebe......Ako gi zatvoram ocite , povtorno gi gledam tvoite bademesti oci,seuste go imam vkusot na tvoite usni,seuste go slusam ludoto bienje na tvoeto srce ...TE LJUBAM
 

nescafe

за освестување
Член од
27 август 2009
Мислења
604
Поени од реакции
277
Зашто сите пишувате колку некој и некоја ви фали кога воопшто не се трудите да си вратите.
Кога толку многу некој или некоја ви фали згазете си ја гордоста и папучарете се, јавете им се, пресретнете ги на улица ко божем случајно, наговорете ги другарите или нивните другарки да ве спомнуваат во разговорите, а вака не постигнувате ништо со крената глава и скршено срце
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
163
Поени од реакции
323
Со секоја твоја наредна постапка, само го потврдуваш она што сакам да ти го кажам.
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266


Е ова! Само ова... И не е дека не ми е гајле, ниту пак дека ми е сеедно. Заради ова оставав простор и не покажував колку ми е значиш. Е вчера се скрши нешто во мене. Можеби кажав што требаше и што нетребаше, ама пак истото би го кажала. Сега јасно ти е? Уствари колку ти јасно времево ќе покаже.
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
684
Поени од реакции
1.193
Како да ти објаснам дека со инаетот ништо не постигнуваш?
Како да ти објаснам тоа што ми спомнуваш ,, девојче,, не ме прае љубоморна? Туку, нервозна затоа што знам дека намерно тоа го зборуваш!
Овој пат воопште не си во право, за ништо грб сврте, или само чекаше да се деси некоја ситница да си заминеш м?!
Колку и да боли тоа што нема да те има во мојот живот ќе го пребродам, но нема да те вратам назад кога ќе сакаш ти !
А знаеш ли зошто?!
За да сфатиш каде си згрешил !

Давам уште мал временски период многу мал, за да се опраеш, да размислиш, да сфатиш...
Ако не сфати некои работи за ова време немам како ти помогнам.....
Само гледај на не биде касно, тоа гледај... Не ја ставај секогаш гордоста и инаетот пред себе...
Не дека ја сум цвеќе за мирисање или сум некој Г-ѓа совршена, но барем знам каде грешам и да се извинам за тоа....

Само сакам да знам што бидна од еднаш?! Што ти стана човече?!

Сеа можеш да доеш до заклучок дека ти си тој кој не бил заинтересиран, не јас....

Немав некоја голема надеж, т.е несакав да ја имам зошто ти беше тој кој велеше дека не сакаш да се приврзуваме, те послушав и оддеднаш и тоа не ти чини затоа што се потрудив да ти удоволам?!

Незнам што очекуваше од мене..... :/
Само едно барам од тебе размисли... и ќе сфатиш дека грешиш.....
Но, ако ти можеш да живееш без мене по толку моменти заедно поминати, толку глупости правено... ќе пробам и јас.. нема да ги заборавам јас биди сигурен, туку ќе ги затворам во срцето како убав период од мојот живот...

http://www.youtube.com/watch?v=0JfzwexW1QA
 
Член од
26 јуни 2012
Мислења
167
Поени од реакции
135
Булче, добро ли си? Се грижам па. Се грижам и за соништата твои. И за ова од вечерва.

Оти те сакам! Оти си најубавата работа што ми се случила. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Самото твое присуство ме смирува, да не беше ти во моментов немаше да знам што да правам. Ми лавс ју.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom