Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
ми треба повеќе време со тебе... секој ден не растргнуваат обврските... МИ ФАЛИШ!!!! :(
 
Член од
17 мај 2011
Мислења
1.368
Поени од реакции
2.886
Без разлика на тоа што си 400 километри подалеку сеуште те сакам, неможеш да замислиш колку многу те сакам. Сакам да те видам, да ти го чујам гласот и незнам што ми направи толку да те сакам, зараза си дете. Од една страна сакам да продолжи ова со надеж дека ќе успееме некако, а од друга да ме откачиш затоа што некако ми се чинит дека нема да издржиш или нема да издржам и да се вратам на стариот мој живот пак, да не мислам на тебе секоја е*ена секунда. Немој да љубомориш толку штетно е, ма да ја не сум ништо поарен. Со помислата дека не си тука, ми се плачит... Сакам да можеше некако да дојдеш пак и никогаш повеќе да не те пуштам да заминеш. Ми недостигаат деновите кои ги поминувавме заедно, ми недостигаш ти... фак како не дојдов да те побарам вечерта, ретард. Знај дека никогаш нема да те заборавам, дека ќе те сакам уште многу долго време и дека ти си најубавото нешто што ми се случило во мојот живот.
ТЕ САКАМ НАЈМНОГУ! :love:
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.368
Поени од реакции
4.897
Нели тука беше крајот ?? Сеа шо сакаш ? Неможам да ти вервам веќе.. И ќе се смириме и пак ќе биди по исто..
Мораше ова да го напрајш ??
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.508
Поени од реакции
5.821
Многу ми недостигаат твоите бакнежи,твојата прегратка... ма се ми фали кога не си до мене. :place:
 
Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
704
Само ти си ми во мисливе кога е празна душава
 

vaga1985

Разочарена од се
Член од
30 јули 2011
Мислења
1.564
Поени од реакции
418
Душата е празна само тогаш кога ти сакаш да биде времето излечи се и се помина и веќе не боли ништо да бидеме само среќни што сме живи и здрави да уживаме во секој момент бидејќи ако не се цениме самите себе нема никој друг да го каже тоа. Уживај во секој момент биди среќен ти самиот си одлучи да биде така сега нема враќање назад. Сега постои само напред и напред не се враќам веќе на нешто што знам дека ми ја изгоре душата. Немам солзи веќе ми се исушија очите од плачење.
 
Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
704
Само Бог ми е сведок колку ми значиш и колку те сакам, мојата љубов не е од овој свет, како што е кажано да бев како сите светот ке го сакаше своето, тука сум да те спасам од овој развратен свет, да не почуствуваш болка никогаш како што морав и јас низ се да поминам, ех само кога би знаела ти никогаш нема да се одделиш од мене но сега тоа е сокриено од твоите очи, спомни си за мене кога ке ме нема, духот ми е бодар но телото неможе да издржи, ако преживеам и на малите деца ке им кажувам колку те сакав секое створение ке знае за онаа голема љубов која никогаш нема да згасне, која ке биде покрај тебе и кога мене ке ме нема , Се ке помине само љубовта ке остане за навек да те чува Принцезо моја
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Уфффф муф емотивен сум
.Значит ги мразам овие 'периоди' ко ќе сум среќен,па тажен,па нервозен и на крај заминвам љута со посинато око XD.

И не знам зш ти пишуфкам,едноставо така ми дојде добив некоја желба и ај си реков да сум мила :L На тел не можам да ти пишам многу скапо ќе ми дојт 18 пораки
,a некако да ти се јавам и да да сум премил ќе речиш ти нешто,ќе ме изнервираш и ќе се здткам:D
. мене ме болит нешо мешлаков и ми се лошит... не знам шо ми е
Можда зш пак си јадуфкав живи лешници и чудо лајна... :sick:Пак да нејдаш дома е! И си го имам стаено компјутеров на мешево да ме топлит :L Можда и вечер немат да излезам не знам...
Зш ме болит мешево де( не зш потрошив 200 ден за коктел смрден и сеа сум сиромашна:( ) Ејјјј шо ми текна! Мама ти мафтала преска ама ти нишо ич хаха.Од к*р си ја удрил
И така напиздени се сеа :L Ама не се секирај битно јас те сакам :L Ииииии ги мразам овие деној ко ќе сме лути и ко ќе не прајш муабет и ко ќе ме нервираш до бесвест и назад! Ама ако ми поминвит..поубо така со тебе,него без тебе да сум
:love:

Ииии сакам ко ќе ме гушниш од ко ќе ти купам Haribo внатре со 2 мечиња ко кузнајт шо да сум ти дала XD .Ги сакам мигојве поминато дома... ко идаше 4 дена по ред без осет :giggle:
Плус сакам ко ми пишеше на времето мили пораки не зш сум ти рекла туку зш си сакал :L И обожавам ко ќе се лигајш ко ќе јајш(нахххх јас бев ова :$). И ти го сакам носето и ушето со црнка XD Плус и она влакништето шо не ме оставаш да ти го СКИНАМ.Just the way you are remember -.-? И ако се потиш во рачињата можам да те држам цел ден(освен ак не се излизгат) Сега пак немат да го сфатиш мило ова... -.- ќе мислиш ти ќењам.. А јас све ова од милост ти го викам маче .
И многу се внесов многу ја издолжив поракава XD Пак бе ќе читаш со скокање?Меѓу редој?Пу! Иии ако си муф несовршен најубав си ми мене :L Дури и ко ќе плукаш дур зборвиш( ups me again :$ ) Ај сега ќе појдам вдневна можда дојден е брачедон XD Барем со фамилијава да се имам од ко немам појќе другарчиња...
Сега ти ѕвонам на тел.Варди не крени XD!
 

vaga1985

Разочарена од се
Член од
30 јули 2011
Мислења
1.564
Поени од реакции
418
Што сакаш сега што мислеше дека ќе се случи зошто се откажа од мене зошто не сакаше да се бориме до крај зошото попушти зошто се откажа од мене зборувај сега на кој сакаш и што сакаш сега ти е џабе јас никогаш нема да бидам среќна ама нема да бидеш ни ти бидејќи ти си избега од среќата и колку и да ме сакаш сега се ти е џабе на мене ми остана само едно да талкам низ светот додека ме снема единствено тоа и ништо друго.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Не си више црнааа...:P Отиде бојата, али ај на нива ќе надокнадиме некад :pos:
Ја мислам настрана бојата, одморов беше добар, супер во однос бањање, заебанции, глупости и нормално, сакање а не карање :). Тоа ти е феномен- идеш со некој 2 години, а ова ти е трет одмор заедно :D.Ја сакав терасата и твојата "неписменост" у редење "Табла", сакам коа крчиш навечер :icon_lol: и коа јадеш трици ко некоја стара баба (шотебам :D ) Стварно се погоди убаво време, ама поубава ти. А богами и карактерно сменета на поубаво. Ајде помина одморов, сеа рабирањето и љубовта се префрлаат помеѓу високите згради и вжештениот асфалт на македонската метропола :).:pipi:
*нема :kis4e: :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom