Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
...Уште од денот кога те видов се вљубив во тебе. Те сакав, те сакам и секогаш бескрајно ќе те сакам. Можеби и ти ме сакаш, но сигурно не повеќе отколку јас тебе.
Колку е убаво кога сме заедно. Кога срцата треперат, а образите црвенеат. Ти си тој што го барав цело ова време. И на крајот го најдов. Оној винстинскиот. Те најдов и ти ја подарив целата моја љубов. Но еден ден одлучи да заминеш. А јас...
Останав сама. Немаше кој да ме прегрнува и да ги бакнува моите усни како некогаш порано. Кога не можев да те видам мојата љубов растеше. Се повеќе те сакав. Секој ден... утро... Секоја ноќ.
Сакав да се вратиш само на еден ден. Ден кој ќе го паметам, ден исполнет со љубов и запишан во моето срце. Но, се беше залудно. Дури тогаш сфатив дека ми требаш, дека искрено те сакам. Дознав и се расплакав...
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ми требаш, барем уште 2/3дена да бидеме заедно пред да си одиш за Франција. Не верувам дека ке напраам глупост, ама би сакал да сме заедно, не верувам дека ке ни се последни... но сепак. Гледај ги како последни...

Понеделник ако сакаш може да искочиме со татко ти на пола саат/саат преку сила :) се надевам убаво ке си поминеме...

те љубам љубов моја...

еј знаеш, навистина преку qr и мене ми sqrci од патетики! ама сепак сфати дека нема да можам да бидам среќен како порано додека не ми се вратиш, не очекувај да се променам додека ти не го превземеш првиот чекор.
 

Lost Angel

Машко сум, конечно.
Член од
28 јуни 2007
Мислења
417
Поени од реакции
21
10. 12. 2006
Te sakam angelu moj najubav
Te sakam namnogu na svetot
No zaradi tebe, se ~uvstvuvam kako vistinski gubitnik. Se vlo`iv, se nadevav, I na krajot se izgubiv. Duri i dostoinstvoto si go staviv na kocka. Gordosta. Kolku i da se trudev, zala`uvav, sakav, qubev, so ni{to ne mi se vrati vlo`enoto. Ti samo sobra se i iz~ezna od mojot `ivot. No, ti blagodaram. Ve}e ne `iveam so strav deka }e bide{ so nekoja druga, zo{to si mi se nalutil, {to sum napravila, kako sum mo`ela... Sega sum slobodna i mo`am da se vivnam do neboto, samo {to sega imam tehni~ki problemi- moite krila se skr{eni. I sega? [to mi ostanuva mene? Samo ~ukaweto na ~asovnikot I na moeto srce. Navistina ti blagodaram!!! :place:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
:hot::hot:
Т:hot:
е:hot:
:hot::hot:
С:hot:
а:hot:
к:hot:
а:hot:
м:hot:
:hot::hot:
 
Член од
8 мај 2007
Мислења
175
Поени од реакции
0
ТЕ САКАААААААМ НАЈМНОГУ НА СВЕЕЕЕЕТ и I MISS YOOOOU :back:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Никогаш не ми било волку...неописливо ружно кога се приближувал денот да одама на одмор...:cry:
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
како можеше да кажеш дека повеќе не ти е гајле за мене затоа што не сме заедно? каде исчезна љубовта од твоите очи?
повремено ми се гади од тебе...
 
Член од
13 јули 2007
Мислења
27
Поени од реакции
0
Ne zaboravaj go toa sto
nekogas go sakase,
ne gazi go toa sto
nekogas go imase,
ne lazi go toj sto
nekogas ti trebase,ne molci im na tie sto
nekogas te ismejuvaa,ne grizi se za tie sto
ne te zasluzuvaat,ne sonuvaj za toj sto
nekogas te izmacuvase,ne placi za toj sto
nekogas te prokolnuvase.ne tragaj po toa sto
nekogas go frlase.


P.S. srcence nogo te sakam :)
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Cekorevme po patekata na zivotot kako najjaki, najpodgotveni da se borime protiv celiot svet. Ona sto go cuvstvuvavme eden kon drug, nasite cuvstva, ni davaa sila da prodolzime ponatamu.
Go delevme sekoe dobro i loso, zaedno pominavme migovi na taga i sreka, nenaspani noki, lutajki do zori. Nokite mi gi ispolnuvase so strast, uspivajki me so tvoite nezni baknezi. Prekrasno e cuvstvoto koga se budam vo tvoite pregratki. Taa hemija ne vrzuva, me pravi samo tvoj, tvoj i nicij drug. Stana sopstvenik na sekoe moe cuvstvo, neznost, misla…
Zaslepen od strast i ljubov, ne znaev deka stoime na ivicata, na krajot. sto se sluci so nas ljubov moja?
Zosto jas snema ljubovta vo tvoite oci? Tvojata nedoverba ja unisti seta ljubov vo mene, i te otru so gnev i omraza, ne turna od visocinite na ljubovta, ne nadvladea i ne skrsi. se se srusi odednas!
Stanav crna tocka vo tvojot zivot i tovar koj se trudis da go unistis. Cekorejki pred tebe kako senka, gledajki kako vremeto te menuva na loso, a jas nemoken da go popravam seto toa. Me boli ova cuvstvo vo gradive i ljubov koja nemozese da ja pocuvstvuvas. zaluden bese trudot, dokazuvajki ti ja mojata iskrena ljubov. Zarem ovaa taga i potreba da te vidam, ne e dokaz deka mi trebas?!? Zarem ovaa bolka po tebe ne e dokaz deka TE SAKAM?!?Zarem ovoj necuen plac na moevo srce ne e dokaz deka si edinstvenata za mene?!? MI NEDOSTIGAS!... i toa vo mene niz prazninata i krsot na mojata dusa. Gi pominuvam najbolnite momenti vo mojot zivot, noki vo nesonica i nemir vo dusava, te nema, tesko mi e…
Sekojdnevno se poveke i poveke poluduvam, te baram, mi trebas, a tebe te nema…I, eve izmina uste eden osamen i tazen den, casovite bavno minuvaat, a od tebe ni traga, ni glas… te nema.
Nok e i veke gi pusta prvite dzvezdi od svoite skrieni odai, da ja zapocnat svojata igra niz temnoto nebo. Se e tolku mirno i tivko, go slusam samo crcorot na sturcite, kako celiot svet da potonal vo dlabociata na sonistata.
Sam sum so misliste za tebe, a vo mojata dusa se e sruseno. Lezam vo postela ladna ispustajki gi bezvucnite krici na mojata bolka. Tesko mi e! Se boram so samotijata, so tagata i so ovaa neizlecliva bolest-depresijata. Te zamisluvam pokraj sebe kako nekogas, koga se krievme za da bideme zaedno, so nasite strasti. te cuvstvuvam iako te nema, ti si vo site pori na moevo telo, niz moite veni teces ti i zivees ti. Boli sto te nema, sakam da te dopram, pregrnam, da te ljubam i pocuvstvuvam. Mi nedostigaat nokite pominati vo tvoite pregratki, lutanjata po skopskite ulici i kafici.
Koga bi mozel da go vratam i zapram vremeto tamu kade sto bevme mnogu srekni, bi sakal, no nemoken sum! Vremeto pominava, ne se vraka, ostanavme samo jas i ti, pregazeni od sudbinata.
Koga ke stane ladno i dalecno, ljubovta ke zatai. Ke isceznat site cuvstvai strasti. Od niv ke nema ni traga.

Dopirite ke umrat, a baknezite ke ostanat zaborav. Minatoto ke zacekori kako senka niz zivotot, dodeka idninata e tolku dalecna, nedofatliva i nevozmozna. Ostanuva samo onaa luzna na srceto, traga na usnite i bledo sekavanje…..
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Milicko, super bese nokta so tebe. Samo nemoj toa da go slusnam. Te molam. Ne bi mozela toa da go podnesam
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Ми фалиш бе....те немам видено со денови...сакам да зборувам со тебе, да ме насмееш како што знаеш...ама знаеш и да ме изнервираш често..ми фалиш душо:wub:
Ај барем ќе те гледам на одмор, барем ќе бидеме во исто време таму:je:Кент вејт!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Се потсеќам на најубавата вечер во мојот живот. Не станува збор за љубов знам, ама убаво се чувствувам кога ќе ми текне на таа вечер.:pipi:
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
ajde pobrzaj,te cekam da razgovaramee,i toa dolgooooo,dodeka ne rascistime so se,a posle ke odime da se:bilokojzbor:kola niz grad.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
So netrpenie cekam da dojde petok i da trgnam za Ohrid.
A tamu..Ke me cekas ti.Ova ke bide najubaviot odmor za mene.
Te ljubam.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom