Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Многу не убаво направи! Те чекав ( е сеа не те чекав буквално, али сакав да те видам) и ти само онака се испонаша! Браво!
 

Dragana <><

Daydreamer
Член од
18 јуни 2006
Мислења
1.130
Поени од реакции
8
Во врска со љубовта....пссссссс......ништо.....ме заборави......:(
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Los sonnnnnnnnnnnnn se sto se sluci,neli? Sakam..................Zaboravi. Ke se vidime utre (se nadevam)
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
И покрај се што се случи сакам да знаеш дека уште те сакам. И никогаш нема да те заборавам. Иако ти не вредиш толку
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
то е цел живот само чекаме, ај можи ке се средиш со мислите :(
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
абе тарантуло една, уште да знаеш како сакам да ти дојдам таму, ќотек прво па се друго. ај оти многу ме сакаш нема да мавам силно. :baeh:
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Debelko sega zaradi tebe nemozam ni da zaspijam.Se prasuvam samo zasto/ Mozebi poradi toa sto nemozam da poveruvam deka toa vecerva se sluci,ili pak mozebi od vozbuda za utre.Milicko dodeka ti mi spies,jas ovde sedam i mislam na tebe.Prati mi od sonceto.Pa ne si fer bebe.TE SAKAM MACE.Sladok son i sonuvaj go onoj koj misli na tebe:smir: i neizmerno te saka i pokraj nekoi glupi i smotanki raboti koi znaes da gi napravis
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Se reshif.. ustfari i predvreme znaef za ova...
i da se zdebelish ili da oslabish .. pak ke te sakam
da imash pari ili da nemash, pak ke te sakam ..
da si ubav ili da ne si .. pak ke te sakam ..
da si moj ili da ne si .. pak ke te sakam ..

samo edno mozi neshto mozi da go smeni mislenjevo ... e toa ako se smenish ti .. ako smenish karakter.. ako nema da si toa sho si .... e togash .. mozi ke te odsakam ... ke te odsakam posho nema da si toj vo koj se zaljubiv.. ke te odsakam od lagataza koj me izlaga deka si .. ke te odsakam ... ali ne e vazno toa sa .. vazno e deka ...


TE SAKAM ...
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
We're both looking for something
We've been afraid to find
It's easier to be broken
It's easier to hide

Looking at you,
holding my breath,
For once in my life,
I'm scared to death,
I'm taking a chance,
letting you inside.

Feeling alive all over again,
As deep as the sky, under my skin
Like being in love, she says
For the first time
Maybe I'm wrong,
But I'm feeling right where I belong
With you tonight
Like being in love
To feel for the first time

We're crashing
Into the unknown
We're lost in this
But it feels like home

Feeling alive all over again,
As deep as the sky, under my skin
Like being in love, she says
For the first time
Maybe I'm wrong,
But I'm feeling right where I belong
With you tonight
Like being in love
To feel for the first time
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Абе понекогаш знаеш така од контакт да ме извадиш, маме ти ****. Ај не е жената ништо крива, тебе да те ****. Тикво една, те сакааам!
 

Ninja

Кајгана на око
Член од
15 мај 2005
Мислења
623
Поени од реакции
9
Шо да е нешчо! :icon_neut
 
Член од
12 јуни 2007
Мислења
55
Поени од реакции
0
Сеќавања болни... Солзи кои се будат во моите очи, и само едно срце кое сеиште не престанува да чука, со надеж повторно да ја види онаа за кого вреди да се живее... Но поминуваат години, времето одминува, заборавот е единствениот спас но, безцелосно вљубеното но повредено срце не го дозволува тоа... Зошто? Често се запрашувам, ни трага ни глас ниту пак некој кој може да ми даде одговор на ова мошне сложено прашање... Боли искрено тивко ми шепнува моето малечко срце... Боли кога треба некого да молиш за љубов... Продолжи по патот велат сите незнаејќи како е чуството да си повреден од страна на оној кој некогаш ти значел СЕ... Заборави го велат други... Но, само моето срце знае и чуствува дека за него ќе има засекогаш место и секогаш ќе навираат спомените за оние времиња исполнети со среќа и радост прелеани со ОГРОМНА ЉУБОВ... Но сега ни дел од тоа... Само болка која буди тажни сеќавања за кои можеби не треба да трошиш ни дел од твоето скапоцено време, но не треба да заборавиме дека ние не сме тие кои управуваме со нашето срце и нашите чуства... А моите...? Залутани некаде далеку... По пат по кој незнам да се вратам, на пусто место каде што маглата е единственото нешто кое го гледам пред мене и само еден нежен глас кој велеше ТЕ САКАМ... Залудно... Кога-тогаш мораме да се вратиме во вистинскиот свет, во оној свет во кој од нас се труди но ретко успева да го оствари она за кое живееме... Причините да се живее се мали, ни сепак се раѓаме, растеме односно живееме поради некоја причина всушност се она што ни се служува и што за нас изгледа по малку чудно се е со некаква причина која порано или подоцна ѓе ја откриеме... Секој од нас сака, мечтае да патува онаму каде што и невозможното е возможно... Јас патував, бидејќи ти ме држеше цврсто за рака, бидејќи ми ветуваше работи за кои од секогаш сум сонувал и по кој сум копнеел незнаејќи дека се е само една обична ДЕТСКА игра на која секогаш ќе мора да и се стави... КРАЈ!!! Можеби за тебе тоа беше само уште една завршена приказна како и секоја предходна, но за мене беше најубавиот сон од кој несакав никогаш ама баш никогаш да се разбудам... Но попусто... Велат дека секогаш она што е најневозможно тоа за нас е најслатко...
Тоа забрането "овошје" кое е недофатливо за нас но на изглед толку вкусно на кое никој неможе да му одолее... И ќе се излаже че посегне по не и ќе ја направи најголемата грешка ви својот живот, но кога ќе свати што направил ќе биде касно... Јас ја направив но... Мојата грешка беше што во тоа се заљубив ви личност која за мене требање да биде само онаа принцеза од приказните... Те Сакав - Ме лажеше, Те Бакнував - Ми возвраќаше, Те сонував - Полека Исчезнуваше... Ќе те заборавам...!!! Длабоко во мене се надевам... Ќе ги заборавам оние волшебни мигови поминати на седмото небо на кое ме носеше со секој твој поглед, со поглед во кој гледав љубов, искреност а можеби и само тоа било второто лице на лагата, на измамата, поради која патам сега... Ме сакаш ми велиш, во ноќта без глас, никогаш нема да те напуштам... Ќе те сакам вечно и многу други зборови кои звучат толку вистинити но можеби и лицемерни... Тоа го знаеш само ти, само ти знаеш што навистина чуствуваш кога ќе ме бакнеш и кога ќе го осетиш мојот добир, кој межеби е и последен... Ако ме сакаш ќе останеш со мене ми велиш, но по долгата депресивна ноќ двајцата сваќаме дека сето тоа е невозможно... Постојат милиони причини кои претставуваат причина повеќе никогаш да не се видиме, ќе боли, ќе боли, знам, че отвори една рана која ќе пече се додека времето не ја излечи, се додека времето не ги закопа нашите тела и ги испрати нашите души некаде далеку каде можеби некогаш барем некогаш би можеле барем уште еднаш да бидеме повторно заедно како порано... Да ти кажам колку ТЕ САКАМ и колку ми значиш... Ти беше онаа која секогаш беше покрај мене и кога бев среќен и кога минував низ најтешќите периоди... Заедно бевме во она наречено ЉУБОВ... Врели солзи потекуваат пишувајќи го овој текст, навраќајќи се на она кое досега требаше да биде одлеано во заборав еднаш засекога... Но, со сето тоа самиот се лажам... Копнеам по тоа уште еднаш да ги чујам тие два збора кои ми го отвараат срцето и го исполнуваат со топлинаи чуство кое само можат да го почуствуваат оние кои се сакаат бескрајно... Да сакаш значи да уживаш во животот и покрај сите оние тешкотии кои ни се испречуваат на патот, да имаме сила да ги одминеме како нешто наједноставно, пролазно и лесно... Но, тешкотијата призлегува од она кога љубовта не е возвратена, кога личноста која ти е се, те одминува и воопшто не те забележува како и да не постоиш... Ти велеше ме сакаш, но честопати се прашувам дали се тоа само празни зборови или пак искрени зборови кажани од усните на онаа која ми значи СЕ, онаа за која вреди да се живее и онаа за која вреди да се умре... Сакам засекогаш да бидеме заедно и покрај она што не дели, сакам наутро да се будам со твојот бакнеж и навечер да заспивам допираќи ги твоите усни... Ќе те сакам засекогаш верувај, заедно или не нека реши судбината иако понекогаш велат дека ние сме оние кои си ја создаваме нашата судбина, јас и препуштам се на неа... Со мене си или...???
Во моето срце го имам запечатено името твое и засекогаш ќе остане да стои таму без разлика на тоа што можеби секој од нас ќе си тргне по својот пат...
ЈАС ЌЕ ТЕ САКАМ СЕКОГАШ БЕБЕ МОЕ НАЈМИЛО...!!!
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Ноќеска дојди ми на романтика,усните твои да ми станат навика,растопи ме како свеќа,јас и ти камо среќа да ми дојдеш на романтика:smir:
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
ЕХ КОЛКУ Е ТЕШКО ...............

КОГА САКАМ ДА ТЕ ГЊАВАМ А ТИ СИ ДАЛЕКУ:nesum:

ТЕ САКАМ:back:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom