Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177
S

Sagan

Гостин



"Of course it is possible that UFO's really do contain aliens as many people believe, and the government is hushing it up" Comment by Stephen Hawking on C Span Television. Stephen Hawking was the guest lecturer at the second Millennium Evening at the White House on March 6, 1998. .





Pa normalno deka postojat vonzemjani. A vie shto mislevte, koj gi izdzidal piramidite vo Giza. Kako bile izgradeni so tolkava preciznost? Kako se postaveni vo ista nasoka so 100% preciznost?
A vo vrska so toa koja e nashata vrska so vonzemjanite....
Ludjeto se rezultat na eden znachaen eksperiment na vonzemjanite, koi kako shto gledate, se mnogu grdi, so koj sakale da sozdadat populacija koja kje bide poestetski gradena.
Zele majmuni od zemjata i gi oplodile so vonzemjansko seme... i .... ete ti chovek.
Shto mislite, zoshto se ushte postojat kidnapiranja na lugje od strana na NLO?


Напомена од модератор: Постот го едитирав (избришана е само последната реченица) со цел да се спречи лавина сеирџиски постови. Се моли авторот на постот, во иднина, да избегнува такви и слични коментари.
 

3DS

Член од
19 јануари 2006
Мислења
52
Поени од реакции
0
Ima ogromna moznost(cel univerzum) ama da vlijaat na nas,toa e sosem druga rabota.Site ovie "letecki tanjiri' sto gi gledame seto toa e zemski proizvod(citaj Usa).Kako sto kaza Batistuta premnogu sme oddaleceni i zivotot na zemjata e mnogu retka pojava(gi ima site uslovi,temperatura,voda,vozduh i sl.)Na drugo mesto(kojznae kolku daleku) postojat slicni uslovi za zivot, toa e recisi sigurno,mozebi postojat i poveke takvi mesta, pa ottuka ima i porazvieni civilizacii od nas a ima i ponazadni.A nie, zemjanite dovolno ja nemame ispitano nasata planeta okeani,morinja,nepristapni predeli,nejasni raboti vo vrska so nekoi izumreni civilizacii,mozokot,sonovi i sl.Pa kakov zivot nadvor?Nie ne znaeme sto imame tuka.
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
Да се негира постоење на вонземјани е исто како да го негираме сопственото постоење. Не е возможно да сме сами во целиот универзум, тоа е апсолутно невозможно. Самите ние сме доказ дека постојат вонземјани.
Дали влијаат на нас- не сум сигурна, а доколку не посетиле до сега и доколку влијаат на нас тоа го прават на начин што ние нема шанси да го приметиме. Мислам, ако се стигнати на такво ниво на технолошки и интелектуален развој за да можат да патуваат низ вселената и да посетуваат други планети, секако дека имаат начин да влијаат без ние да го знаеме тоа. Мада мислам дека нема зашто да влијаат на нас, сигурно им е многу поинтересно да не набљудуваат како пониска форма на живот. :icon_lol:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.864
Поени од реакции
23.669
Интересна тематика. Ајде да почнеме историски и селективно? За разлика од верувањето во вештерки , вампири, вукодлаци и луѓе што тврдат дека ги виделе феноменот со НЛО е поуникатен поради една проста причина. Има многу поголем број на сведоци така што просто е невозможно човек да негира. Дали постои НЛО? Постои за обичните смртници. Ај размислете вака. Феноменот со НЛО почнува масовно да се јавува после Втора Светска Војна. Неверојатно интересно е што пред овој период немало никакви (или имало само минорни) записи и сведоштва од овој тип.
Па парадоксот е следен -Како до 1947 нема ништо и одеднаш преку ноќ има илјадници кои тврдат дека виделе НЛО. Мислам дека тврдењето за владини тајни документи за авиони што официјално никој не знае се точни. НЛО постои пошто тоа летало официјално не постои и одреден круг на луѓе знаат. На некои им одговара луѓето да мислат дека тоа се вонземјани отколку да шпекулира во јавноста дека некој конструиран тајни авиони. И уште нешто од тие што тврдат дека виделе НЛО 80 до 90% тврдат дека го виделе само леталото а останатите виделе и вонземјани што само го потврдува горенаведеното. И како бре стално се појавуваат у места до 10 000 жители (пример де), во шуми, пасишта, висорамнини, низини итн а никогаш во густонаселени зони?
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
и у главно се појавуваат во пустинските градчиња во сад
 

3DS

Член од
19 јануари 2006
Мислења
52
Поени од реакции
0
Гижо напиша:
и у главно се појавуваат во пустинските градчиња во сад
Tocno taka.
A i mnogu drugi eksperimenti i testiranja pravat ne samo "letacki cinii".
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Гижо ај ако можеш да ми ја пуштиш таа сликата кај со си сликан во Охрид со НЛО.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
заебанција е тоа :) не сум сликан со НЛО како "неидентификуван летечки објект" туку со еден член од форумов што му е никот НЛО :)
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
vodkamixx напиша:
Епа ај и ја да пишам за ова чудо... интересни луѓе се... а само 1-наш сум видел на небото летечки објект кој немаше никаков звук како една точка (поголема) лебдеше 30 секунди и само што се свртив го снема (минатата година февруари месец), па дали беше НЛО појма неам... али ваљда беше, зашто ниедно летечко тело на земјава не може да лебди во место и за толку брзо време да исчезне... 8) А вие на што сте сведоци... :?:
зосто ја снемало: кога си се свртил ја покрило облак
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Insane напиша:
зосто ја снемало: кога си се свртил ја покрило облак
Немаше облаци на небото, сите ѕвезди беа наредени по небото, дури и месечина имаше и НЛО-то.
 

vamPIRAT

Psychodoctor
Член од
21 февруари 2006
Мислења
100
Поени од реакции
4
можеби постојат,можеби не....али тие се сепак таму,таму горе (или долу,све едно е),и еден ден ке дојдат да не....да не....одведат таму далеку во звездите,во универзитетот,не бе као беше....ах да,универзумот,ќе патуваме заедно,заедно како две (.....) и ке ја откриеме тајната на постоењет....леле ми здосаде,ај нема везе....
како и дае,човековата фантазија за да персонални цели ќе отиде многу далеку,можеби еден ден тоа ќе го потврди во реалноста,кој знае...можеби...можеби...
 
Член од
28 февруари 2006
Мислења
56
Поени од реакции
0
Pa normalno deka ne sme edinstveni zivi stvorenja vo svemirot.
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
vodkamixx напиша:
Епа ај и ја да пишам за ова чудо... интересни луѓе се... а само 1-наш сум видел на небото летечки објект кој немаше никаков звук како една точка (поголема) лебдеше 30 секунди и само што се свртив го снема (минатата година февруари месец), па дали беше НЛО појма неам... али ваљда беше, зашто ниедно летечко тело на земјава не може да лебди во место и за толку брзо време да исчезне... 8) А вие на што сте сведоци... :?:
Пеер, а да не биле флешои :icon_lol: :icon_lol:
 

Alek_rjk

Za prviot vpecatok nema vtora sansa
Член од
14 март 2006
Мислења
387
Поени од реакции
4
не мозе илјадници луге да лазат.
Јас лично неколку пати сум видел НЛО (или мислам дека сум видел)

1. Кај мене у маало пред 3 ил 4 години онака си лешкараве со другарце на трева навечер :) летно време онака многу тачки имаше и не си се движеа по некоја траекторија (како ке им текне така) а беа ситни дури поситни и од звездите. Метеори мислам дека не беа.
2. Имаше на сител пред коа бев мислам 8 негде маму му. И тоа нали Искра водеше една емисија коа им идеа дома ненајавени на фаците у градот. и типката со камерманот имаше фатено на камера една таква снимка, онака црвена точка ке седи неколку секунди и после тоа ке се распрсне, ке поседи така и ке се спои ко шо си била и така неколку пати. Тоа се беше даено на вести на сител како ТОБ тема у 8 :)) памтам
 
Член од
10 јуни 2005
Мислења
413
Поени од реакции
145
Интересна е приказната на Боб Лазар(се наоѓа по нет) кој е екс вработен во областа 51,ме чуди како Google Earth успеал да ја снима оваа област:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom