Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Мотокултиваторче напиша:
Секоја ѕвезда има своја животна зона, односно тоа е некоја област околу ѕвездата каде што водата може да остане во течна состојба
А бидејќи секоја ѕвезда по настанокот како што еволуира ја намалува својата температура и зрачи помалку топлина реално е да веруваме дека во некоја од претходните фази нашето сонце зрачело доволно топлина за на планетата Марс да има идеална температува и услови за живот, како и густа атмосфера.
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
11
Што само ја појачува теоријата / дилемата дали на Марс некогаш имало живот!
 

Мотокултиваторче

Антипрекрасен
Член од
10 септември 2005
Мислења
118
Поени од реакции
1
Batistuta напиша:
А зошто мислиш дека за на некоја планета да има живот мора да има вода ? :lud:
Види Бати,
Не мислам дека мора да има вода за да има живот,али каков живот?Ондак се мењава цела дефиниција за живот!Се знае дека на нашава планета за живот треба, сонце, вода и воздух!Баш глеав една емисија на телевизија, мислам дека беше за некоја од месечините на Сатурн, дека имало течен метан(не ме фаќај за збор) и сметаат дека е можно како што е кај нас водата основен елемент за живот така таму да е течниот метан! Али за мене ова е сајнс фикшн, а богами и за нив, секојдневно лупаат некои нови претпоставки те за тоа као настанал сончевиот систем и уште миљарда глупости и секојдневно ги побиваат!Знај само едно дека ние ништо не знаеме....а тоа што го викаш ти дека немора да има вода за да има живот за нас би било пекол!Не навлегувам натака..
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
16
Space may be the final frontier
But it's made in a Hollywood basement:)
Дека постојат, тоа сигурно, дека директно влијаат врз нас, не знам, али се е можно.
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
MSV(support) напиша:
Space may be the final frontier
But it's made in a Hollywood basement:)
Дека постојат, тоа сигурно, дека директно влијаат врз нас, не знам, али се е можно.
Пеер...
Зашо ми праиш муки вака....

Да не можем зеленко картонче да ти даам....:icon_roll
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
16
MSV напиша:
Пеер...
Зашо ми праиш муки вака....

Да не можем зеленко картонче да ти даам....:icon_roll
Зашо мука, башка и не можеш да ми дадеш зелено.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Бати, ме зачуди од кај знаеш толку, ама после ми текна на кој факултет си :)

баш истото ѕоа што го напиша го гледав на Discovery Science
 

Fir_Maked

Koj ne me saka negov problem!!!
Член од
17 ноември 2005
Мислења
481
Поени од реакции
0
Veruvam deka postojat, pa ne moze tolkava vselena i samo nie da sme. A i baska ima mnogu slucaevi deka videle NLO ili pak imale sredba so vonzemjani.
Ako vi teknuva i ako ste go gledale ima film(spored vistinska prikazna) za tie drvarite koga vonzemjani ke go kidnapiraat eden od niv.
 
Член од
15 декември 2005
Мислења
18
Поени од реакции
1
Abe ubavo vaka nie si pravime bajram na mozok, dali ima nekade vonzemjani ili nema. Jas licno sum mnogu po ovaa tema-zagrean mislam, ama tesko da ce vidime nekad vonzemjani, osven ako tie ne sakaat da gi vidime. Po mene tie nema da sakaat da ni se pokazuvaat pred nas, zosto kao prvo sme odnosno ce bideme mnogu prosti za niv, so ogled deka tie bi imale razvieno tehnologija za dalecni patuvanja- pa vrz osnova na ova i koj znae kakva druga tehnologiga, a mozda i ce ja pocituvaat THE PRIME DIRECTIVE od STAR TREK :). Ova e se razbira ako vise dosle tuka ili ako se tuka. A za toa dali, kade i kakov zivot postoi tesko deka sega ima nekoj strucen da ni kaze. Nasive naucnici uste se cudat na nekoi pojavi tuka na nasava planeta, a i ja nemaat do kraj istrazeno, a ne pa da istrazuvaat na druga planeta.
Aj dosta e , ja koga ce se raspisam ne znam da prekinam :)
 

BAMARGERA

~Blaugrana~
Член од
18 декември 2005
Мислења
875
Поени од реакции
3
Pa vaka spored mene postojat. Mislam ima milijardi zvezdi i t.n. pa nekako ne mi e logicno samo nie da sme edinstveni intelegentni zivi sustestva. E sea kakvi se tie drugite kuznaj...nekoj den mozda ke viime!
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Vo slucaj da postojat vonzemjani, poveketo od ljugeto velat deka ti se razvieni, sme mnogu prosti za niv itn.!Ednostavno od kade go znaete toa, ste gi sretnale?
Mozebi nie ljugeto sme razvieni mnogu napred vo odnos na drugi civilizacii?
Nikoj ne go znae odgovorot, no verojatno nekogas ke se otkrie!!!!!!!:icon_razz :icon_razz :icon_razz​
 
Член од
5 јануари 2006
Мислења
20
Поени од реакции
3
abe ajde

Koj bi sakal da poseti vakva planeta kako nasata.Ne znam zosto ama nie lugeto sekogas se stavame vo centar na vnimanie.U vakov golem kosmos sigurno ima bolje mesto da se ide.
 

Мотокултиваторче

Антипрекрасен
Член од
10 септември 2005
Мислења
118
Поени од реакции
1
vlatko напиша:
Vo slucaj da postojat vonzemjani, poveketo od ljugeto velat deka ti se razvieni, sme mnogu prosti za niv itn.!Ednostavno od kade go znaete toa, ste gi sretnale?
Mozebi nie ljugeto sme razvieni mnogu napred vo odnos na drugi civilizacii?
Nikoj ne go znae odgovorot, no verojatno nekogas ke se otkrie!!!!!!!:icon_razz :icon_razz :icon_razz​
Ако дошле тука, сигурно се поразвиени од нас.....
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Можеби биле тука, имало/има некои други суштества во нашата галактика.
Ама во моментов е невозможно ние да дојдеме до некои сознанија што се има во вселената бидејќи само за да стигнеме до најблиската ѕвезда со вселенскиот брод Аполо ќе ни требаат 100000 години, а оваа ѕвезда е оддалечена од нас ”само” 4,2 светлосни години.
Засега дури и патувањето низ нашиот сончев систем за нас претставува научна фантастика.
Уствари сакам да кажам дека можеме да добиеме некои информации за тоа дали постојат вонземјани само доколку тие дојдат тука.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom