Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Постојат се разбира само што уште не дошле тука
 
Член од
27 мај 2006
Мислења
5
Поени од реакции
0
СЕКОЈА ЅВЕЗДА Е СОНЦЕ,ТОА КЖУВА ДЕКА ОКОЛУ СЕКОЕ СОНЦЕ РОТИРААТ ПЛАНЕТИ,А ТАА ПЛАНЕТА ШТО СЕ НАОГА НА РАСТОЈАНИ КАКО НАШАВА ОД СОНЦЕТО ШТО ТЕМПЕРАТУРАТА Е +-0 СТЕПЕНИ ШТО Е ПРИЛАГОДЛИВА ЗА ЗИВИ ОРГАНИЗМИ И СО ТЕК НА ВРЕМЕ СЕ РАЗВИВА РАЗНОВИДЕН ЗИВОТИНСКИ СВЕТ ПРИ ШТО НЕКАД КЕ ЕВОЛУИРААТ ВО ЛУГЕ КАКО СТО СМЕ ЕВОЛУИРАЛЕ И НИЕ ТАКА ДА ПОСТОЈАТ МИЛЈАРДИ МИЛЈАРДИ ПЛАНЕТИ НА КОЈ ШТО ИМА ЖИВОТ!!!

[Напомена од FortunE: во иднина исклучи CapsLock кога пишуваш пост]
 

LP Fan

Mike Shinoda
Член од
10 мај 2006
Мислења
117
Поени од реакции
1
Се е можно. Вонземјани постојат. Само ние немаме докази за тоа дека некој ги има видено. Се е можно. Може ние потекнуваме од други вонземјани негдека. Може тие не набљудуваат како еволуираме и се грижат да биде се како што треба. Верувам дека постојат само каде се неможам да ги најдам.
 
Член од
17 мај 2006
Мислења
70
Поени од реакции
1
ne znam dali ste procitale ama jas citav na nekade deka edno bate fotografiral nlo "letacka cinija" ama mnogu ubo se gledalo deka na strana na toa ufo pisuvalo USA ARMY e sea nekoj neka recite deka nema area 51
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
wavemaster напиша:
ne znam dali ste procitale ama jas citav na nekade deka edno bate fotografiral nlo "letacka cinija" ama mnogu ubo se gledalo deka na strana na toa ufo pisuvalo USA ARMY e sea nekoj neka recite deka nema area 51
ZOMG! СТВАРНО?! WOW! Such wisdom! Such clairity! Истата реакција ја имав кога рече дека си Јеховин Сведок + Рапер.

*ахем* пред да почне типов да се препуцава

Пер види, тоа би било исто ко да речам

"Леле папата бил католик!"

Тоа дека америка си тестира летечки чинии зашо да не? Тие си ја работат ареа пеесеедно. Кажи нешо што НЕ е очигледно. Еве ви детално објаснување на википедиа

Click me hard
 
Член од
17 мај 2006
Мислења
70
Поени од реакции
1
ej ajnstajn sakav da kazam deka ne veruvam deka postojat nlo
a toa ako ne te cudi so USA ARMY togas ti si povrzan so niv :)
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
wavemaster напиша:
ej ajnstajn sakav da kazam deka ne veruvam deka postojat nlo
a toa ako ne te cudi so USA ARMY togas ti si povrzan so niv :)
Дај ми ЕДЕН доказ дека вонземјани не постојат. Ако ми потенцираш повторно дека ете НЛО леталата се амерички, да те потсетам дека внатрешноста на тие летачки чинии е премала за повеќечлен екипаж, а ако имат армија од мутирани мали зелени американчиња или ги киднапирале елфовите на дедо мраз, тоа е остала прича.

Јас сум поврзан со армијата да. Јас сум клон на Дејвид Коперфилд и морам да го освојам светот низ илузија!

ПС Јас не сум ајнштајн. I just watch Discovery Chanel more than you do :)
 
Член од
17 мај 2006
Мислења
70
Поени од реакции
1
Toreador напиша:
Дај ми ЕДЕН доказ дека вонземјани не постојат. Ако ми потенцираш повторно дека ете НЛО леталата се амерички, да те потсетам дека внатрешноста на тие летачки чинии е премала за повеќечлен екипаж, а ако имат армија од мутирани мали зелени американчиња или ги киднапирале елфовите на дедо мраз, тоа е остала прича.

Јас сум поврзан со армијата да. Јас сум клон на Дејвид Коперфилд и морам да го освојам светот низ илузија!

ПС Јас не сум ајнштајн. I just watch Discovery Chanel more than you do :)
:):) decko dali si svesen do kade stignala tehnologijata denovive ?????
jas gledam edena druga programa Explorer i tamu kazvat deka usa imala letacki cinii bez coek vnatre pred 20 godini samo so ne mozea da gi kontroliraat mnogu ubo a za 2006 prajme muabet ustvari 2005 bese vesta so USA ARMY-to vo ufo
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
wavemaster напиша:
:):) decko dali si svesen do kade stignala tehnologijata denovive ?????
jas gledam edena druga programa Explorer i tamu kazvat deka usa imala letacki cinii bez coek vnatre pred 20 godini samo so ne mozea da gi kontroliraat mnogu ubo a za 2006 prajme muabet ustvari 2005 bese vesta so USA ARMY-to vo ufo
Летачки чинии имало и во 2 светска војна, но работеле со вентилатори и служеле единствено како транспортери. Самиот концепт за анти-гравитација сеуште не е измислем за да можеме да имаме баш ОНАКВИ летечки чинии. А тоа дека не постојат вонземјани? НЕма шанси. Тоа би го рекол човек кој се плаши од Марсовци и негово киднапирање од нивна страна.

BoOoOOoOo....im a maaaartian....fear my gorgon gaaaaaze!
 

IGI

Il Corvo
Член од
12 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
4
Toreador напиша:
Летачки чинии имало и во 2 светска војна, но работеле со вентилатори и служеле единствено како транспортери. Самиот концепт за анти-гравитација сеуште не е измислем за да можеме да имаме баш ОНАКВИ летечки чинии. А тоа дека не постојат вонземјани? НЕма шанси. Тоа би го рекол човек кој се плаши од Марсовци и негово киднапирање од нивна страна.

BoOoOOoOo....im a maaaartian....fear my gorgon gaaaaaze!
Хакер што влегол во компјутерите на НАСА тврди дека постои анти-гравитација. А обично по 100 години ги чуваат тајните во НАСА така да...
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
IGI напиша:
Хакер што влегол во компјутерите на НАСА тврди дека постои анти-гравитација. А обично по 100 години ги чуваат тајните во НАСА така да...
Уше бољи. Добро за него. Ама признавам бело на видело. Т.е. дај ми доказ дека дошол до тој заклучок, пошо и јас разбрав дека некој хакер влегол во компјутерот на буш и открил дека овој имал слики од голи мужи.
 
Член од
29 јануари 2006
Мислења
53
Поени од реакции
3
Види не мораме да можеме да ги видиме за да тврдиме дека постојат, нели? Ако нашиот спектар на бои евоулирал вака у овие земски услови можда они се дел од некој друг, не мора баш да ги замислуваме у летача чинија као си летаат, а унижутра све е сајбер сребрено со шарени „свемирки” тастатури и едно истакнато (најчесто) црвено копче на кое пишува дистрој д планет, а они цели такви (нормално) зелени.
Не е секоја планета као земјата нели?
 
Член од
17 мај 2006
Мислења
70
Поени од реакции
1
ako ima zosto samo vo amerika "setaat"

i ne me nervirajte za dzabe so ne se desit na primer srede skopje da vidime i da zastanat ili se plasat od nas demek imame mnogu rezviena nacija ncncncncncnc
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
wavemaster напиша:
ako ima zosto samo vo amerika "setaat"
Пер, у случај ако не си знаел, еве да ти напраам рефреш. Дали знаеш дека и балканов е една од нај нло активни предели во целиот свет? Се сеќаам кога бев копиљ имаше две документарки за НЛО во Македонија. А за тоа дека само во америка се шетаат, се лажеш. ЕПТЕН
 
Член од
17 мај 2006
Мислења
70
Поени од реакции
1
Toreador напиша:
Пер, у случај ако не си знаел, еве да ти напраам рефреш. Дали знаеш дека и балканов е една од нај нло активни предели во целиот свет? Се сеќаам кога бев копиљ имаше две документарки за НЛО во Македонија. А за тоа дека само во америка се шетаат, се лажеш. ЕПТЕН
jas da ti napram update peder,
deka nie vo balkanot imam sateliti i odam ke vidime deka koj se i so se ete zato kaj nas poke letat
da ne sakase ti vo albanija da imaat sateliti ko na nasa ncncncncnc
 

Kajgana Shop

На врв Bottom