Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177

IGI

Il Corvo
Член од
12 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
4
Глупо е да мислиме дека сме сами. Има толку милиарди планети, што на некоја од нив мора да има живот. И нормално не се мали зелени со големи очи, тоа е докажано дека произлегува од фантазијата на човекот:icon_mrgr
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
Nie sme mutacija na vonzemjani.Ostaveni se nekolku vidovi od nivniot rod ili DNK materija za da vidat dali ke se prisposobime na ovie uslovi,taka da nie so tekot na vremeto sme evoluirale i razvile vo toa so sme denes,nie sme samo eksperiment a tie ne nabljuduvaat kako napreduvame.Nemoze da se stvorime od nisto.
 

IGI

Il Corvo
Член од
12 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
4
astrion напиша:
Nie sme mutacija na vonzemjani.Ostaveni se nekolku vidovi od nivniot rod ili DNK materija za da vidat dali ke se prisposobime na ovie uslovi,taka da nie so tekot na vremeto sme evoluirale i razvile vo toa so sme denes,nie sme samo eksperiment a tie ne nabljuduvaat kako napreduvame.Nemoze da se stvorime od nisto.
Има многу луѓе што го имаат ова мислење... Али пак секогаш ке има прашања што неможат да се одговорат. Како на пример: Како настанале тие вонземјани што не направиле нас?
 
N

Nen@d

Гостин
SilentBoB напиша:
Многу јака тема, баш ме интересира :)
Едно лето, пред 5 години бев во Охрид на плажа (не ми текнува на која) и наеднаш коа кренаф глаа... на небото на сред езеро глеам нешто во вид на топка, 5-6 пати помала од Сонцето ама светеше :idea: јако (бела боја) скоро колку него. 8)
Кога погледнав надоле, цела плажа зачудено гледаше во небото, сите ја видоа топката. Стоеше таму без да се помести сигурно повеке од 1 минута... и наеднаш ИСЧЕЗНА :shock:

До тогаш не сум видел такво нешто ама според се што имам читано и гледано за НЛО, дефинитивно сум сигурен дека беше тоа. Има и многу клипчиња со НЛО што изгледаат баш така...

Што мислите за ова :?: :roll:
Да не си сонувал?
Не, ок, сериозно и ја мислам дека таму некаде горе постојат секакви Creatures ама, за тоа човекот сеуште не е свесен. Од кај на нас таа привилегија само ние да сме живи суштетсва у толку голем простор. Па дај боже и јас да дочекам да видам нешто такво убаво зелено creature. Не, не се зелени како што ги прикажуваат. Никој досега со снимка немат потврдено какви се.
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
Valda postoat golem e univerzumof za da samo nie bideme tuka ama ako ima ne vliaat na nas
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Сигурно не сме сами во Универзумот.
 

Infra

Мојот Пастир
Член од
26 ноември 2005
Мислења
141
Поени од реакции
2
astrion напиша:
Nie sme mutacija na vonzemjani.Ostaveni se nekolku vidovi od nivniot rod ili DNK materija za da vidat dali ke se prisposobime na ovie uslovi,taka da nie so tekot na vremeto sme evoluirale i razvile vo toa so sme denes,nie sme samo eksperiment a tie ne nabljuduvaat kako napreduvame.Nemoze da se stvorime od nisto.
Молим те, употребувај бар пригодни зборови! Не збори за нешто што немаш поима: НЕКОЛКУ ВИДОВИ DNK МАТЕРИЈА?!
Поштеди ме!!!:se_ molam
 
Член од
18 март 2006
Мислења
35
Поени од реакции
1
jas sum od ohrid i go vidov nloto i mnogu jako bese
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Pa ne veruvam deka sme sami vo cel univerzum ama pa deka vonzemjani sletuvaat sekoj vtor den nekade i slicni prikazni ne mi e bas za veruvanje.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Јас мислам дека постои живот и на друга планета,не е можно во толку мнооооооооогу планети само ние да бидеме единствени живи суштества.
Можеби тие суштества што се на другите планети имаат различни извори на живот,можеби не им треба атмосфера,кислород и сл. можеби им треба нешто друго за да живеат.
Научнициве и истражувачиве бараат на другите планети услови за живот како на земјата па според тоа заклучуваат!!!
 

Infra

Мојот Пастир
Член од
26 ноември 2005
Мислења
141
Поени од реакции
2
BusHav напиша:
Јас мислам дека постои живот и на друга планета,не е можно во толку мнооооооооогу планети само ние да бидеме единствени живи суштества.
Можеби тие суштества што се на другите планети имаат различни извори на живот,можеби не им треба атмосфера,кислород и сл. можеби им треба нешто друго за да живеат.
Научнициве и истражувачиве бараат на другите планети услови за живот како на земјата па според тоа заклучуваат!!!
Се знае што означува живот.
 
Член од
16 мај 2006
Мислења
48
Поени од реакции
0
Mislam deka postojat...posle tolku istrazuvanja i dokazi na NLO...A I by the way jezivo e da sme sami u cel Univerzum...neli?? :))))))))
 

Ann.

Queen of Nature
Член од
27 април 2006
Мислења
504
Поени од реакции
50
Па докажано е дека постои живот на некои планети...Само шо не се онака мали зелени човечиња како на филмовите,туку во вид на бактерии и такви работи....хехех може ги има и како зелени човечиња ама уште никој не ги видел:pishtoldz :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom