Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.728 79,2%
  • Не

    Гласови: 455 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.183

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
wavemaster напиша:
jas da ti napram update peder,
deka nie vo balkanot imam sateliti i odam ke vidime deka koj se i so se ete zato kaj nas poke letat
da ne sakase ti vo albanija da imaat sateliti ko na nasa ncncncncnc

I'll just sit here...shocked and amazed...staring at the screen...and say nothing...
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
ја ништо не разбрав од претпоследниов пост :))))))
 
Член од
17 мај 2006
Мислења
70
Поени од реакции
1
Гижо напиша:
ја ништо не разбрав од претпоследниов пост :))))))
ok here i go again and again and again........:)
sakav da kazam deka edinstvena pricina so kaj nas ima "ufo" za vo balkanot mislam e toa sto ne sme razvieni i nemame sredstva da vidime koj letna kako itn itn..
kapis ombre ???:)
 
Член од
16 мај 2006
Мислења
137
Поени од реакции
1
Veruvanjeto vo Oblasta 51(Area 51) e isto kako veruvanjeto vo "The Da Vinci Code"...mnoooooguu logicno, no bez dokazi...glej te ja slikava...



Ovde nikoja civilna kola ne smee da pomina blizu Groom Lake u Virginia(imam ideno zatoa znam) ne imaat vrateno pred 7 km od "napusteniot aerodrom"...sto imaat da krijat ako e napusteN? malku sumljivo....
 
Член од
17 мај 2006
Мислења
70
Поени од реакции
1
brat kaj ja najde slikava morase da go vklucam i drugiot monitor :)
jas ne rekov deka nema area 51 tuku sprotivno area 51 ima i letackite cinii ne se nlo tuku USA ARMY division :)
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
26
Ve lazat amerikancite be...kakvo NLO...gluposti. A tie svetlinite sto gi gledate navecer? Sateliti. Nisto drugo. I jas kako kopilj se palev na tie raboti ama.....pomina toa vreme. Vozbudlivo i interesno bese za zabava.

wavemaster напиша:
brat kaj ja najde slikava morase da go vklucam i drugiot monitor :)
jas ne rekov deka nema area 51 tuku sprotivno area 51 ima i letackite cinii ne se nlo tuku USA ARMY division :)
pameten decko si ti....
 

Ninja

Кајгана на око
Член од
15 мај 2005
Мислења
623
Поени од реакции
9
Постовите што фалат се избришани!
Држете се до темата - исклучиво!
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
26
Sto da mu recam? Ne samo na nego...so site sto sum zboruval na ovaa tema mi vikaat "Dobro be, a piramidite koj gi izgradil,a?" :pos: i sto ponatamu...a ne sum tip sto saka da vodi diskusii mnogu....so inka nekoi raboti ne se preturaat:)
 
M

makedon^

Гостин
како да не верувам кога пред 1 саат мојот другар ми кажа дека видел сношти 1.6.2006 пред да се стемни.на небото уште немало ѕвезди, а тој го забележал тоа слично на голема ѕвезда кое бавно се движело.по неколку секунди изчезнало мистериозно без трага!
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
е браво за другар ти , а да го прашаш пијан да не бил
ма какво NLO какви глупости , јас не верувам , не слики да ми покашуваат ,ништо ништо
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Како што кажа 606 има доста соларни системи кои се потенцијални домови на некои живи суштества кои имаат слични физиолошки потреби како на нашава планета, меѓутоа не смее да се исклучи фактот дека и во сосема различни услови можно е да се развијат живи форми кои имаат сосема различни физиолошки потреби и механизми.
 
Член од
27 мај 2006
Мислења
5
Поени од реакции
0
wellcome to Area 51 :)

Matej the Malicious напиша:
Veruvanjeto vo Oblasta 51(Area 51) e isto kako veruvanjeto vo "The Da Vinci Code"...mnoooooguu logicno, no bez dokazi...glej te ja slikava...



Ovde nikoja civilna kola ne smee da pomina blizu Groom Lake u Virginia(imam ideno zatoa znam) ne imaat vrateno pred 7 km od "napusteniot aerodrom"...sto imaat da krijat ako e napusteN? malku sumljivo....
razresena misterija koj ima Google Earth
vo search menito neka pise area 51 i se e zavrseno :) so extra rezolucija e i se e potencirano-se gledaat i avioni i se zivo so ima.....
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Видете вака...вонземјани сигурно постојат,нема шанси да сме сами во толкав простор.Нашиот Соларен систем е само една точка во целиот универзум.Глупо е да се верува дека само ние сме интелегентни суштества во целата галаксија. А тоа дека не посетуваат исто така мислам дека е точно само што ние не можиме да ги видиме,фатиме на радар,па луѓе пред 10 год. кога излезе "ластовичката" никој на свет не можеше и сеуште не можи да ја фати на радар така да вонземјаните кои штом стигнале доттука сигурно имаат генерации понапредна технологија секако не можиме да ги фатиме....
By the way на Дискавери гледав една емисија за НЛО-ата т.е. дали се вонземјани или производ на Американската армија и да ви кажам многу интересни факти изнесоа дека всушност тоа што го гледаме како НЛО (скоро 99%) се тест летала,авиони на Американците. Всушност,летечката чинија која е најпознат тип на НЛО,први ја направиле Германците за време на 2-та С.В. и тоа во фабриката на Шкода,ама откако Американците ја скопчале работата,сите документи исчезнале,исто така и Чинијата која била уништена од Германците.Инаку,планот им бил со нив да ја нападнат Америка.
Пр.имаше факт дека Ластовичката уствари лета низ светот уште од 1980-тите години ама е држена во најстрога тајност,па сите видувања дека тоа е НЛО се сведуваат на неа и слични летала кои тогаш биле во тест фаза и се држеле во најголема тајност.
Најинтересна беше изјавата на еден веќе повлечен командир од Американската војска кој летал со ластовичката во 80-тите години на минатиот век,кој кажа дека сега имаат направено летала што обичниот човек не може ни да ги замисли,кои имаат супер-сонична брзина и се потполно невидливи за било кој радар во светот,поточно овие летала кога би се појавиле и по 50 год. би биле чудо...
Така да заклучокот е дека јас верувам дека има вонземјани ама голем дел од видувањата на Нло-ата се производ на Американците.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom