Возрасни жени со момчиња на возраст 17+, криминал или придонес во нормално сексуално воспитување

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Абе горнион да ги казни тие што ги издавале своите напалени професорки.:X3:

Машко да се покае за секс со некоја постара ? Никад.

За женските не знам и не ме интересира.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.341
Поени од реакции
29.808
Ама кој те пита тебе ти како размислуваш? Пред закон 17 годишен со 35 годишна е исто како и 17 годишна со 35 годишен. Не гледам што е чудно тука.
Јас прашувам. Па затоа и ја отворив темата, да ги продискутираме работите.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.668
Поени од реакции
11.706
Абе горнион да ги казни тие што ги издавале своите напалени професорки.:X3:

Глупи деца и пуста машка нарав, ако не се пофали - never happen.
И јас, и другарите да бевме допрени од Бог и да ни ја дадеше професорката по матаматки со тој прекрасен мирис што го ширеше, ќе се пофалевме гарант. Па после љубомората, а не етичкиот кодекс на тие што ќе дознаеа ќе си го направеше своето...осудени сме да се фалиме :icon_lol:
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Дискусија ќе имам со неа де, ако смета дека е правилно, ја прави среќна итн слободно. Во иднина ако пропадне врската, ќе си ја научи грешката и ќе и биде лекција, а односот со мене нема да и биде нарушен. Фала богу не била ниту силуваната ниту изгубила невиност пред 16год од некој клошар.
--- надополнето: 6 февруари 2014 во 16:15 ---


А каде прочита дека не одобрувам да се гонат кривично возрасните во овие случаеви?
А каде ти прочита дека велам дека не одобруваш?
Патем, зошто потенцираш дека ниту изгубила невиност од некој клошар, што ако се плеснала со клошар наместо професор, тогаш силување би било, или?

П.С Дали навистина имаш ќерка?
 

Lyn

Член од
29 јануари 2010
Мислења
257
Поени од реакции
619
Единствено нешто што не е во ред со ова е фактот што дотичната жена му е професорка на среќникот. Надвор од училиштето ова не би го осудила, ама ако некој може да извлече корист од ова, или да го искористи како уцена, тогаш не е во ред.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
А каде ти прочита дека велам дека не одобруваш?
Цитирам

Пред закон 17 годишен со 35 годишна е исто како и 17 годишна со 35 годишен. Не гледам што е чудно тука.
Глупости зборуваш човек, сам своја дискусија си направи. Жити се не ми враќај :icon_lol:
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Цитирам
Глупости зборуваш човек, сам своја дискусија си направи. Жити се не ми враќај :icon_lol:
Сеуште не гледам каде сум рекол дека не одобруваш.
Патем, не ми одговори дали имаш ќерка?
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Кога ќе оправдате вашата седумнаесетгодишна ќерка да се ебе со возрасен чичко, тогаш ќе кажам дека е ова нормално.

Што бидна со љубовта е љубов, остај си другите да живеат?
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Тоа си е така и секогаш ќе биде.

Бидејќи добив чуство дека врската помеѓу 17+ годишни лица со постари особи според тебе некако не наидува на одобрување.

17 годишна возраст и така не е некој проблем за кој е потребен кривичен прогон. Во доста европски земји можеш да имаш врски и со 15-16 годишни лица, додека Шпанија и Јапонија се поекстремни случаи на дозволена врска и со 13 годишни лица.
 
A

AnFem

Гостин
Бидејќи добив чуство дека врската помеѓу 17+ годишни лица со постари особи според тебе некако не наидува на одобрување.

17 годишна возраст и така не е некој проблем за кој е потребен кривичен прогон. Во доста европски земји можеш да имаш врски и со 15-16 годишни лица, додека Шпанија и Јапонија се поекстремни случаи на дозволена врска и со 13 годишни лица.
Јас нема да одобрам, ама тоа не значи дека ќе забранам.
Ме заболе мене за законите, сметам дека испод 20(некои и над) си сеуште дете, кое не е способно да размислува трезвено ради хормоните.
Ако детето се чувствува спремно на таков чекор и смета дека е доволно возрасно да донесува одлуки за себе и својот живот, нема проблем, али тоа значи дека ќе има некои промени и од моја страна.
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Јас нема да одобрам, ама тоа не значи дека ќе забранам.
Ме заболе мене за законите, сметам дека испод 20(некои и над) си сеуште дете, кое не е способно да размислува трезвено ради хормоните.
Ако детето се чувствува спремно на таков чекор и смета дека е доволно возрасно да донесува одлуки за себе и својот живот, нема проблем, али тоа значи дека ќе има некои промени и од моја страна.


Ваква реченица обично ја кажуваат лицата од типот I'm not racist, some of my friends are black, but...


Кои промени?
 
A

AnFem

Гостин
Ваква реченица обично ја кажуваат лицата од типот I'm not racist, some of my friends are black, but...


Кои промени?
Секогаш гледам да најдам разбирање за туѓите реакции и акции, колку и да не ги прифаќам. Единствени луѓе, кои до сега не сум успеала да ги разберам, биле педофилите и фашистите.
Значи јас не гледам која би можела да биде сатисфакцијата да ебеш нешто, кое си можел да го родиш. Али пази, разликата во години е тотално небитна! Зборувам за тоа како можеш да бидеш привлечен од нешто што сеуште не е развиено како што треба. Дури ни влакната не му се целосно израснати...
Ми работи мајчинскиот инстинк и дури и самата помисла ме ужаснува! И не знам зошто воопшто бев споредена со расист поради ова.

Промени со кои ќе му помогнам на детето да стане предвреме возрасна особа и да си ги превземе неговите обврски во свои раце, кога веќе така одлучило...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom