Возрасни жени со момчиња на возраст 17+, криминал или придонес во нормално сексуално воспитување

Ф

Флеш

Гостин
And here's to you, Mrs. Robinson,
Jesus loves you more than you will know.
God bless you, please Mrs. Robinson.
Heaven holds a place for those who pray,
Hey, hey, hey
Hey, hey, hey

We'd like to know a little bit about you for our files
We'd like to help you learn to help yourself.
Look around you all you see are sympathetic eyes,
Stroll around the grounds until you feel at home.

And here's to you, Mrs. Robinson,
Jesus loves you more than you will know.
God bless you, please, Mrs. Robinson.
Heaven holds a place for those who pray,
Hey, hey, hey
Hey, hey, hey
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
Ова е најодвратно нешто што некој може да го направи. Таа за да се заштити ќе уништи туѓа кариера и живот? Како ќе се заштити?
Сигурно другите различно би ја сватиле кога би рекла ме силуваше намерно од колку кога би рекла да јас уживав во чинот.
Има и такви, мене не би ме чудело.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Што ви е бе ало, педофилија е педофилија без разлика на пол.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Сигурно другите различно би ја сватиле кога би рекла ме силување намерно од колку кога би рекла да јас уживав во чинот.
Има и такви, мене не би ме чудело.
Тоа е пошто живееме во дегенерирано општество, каде според логиката, на една жена честа и е помалку одземена доколку е силувана, отколку доколку доброволно уживала во сексот.
ТРАГЕДИИ! :tapp:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.357
Поени од реакции
29.830
And here's to you, Mrs. Robinson,
Jesus loves you more than you will know.
God bless you, please Mrs. Robinson.
Heaven holds a place for those who pray,
Hey, hey, hey
Hey, hey, hey

We'd like to know a little bit about you for our files
We'd like to help you learn to help yourself.
Look around you all you see are sympathetic eyes,
Stroll around the grounds until you feel at home.

And here's to you, Mrs. Robinson,
Jesus loves you more than you will know.
God bless you, please, Mrs. Robinson.
Heaven holds a place for those who pray,
Hey, hey, hey
Hey, hey, hey
:)
(за инат на Сајмон&Гарфанкел +фановите) ;)
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
Тоа е пошто живееме во дегенерирано општество, каде според логиката, на една жена честа и е помалку одземена доколку е силувана, отколку доколку доброволно уживала во сексот.
ТРАГЕДИИ! :tapp:
Можеби не е деградација ако зборуваме за 17 годишна со 40 годишен...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Можеби не е деградација ако зборуваме за 17 годишна со 40 годишен...
Деградација е.
Еве ист случај.
17 годишна со 40 годишен.
17 годишен со 40 годишна.
За мене двете се подеднакво погрешни и треба да бидат санкционирани.

Ама, во првиот случај, жената е приморана да каже дека е нападната (иако можеби не е, за да се заштити од “курва“ синдромот), додека машкото се фали и е СЛАВЕН заради тоа.

Значи девојката е принудена да уништи туѓа репутација и да обележи некој како силувач, затоа што замисли по некоја случајност уживала во сексот (кој треба да биде санкциониран, секако), а да не излезе дека е курва, а машкото иде со другарите и слави 5 дена, затоа што легнал MILF.

Или е до мене, или ова НЕМА НИКАКВА ЛОГИКА.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Сигурно нема да ја потапшам по рамо и да ѝ речам: Браво, ќерко!
... Како што би направиле многу од татковците на „јунакот“, во обратна ситуација.
>ќерка
>син

choose one

Без разлика на полот, нека се изгради прво како личност, нека наполни барем дваесет години, па нека прави што мисли дека треба да прави.
Како тоа без разлика на полот? Зарем исто функционираме и исти размислувања имаме, особено за сексот?

Одреден број на девојки се покајале што рано ја изгубиле невиноста, ама тоа го немам слушнато од машки. И овој Anthony од RHCP на 12год ја изгубил невиноста откако самиот го прашал татко му дали може да има секс со девојка му, па го немам читнато да се покајал за тоа.

Дури и на сајтот каде што ја најдов потврдата за ова со Anthony го имаше следниов коментар под статијата од женски член

I lost it to my high school English teacher after I graduated. He was only 10 years older than me.


/shame, daddy issues, etc etc I deeply regret it.
:icon_lol:
 
A

AnFem

Гостин
>ќерка
>син

choose one



Како тоа без разлика на полот? Зарем исто функционираме и исти размислувања имаме, особено за сексот?

Одреден број на девојки се покајале што рано ја изгубиле невиноста, ама тоа го немам слушнато од машки. И овој Anthony од RHCP на 12год ја изгубил невиноста откако самиот го прашал татко му дали може да има секс со девојка му, па го немам читнато да се покајал за тоа.

Дури и на сајтот каде што ја најдов потврдата за ова со Anthony го имаше следниов коментар под статијата од женски член



:icon_lol:
Размислувањата се продукт на твоето опкружување(секоја чест на исклучоците), покрај тоа, најчесто девојчињата и машките не се исто воспитувани(доказ за тоа е дискусијава).
Да речеме дека и ќерка ти нема да се врзе емотивно за ебачот и е среќна поради таа одлука. Ебачот личи на Џорџ Клуни, малата е горда на себе и се фали кај стигне. Во ред ли е?

@Vanlok
 
Ф

Флеш

Гостин
Слушајте ајде вака реален случај ... Леонардо Ди Каприо и Бар Рефаели ... на колку години .... ?!
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Како тоа без разлика на полот? Зарем исто функционираме и исти размислувања имаме, особено за сексот?
Ама кој те пита тебе ти како размислуваш? Пред закон 17 годишен со 35 годишна е исто како и 17 годишна со 35 годишен. Не гледам што е чудно тука. А плус кога се работи за учител/учителка овде има и тешка злоупотреба на професијата.

П.С
Оваа е грда, под итно за виновна да се прогласи, затоа што fuck logic.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Размислувањата се продукт на твоето опкружување(секоја чест на исклучоците), покрај тоа, најчесто девојчињата и машките не се исто воспитувани(доказ за тоа е дискусијава).
Да речеме дека и ќерка ти нема да се врзе емотивно за ебачот и е среќна поради таа одлука. Ебачот личи на Џорџ Клуни, малата е горда на себе и се фали кај стигне. Во ред ли е?

@Vanlok
Дискусија ќе имам со неа де, ако смета дека е правилно, ја прави среќна итн слободно. Во иднина ако пропадне врската, ќе си ја научи грешката и ќе и биде лекција, а односот со мене нема да и биде нарушен. Фала богу не била ниту силуваната ниту изгубила невиност пред 16год од некој клошар.
--- надополнето: 6 февруари 2014 во 16:15 ---
Ама кој те пита тебе ти како размислуваш? Пред закон 17 годишен со 35 годишна е исто како и 17 годишна со 35 годишен. Не гледам што е чудно тука. А плус кога се работи за учител/учителка овде има и тешка злоупотреба на професијата.
А каде прочита дека не одобрувам да се гонат кривично возрасните во овие случаеви?
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
Деградација е.
Еве ист случај.
17 годишна со 40 годишен.
17 годишен со 40 годишна.
За мене двете се подеднакво погрешни и треба да бидат санкционирани.

Ама, во првиот случај, жената е приморана да каже дека е нападната (иако можеби не е, за да се заштити од “курва“ синдромот), додека машкото се фали и е СЛАВЕН заради тоа.

Значи девојката е принудена да уништи туѓа репутација и да обележи некој како силувач, затоа што замисли по некоја случајност уживала во сексот (кој треба да биде санкциониран, секако), а да не излезе дека е курва, а машкото иде со другарите и слави 5 дена, затоа што легнал MILF.

Или е до мене, или ова НЕМА НИКАКВА ЛОГИКА.
Логиката ти е добра и така е, јас сакав да кажам за деградацијата со честа, во секое оштество би ја сожалиле 17 годишната силувана од 40 годишен. :)
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.357
Поени од реакции
29.830
Значи девојката е принудена да уништи туѓа репутација и да обележи некој како силувач, затоа што замисли по некоја случајност уживала во сексот (кој треба да биде санкциониран, секако), а да не излезе дека е курва, а машкото иде со другарите и слави 5 дена, затоа што легнал MILF.

Или е до мене, или ова НЕМА НИКАКВА ЛОГИКА.
Претпоставувам сакаш да кажеш дека тоа гледиште нема етика.

Oд аспект на општествeните гледишта тоа горенаведеното и тоа како има логика. Ставот на општеството за ова е изграден врз основа на работи што се наследство од памтивек, женската невиност „гарантира„ за нејзините одлики да се воздржи од полигамија и уште поважно, дека идните деца ќе бидат потомци на сопругот, со тоа и на целата негова фамилија.

Не велам дека ова гледиште не е застарено, само објаснувам зошто е така тоа горенаведеното.
@AnFem
 

Kajgana Shop

На врв Bottom