Возрасни жени со момчиња на возраст 17+, криминал или придонес во нормално сексуално воспитување

kjara

Самовилата
Член од
1 март 2007
Мислења
666
Поени од реакции
1.424
Некои млади теткици си имаат мерак на младо меФце.
Едно време имаше учебник „Растеме и се развиваме“ од Ели Маказлиева, веројатно ова им дошло како практична работа по добро совладана теорија.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.033
Поени од реакции
29.391
@leandra
Се согласувам, за секс со деца треба екстремни казни. Но на 17+ тоа се веќе момчиња и не сум баш сигурен дека си во право кога велиш дека „секс со малолетници не е дел од педагогија„. Барем во однос на тоа кога зборуваме за момчиња со возраст од 17+ (девојчињата претходно објаснив зошто ги сегрегирам).

Нормален и здрав секс (значи без бизарности) со возрасна, физички пожелна жена... и тоа како педагошки делува на едно младо момче.
Што ќе кажеш за пријателот што го споменувам во уводниот пост, да му се случело едно вакво искуство дали денес ќе ја имал истата сексуална ориентација?

Од 16-18 каде веќе детето е во пубертет и почнува да разбира колку толку и знае што сака и со кого сака. А после 18 е одговорен за своите постапки. Во овој случај таргет се машки под 18 кои се лесни за манипулација и подведување. Али олеснителна околност е што е доброволен секс од двете страни. Треба да минат со санкции учителкиве во секој случај се нафатиле да работат во педагошка област, а секс со малолетници не е дел од педагогија.
Во врска со потцртаново горе, па тој опис ја опфаќа целата straight сексуално насочена машка популација во државата. И тоа не само наведената возраст, туку богами и многу (па скоро сите) од возрасните. ;)
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.594
Поени од реакции
11.470
Демек дркање на 17/18 на порничи испаѓа по нормално од секс со жена, кој секако не е под присила? Јако \m/
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Проблемот е во тоа што она што било важечко од пред 1000 години има и сега важност.

Не. Не оправдувам.
Али еве твоиве постови не кажуваат така.
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Али еве твоиве постови не кажуваат така.

Само укажувам како стојат работите во различни делови од светот и зошто нема солидарност во спречување на истото.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.664
Поени од реакции
12.060
Никој не приложи факти зашто да нема секс едно 18 годишно момче со milf.
без разлика шо не сум и не изигрувам "либерален", за вакво нешто не би му праел проблем. Машко е нека дупи..,
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Никој не приложи факти зашто да нема секс едно 18 годишно момче со milf.
без разлика шо не сум и не изигрувам "либерален", за вакво нешто не би му праел проблем. Машко е нека дупи..,
Момче што ќути е супер, само ако се фали е заебаното.
Фактот дека он е со милф, а другар му (колку му е другар тоа е друго прашање) не е, е заебан факт, што носи многу проблеми.
Јас повеќе би го казнил момчето отколку жената, сепак жените знаат да држат поголема дискреција, посебно ако е со обврски.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.710
Поени од реакции
15.581
edna od poglupavite temi, bez nikakva logika, bez poznavanje na pravoto i zakonot, ama i bez poznavanje na realniot život ... i ne e voopšto za vo podforumot Pravo
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
Ох зашто ли и е на таа жена 17-годишно момче?
Зашто ли некој маж би сакал неискусна партнерка за секс (17,18...)?

Не контам, али тоа сум само ја. Можда сум не у право.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom