Водни желки

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.265
Поени од реакции
8.229
Желката е едно од нај интересните суштества..
She's a real thrillseeker!
Навистина, замислете, ме воодушевува, за цели 15 минути таа прави 2 чекора!
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Сакам да си купам желче,ме интересира колку е аквариум,тој што е со палмички,скалички,и колку е желката???
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.224
Поени од реакции
5.870
Едно прашање како можам да го разликувам полот на желките ? Имам 2 желки едната стара е 7 години а другата 6 . Во последнава година помладава желка порасна поголема него постарата дали тоа значи кој пол се?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
17.858
Поени од реакции
28.364
Имаат кур бе машките. Или кур4е де. Колку што се сеќавам, имав една-две низ двор ко помал.
 

Fackasta

Ама друже .. ЗАШТО ?!
Член од
2 мај 2009
Мислења
120
Поени од реакции
13
Зошто желка ми не ги отвара очите, цело време спие и е мрзлива ?
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
85
Поени од реакции
3

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.235
Поени од реакции
148
Едно прашање како можам да го разликувам полот на желките ? Имам 2 желки едната стара е 7 години а другата 6 . Во последнава година помладава желка порасна поголема него постарата дали тоа значи кој пол се?
Прво ќе видиш кај опашот од долната страна и двете имат како дупчиња или клоака (@wot кур4е немат :)). На мажјаците клоаката е подалеку од телото на опашот, а кај женките е поблизу. Исто мажјаците (кај црвеноглавите водени желки) имаат поголеми предни канџи. исто мажјаците имат подебели и подолги..опашки.
 

NIght_Elf

High Priestess
Член од
15 јуни 2007
Мислења
479
Поени од реакции
13


мНОго е ненормална ..

Гледам дека не и се отворени очите, Тоа е од недостиг на витамин Д значи може да се купи во аптека капсула витамин Д и да и се сипуваат на желката во водата. А на пролет и лето да се изнесува надвор на сонце желката,

ПОздрав:smir:
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.224
Поени од реакции
5.870
Прво ќе видиш кај опашот од долната страна и двете имат како дупчиња или клоака (@wot кур4е немат :)). На мажјаците клоаката е подалеку од телото на опашот, а кај женките е поблизу. Исто мажјаците (кај црвеноглавите водени желки) имаат поголеми предни канџи. исто мажјаците имат подебели и подолги..опашки.
Абе водни се желкиве.И еднава има канџи како орел за разлика од другава која е 5 цм поголема :)
 
На врв Bottom