Влошки или тампони?

Влошки или тампони?

  • Влошки

    Гласови: 54 80,6%
  • Тампони

    Гласови: 13 19,4%

  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Исклучиво влошки,некако штом помислам на тампони ми доаѓа језа...Задоволна сум си од влошките и немам намера да користам тампони(барем у блиска иднина:))
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Дефинитивно влошки.Поедноставни за користење и да не му мислис многу многу:pipi:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Ја комбинирам.
Ако треба да бирам подобри ми се тампоните, со нив и првиот пат ич немав проблем, се си беше на место и воопшто немаше нарушување на комфорот, не го осеќав:). Со добра доза одговорност, тампони руууул! Нема чешма-филинг, нема наместено-изместено, нема паники од претек и флеки.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Само влошки.Тампон не сум користела не сакам а и се сомневам дека ќе ми помогне.
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Ја комбинирам.
Ако треба да бирам подобри ми се тампоните, со нив и првиот пат ич немав проблем, се си беше на место и воопшто немаше нарушување на комфорот, не го осеќав:). Со добра доза одговорност, тампони руууул! Нема чешма-филинг, нема наместено-изместено, нема паники од претек и флеки.
Isto:)
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
И двете се добри само шо поугодно е со тампон додека со влошка не е толку удобно..
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
ги користам и двете, но секако поудобни ми се влошките:):)
 

Anuskan

~Keep Smiling~
Член од
13 јануари 2008
Мислења
191
Поени од реакции
10
Влошки дефинитивно.
Имам употребувано и тампони на одмор и слично, свесна сум дека можеби навистина се подобри, ама тој стравот ме надвладува (страв дека конецот ќе се скине или ќе ми забега, ќе се заглави..и слично).
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
Види вака. Тампонот е едно малечко памбуче, кое како шо кажа Прл, ако го клајш правилно нема ништо да осеќаш. Долго е околу 5 см и мислам дека не можиш да го скиниш ни хименот, оти хименот е оддалечен 8 см од да речам дупчето :)

Хахаааааааа ме фати смеа, случајно буричкав по форумов и наидов на темава па викам ај да читнам што има... него според ова што си пишача значи дека на машките треба да им биде минимум 8 см хаха интересно :pos2:
 
Член од
6 март 2006
Мислења
37
Поени од реакции
5
ne ste dovolno informirani.zemete malku citajte pa ke vidite sto e poarno:uvo:
 
Член од
19 јануари 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
definitivno tamponi, stvarno treba da se menuvaat pocesto ama pozgodni se i posigurni, a toksik shok sindromot e mnogu redok, osobeno ako tamponite ne sodrzat sinteticki vlakna i ne e neizleciv...
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Дефинитивно тампони,користев влошки и со моето обилно крварење морав да носам по две и не изгледа баш убаво и практично.Додека се става правилно тампонот нема да се има никаква нелагодност и денешните тампони ОB(пример)се многу квалитетно направени така да нема потреба од страв од кинење на конец.
Ако се менува редовно тампоните се похигиенски.И влошките треба да се менат на секој 3/4 саати нема ваљда да ги оставете по цел ден една влошка:smir:
А и упиен тампон сам се спушта надолу.
Хигиенски,практично,удобно,не ти се изместува,и не се познава.
 

WindChill

3NitY
Член од
13 февруари 2008
Мислења
138
Поени од реакции
2
Влошки дефинитивно.
Имам употребувано и тампони на одмор и слично, свесна сум дека можеби навистина се подобри, ама тој стравот ме надвладува (страв дека конецот ќе се скине или ќе ми забега, ќе се заглави..и слично).
Same here. Никако не можам да се навикнам на тампони. Дома сме четири женски т.е бевме (пред да ми се омажат сестрите) и сите користеа тампони, само јас од пусти страв не ги заменив влошките со тампони. Иако ми имаат објаснувано дека ако внимаваш (читај: правилно користиш) немаш гајле, за ништо на светов не почнувам со тампони.
 

Cool

Untouchable
Член од
21 февруари 2006
Мислења
467
Поени од реакции
9
Кога немам намера да излегувам од дома користам влошки како и за спиење. Но, ако треба да одам некаде исклучиво о.б. со апликатор.

Не можам да замислам девојки што користат тампони за спиење, шубе некако ми е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom