Влошки или тампони?

Влошки или тампони?

  • Влошки

    Гласови: 54 80,6%
  • Тампони

    Гласови: 13 19,4%

  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .

Sofist?

Ула
Член од
11 јануари 2010
Мислења
160
Поени од реакции
12
Влошки златни и шибам .. се навикнав на нив :) тампони немам користено али памтам кога последен пат купив ми ги најде мајка ми и ми се развика и од тогаш си останав на влошки :):jaj:
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Нови реклами за вашите ПЕЛЕНИ
овојпат мажите на сцена- серија реклами со згодни, сочувствителни дечки кои знаат што и треба на жената

 
Член од
28 март 2009
Мислења
98
Поени од реакции
22
Јас користев влошки се додека не се погоди да имам добиено на одмор. Тогаш почнав со тампони и навистина се супер. Ни мирис ни валкана долна облека , ништо забораваш дека имаш добиено .
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.420

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
NEW
bez dvoumenje ,sega mozhat da koristat 2 vo 1

 
Член од
25 август 2010
Мислења
179
Поени од реакции
23
Си беше еднаш еден сончев ден бев во школо и исто вака седев на тоа компјутерите у школо со спориот интернет и некако успеав да се пуштам на ФБ се договорив со една пичка да се видиме и се договорамае иначе пошо ми е досадно у школо пушам трева и парите ги дадов за трева и нема за да частам дрољи кафе и стандард на клупа и знаеш се муваме се лапаме се драпаме и типкава ми седнува у скут ау знаеш лесни женски лесно се соблакаат и знаеш не ми беше баш опуштена ко што знае да биде и ја прашуем шо така ми вика иам добиено и викам океј знаеш си продужуеме да се лапаме да си праиме муабет и мене у тој момент ми звони телефонот ми се јавија едни другари и лепо фино на пичкава и кажувам дека бабами е у болница и морам да идам следниот пат ке се видиме на подолго и идам у маало и коа глеам еден морон ми вика што си се помочал и глеам ја баш кај што ми седеше оваа у скут розево црвена флека и мора да видам што е пипам глеам нешо ко крв такво гадно и ми текна што е муабетот па затоа АПЕЛИРАМ ДО СИТЕ ПИЧКИ ДА КОРИСТАТ ТАМПОНИ за да нема можност да им протече се убацувам у темава ко џокер у покер ама морав да се изјаснам за мојте искуства со добиено

--- надополнето ---

Влошки златни и шибам .. се навикнав на нив :) тампони немам користено али памтам кога последен пат купив ми ги најде мајка ми и ми се развика и од тогаш си останав на влошки :):jaj:
Кажи и на мајкати дека доага од среден век
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ти да користиш тампони прв ден од менструација. И колку е нехигиенски да не зборам.

Бот.

--- надополнето ---

Ти да користиш тампони прв ден од менструација. И колку е нехигиенски да не зборам.

Бот.
 
Член од
20 август 2010
Мислења
149
Поени од реакции
16
Влошки. Тампони не сум користела, не сум ни имала потреба. Влошкиве ми бркаат работа.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Taka mi izleze ovaa godina ke odime na odmor na ostrof vo Grcija i to mi e predobro custvo bidejki prv pat odam na more,ama taka se sluci so toj termin ke mi dojdi bioloshka,pa sakav da probam so tampon do sega ne sum koristela sho se vika ne znam ni kako se koristi :S mozebi e stramota no toa e vistinata,sakav da prasham odkako ke go izvadish od paketcheto sho treba da napravish ? kako da go iskoristish i toa :) i fala vi ako mi pomognite pozz
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Taka mi izleze ovaa godina ke odime na odmor na ostrof vo Grcija i to mi e predobro custvo bidejki prv pat odam na more,ama taka se sluci so toj termin ke mi dojdi bioloshka,pa sakav da probam so tampon do sega ne sum koristela sho se vika ne znam ni kako se koristi :S mozebi e stramota no toa e vistinata,sakav da prasham odkako ke go izvadish od paketcheto sho treba da napravish ? kako da go iskoristish i toa :) i fala vi ako mi pomognite pozz
Mислам дека внатре во кутијата имаш упатство :)

Ја ваѓаш најлонската обвивка од тампонот го тегниш јаженцето кон тебе проверуваш дали е откачено и го ставаш во вагиналниот канал, ништо комплицирано и немој да го носиш подолго од 3-6 часа. Јаженцето постои за да седи надвор од вагината за да моеш да го извадиш тампонот, кога спиеш никако немој да го носиш.

Не се срами иако сум машко но имам диплома и положен испит за фарм. техничар :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom