Влатко Лозановски

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Кога го гледав на мак звезди повеќе ми се чинеше дека го имитира и дека заличува на тоше.Но го слушав во живо и дефинитивно не ми личи на тоше.Има глас дечкото али далеку е.
Го слушав порано мислам додека траеше мак зведи сега не,нешто кај него ме иритира,не ми е меѓу омилените.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.698
Поени од реакции
288
Дечкото е супер. Не го серете. Никој не рече дека сака да го замени Тоше, али зашто ако не го бива да не се пробие?
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Кога го гледав на мак звезди повеќе ми се чинеше дека го имитира и дека заличува на тоше.Но го слушав во живо и дефинитивно не ми личи на тоше.Има глас дечкото али далеку е.
Го слушав порано мислам додека траеше мак зведи сега не,нешто кај него ме иритира,не ми е меѓу омилените.
И мене исто,не ми е меѓу омилените.Уште кога се појави,непосредно по смртта на Тоше,одма медиумите(посебно Ексклузив) му дадоа надимак "Новиот Тоше".Сватете,тоа што Тоше го имаше,го нема никој во Мак естрадата и пошироко,со тоа што го прави на Тоше незаменлив.Така Влатко и од далеку не може да му биде Тоше.А Влатко стана тоа што е сега поради тоа што го споредуваат со Тоше.Не знам зашто толку брзо го споредуваат со Тоше.Не поседува ни 5% од тоа што го имаше Тоше.Можеби има глас,ама кога го слушав на МакФест одма се примеќа дека и по движењата и по тоа како импретира сака да биде како Тоше.Има глас,не го оспорувам тоа,ама ако сака да успее нека биде свој,на начин кој што сите ќе го запамтат,а не со имитација.Толку од мене...
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
чисто ради споредба ве потсеќа на некој или е случајност стилот на облекување , движењата итн итн





лично мене ме потсеќа ем си хамер :toe:
 
Ј

јовица11

Гостин
Дечакот ми е баш у ред,а тоа дека ние сите нови ѕвезди ќе ги споредуваме со покојниот,ќе ги споредуваме.Има многу убава боја на глас и мислам дека ќе го биде.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.507
Поени од реакции
2.641
Баш пред некоја вечер го видов на телевизија гостуваше на таа емисијата како се вика Експлозив така некако.Прв пат го гледав дечкото изгледаше звучеше скромно и баш очекував да видам и слушнам како ке пее.Ја испеа во живо песната Девојка на Жељко и навистина ме изненади колку убав глас има и тоа во живо пеејќи.Се гледа дека има талент за пеење и нормално со тек на време би требало да ги унапреди сите други работи кој треба да ги има еден талентиран пејач.Дефинитивно добра промена за македонската музика со оглед на овие хип хоп пеачи кај нас што мислат дека се ѕвезди на кој имињата не се вредни да им ги спомнам.
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Како што велат, НАШАТА СЛЕДНА НАДЕЖ (иако слушам метал:helou:)
 
Член од
3 февруари 2007
Мислења
293
Поени од реакции
30
Sekoja cest za glasot, ima dobar vokal. No ne mi se dopaga sto, sega da ne gresam dali namerno ili slucajno, go imitira Tose. Treba da si izgradi svoj stil i imidz i nesto po sto ke pide prepoznatliv i svoj, a vaka kako so trgnal.... Ko se rece Vlatko Lozanovski, koj Vlatko?? Abe toj so pee kako Tose...
 
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Влатко Лозаноски feat. Некст Тајм - Here I go again (Whitesnake)

Minatiot ponedelnik vo Lovesongs na Antena 5 Vlatko i Next ja otpeaa Here i go again vo zivo, bas me interesira kako vi se dopaga.

 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
425
Поени од реакции
10
lele tie next time se za nikade zaedno so stand by ako sakaat da svirat rok neka svirat a ne da mi svirat jovan jovanov i komp pozeri nevideni se.imaa recenica oni svirele za pari takva muzika.ne e forata da prais toa so mora treba da si rabotis toa so si go sakas.ima golema razlika pomegu jovan jovanov i kom so white snake
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Баш се океј Некст Тајм, одлично пее дечкото.

И Влатко е океј вокално, само што побргу ќе излезе од Тоше филмот и биде Влатко, подобро за него.
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Преубава емисија беше оваа, ја слушав цела. Во принцип, не ги сакам ни Влатко, ни Некст Тајм (кога ги гледам и кога ги пејат своите песни:)) ама имаат добри гласови дечките, многу убаво се надополнуваа и убаво ги фаќаа двогласите. И многу убави песни испејаа. Here I go again беше само една во низата. :)


п.с. темава не би требало да постои како самостојна, нели? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom