Влатко Лозановски

Член од
11 август 2011
Мислења
83
Поени од реакции
34
Зошто има неверојатен глас, зошто има супер песни, кои се квалитетни, со добар и издржан текст, а не како другиве површни стихотворби што владеат на македонскта музичка сцена, зошто има добар карактер, што може лесно да се забележи по интервјуа, зошто е скромен, зошто има СЕ' што и е потребна на една квалитетна ѕвезда. Што треба повеќе да кажам?
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Нова песна и спот од Влатко Лозаноски. Песната ми е некако монотона, потсеќа на стилот на Тоше иако е далеку од Тоше, но во секој случај за на радио е добра. Спотот е доста добар:)

 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Јас сум му фан на неговите песни уште од самиот почеток кога се појави. Ми се допаѓа што до сега му немаат згрешено ниедна песна освен онаа евровизиската прва верзија со Есма со која за среќа не отидоа.

Само што му треба едно пробивање надвор од Македонија т.е во екс ју земјите Србија, Црна Гора, Босна, Хрватска. После Душо варљива песната требаше да направи уште неколку песни на српско- хрватски и некако да се пробие и на тој пазар.

И да го поправам тој што ја отвори темава дека презимето му е без В т.е ЛОЗАНОСКИ.

Имам направено фејсбук страна за него па кој сака нека ја лајкне
https://www.facebook.com/VlatkoLozanoskiLozanoFanklub/?ref=aymt_homepage_panel
 
Последно уредено:

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.344
Најнова од денес
Дискутабилно е насловчево....оваа Шеќеринска може прсти мешала :D

 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Лето без летен хит на Лозано нема шанси да помине
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Абе растури со песниве. Живи и вечни да се Цветковски Ена и Лазар му имаат направено предобри песни. Новава не можам да престанам да ја слушам.
 
Последно уредено:
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.171
Поени од реакции
1.036
Вечер за паметење направи Влатко вчера во арена Борис на неговиот прв солистички концерт !!! Најдобар вокал на Балканот моментално, дефинитивно !!!!!
 
K

kicodarker

Гостин
Влатко е пеач кој навреме си научи како функционираат работите на балканот и најбитното е што доста учи до туѓите грешки. Го споредуваат со Тоше, секој е приказна за себе, тоше не беше најсовршениот пеач, песнопојци имало и ќе има, но комерцијализирањето на еден лик и проширувањето на туѓи простори знае да биди и крај на една кариера а некогаш и живот.
Затоа лозаноски сам твори во свое студио менаџира и се останато со минимална побарана помош од трети лица. Доста јасно му е како функционира се, и затоа ќе биди успешен без да му биди трн во око некому.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Ѕвездите со поддршка на нивниот колега. Сите заедно на концерт :smirce:

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ѕвездите со поддршка на нивниот колега. Сите заедно на концерт :smirce:

Двене рошли од лево може да се ѕвезди само по паркинзи и во областа качување по џипови.

Влатко е цар, растура, не знам некој како може да го хејта. Песните му се :cuc: Километри дури ми е рингтон на телефон
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Криво ми е што не бев на концертот но ако има пак би сакал да идам и би гледал да можам да отидам.

Супер е Влатко а и општо нашата македонска песна е убава, ја почитувам.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Ново од Лозано.

Во спотот реката е Пчиња а се
се спомнува Вардар, дури и името на песната е Вардаре. Тоа е доста безвезе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom