Влатко Лозановски

Член од
15 октомври 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
Tose imase sve sto treba da ima edna golema zvezda. Bese..
Talentiran
Zgoden
Harizmaticen

Eve jas ke bidam iskrena. Vlatko ima samo dobar glas...ne e bas zgoden..ne e ni harizmaticen.
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Мизерија... Ја читам темава и се чудам... Добро бе како ја напраивте работава као после Тоше никој не смее да пее. Детето си е супер, има добар глас само треба малку да го повежба англискиот и да си ја поднабилда самодовербата. Инаку е бомбона :pipi:
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
32
глупаво е да фрлате камења по човеков,кога и самиот кажува дека не може да го замени Тоше и дека тој си е едноставно В.Л.!
ТАКА ДА ЗАТОА ШТО ДУРИ БЕШЕ ЖИВ ТОШЕ,НЕ НАПРАВИВМЕ НИШТО ЗА ДА МУ ПОМОГНЕМЕ ВО КАРИЕРАТА,А СЕГА "ЖАЛИМЕ" ЗА НЕГО....ДАЈ ВЕ МОЛАМ БАР И НА ДЕТЕВО ДА НЕ ГО НАПАЃАМЕ,АКО НЕ ЗНАЈМЕ НЕШТО ПОПАМЕТНО.:wink:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Уште еден бездушен „музичар“ на нашава сцена. Од која причина не би фрлале камења по ваквите?
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Уште еден бездушен „музичар“ на нашава сцена. Од која причина не би фрлале камења по ваквите?
од причина што сите ама баш сите пејачи македонски за нас се глупи, имитатори, и дури кога ке успеат на балканот сфакаме дека имаат талент
истиве работи ги збореа и за тоше се до денот на неговата смрт

Влатко има талент неможе некој да каже дека нема
почетник е и треба уште многу да учи но со наша подршка ке успее
бодрете го она што е наше додека не е доцна:smir:
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Мизерија... Ја читам темава и се чудам... Добро бе како ја напраивте работава као после Тоше никој не смее да пее. Детето си е супер, има добар глас само треба малку да го повежба англискиот и да си ја поднабилда самодовербата. Инаку е бомбона :pipi:
Е добро бе кој рече дека детево не смее да пее?! Муабетот беше дека некои го споредуваат со Тоше а дека нема шанси со него, а никој не рече дека не го бива.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.682
Поени од реакции
11.056
А зошто скоро сите сакате да наметнете мислење на другиот? Ако мене или на Гижо не му се свиѓа, тоа е, шо сеа? На тој што му се свиѓа ја не му тресам и не му ги праам цитрони тестисите. Земете разлистајте страниве и ќе видите шо муабет се води.

од причина што сите ама баш сите пејачи македонски за нас се глупи, имитатори, и дури кога ке успеат на балканот сфакаме дека имаат талент
истиве работи ги збореа и за тоше се до денот на неговата смрт
Па кога немаат везе шо да праиме? Да замижиме или да затнеме уши?
И не го потите за Тошка аман, слава му на момакот!
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.410
Поени од реакции
7.726
Мансовача, не го карај девојчето, малечко е. Има време, можеби ќе научи да слуша она што слушаме и ние. А можеби и не.

Туку на итнервју со Драган Вучиќ слушнаф дека бил разочаран од момакот, му киднал, со друг менаџер заминал. Не очекувал таква поквареност од така млад момак.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
од причина што сите ама баш сите пејачи македонски за нас се глупи, имитатори, и дури кога ке успеат на балканот сфакаме дека имаат талент
истиве работи ги збореа и за тоше се до денот на неговата смрт

Влатко има талент неможе некој да каже дека нема
почетник е и треба уште многу да учи но со наша подршка ке успее
бодрете го она што е наше додека не е доцна:smir:
Не се сите глупи. Баш има некои што се квалитет, ама ретко кога проаѓа квалитетот, и сами знаете. Талентот не му го гледам во што се состои. Користи еден многу добро познат стил на пеење. Уопште неам што да го поддржам кога човекот е тотална копија, што сакате вие кажете и мижете. Рака под рака со Некст Тајм. И Роберт Билбилов, Мекиќ, и Јован да не имаат квалитет. Тикви. Имаат бизнис.

Колку што имате вие право од една песна да судите колку е добар, толку и јас имам да судам од таа една песна дека е досаден. Ако вашите мерила за квалитет се полнат само со тоа што ви влегла певлива песна во уши, и вокалот на дотичниот користи техника која е карактеристична за денешниов поп, а утре сосигурност ке ја нема. . . онда терајте.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Еми шо да кажа.
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
.. не мислим дека го имитира..заш го гледав пред некој ден..и немаше врска со тоше...различни са скроз...поарно да го поддржам влатко отколку елвир...јован и уште некои кои се за нигде..Влатко има глас...само му треба малце самодоверба..да поработа на зборењето на нашиот мак. лит. јазик...малце со англискиот...и супер ќе си е...:wink:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Конечно се појави некоја паметен на темава да пише нешто...Гижо и остали мислев!
Маца а како ти знаеш дека дечкото има талент? У таа бранша си? Нешто врски имаш во музичка академија?
Дечкото има солиден глас ама далеку од тоа дека е само тоа е потребно да бидеш талентиран.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Dobar e, ucev sredno muzicko so nego... Dobar drugar, dobar peac...

No mislam deka ne e dovolno...

Ne znam kade e problemot, vo mojot istancen vkus, ili vo toa shto umetnosta izostanuva so milji pozadi nego...

Inaku dobar decko... No ne e dovolno...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom