Владо Таневски - осомничениот за убиствата од Кичево

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Nema kaj albancite vakvi ubijci , ima ubijci za cesta na semejstvoto , a ne za 100 denari ili za edna tura sex silovanje.
Aj ne zezaj....

Na izborive za eden glas se pukase...Sekoi izbori ima po nekoe ubistvo kaj vas i zosto???

Ona deteno od Tetovo sto go ubija samo zosto bilo Makedonce i onie ubieni 12 makedonci civili 2001 g. sobrani od svadba, i toa li se ubistva za zastita na cesta na semejstvoto?

Sekade i kaj sekoj narod ima bolni umovi i ne treba da se generalizira.
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Епа така е тоа во помали градови, секогаш имало поголем процент на девијантни појави од овој тип, јебига во таков град од досада и убица ќе станеш
Е коментаров ти беше лупнав нешто и жив останав :tapp:

Туку знаев за убиецов дека нешто до психа работа... Ете вчера не сакал ни да признае, а не ни одрекол нешто нити се обидувал да се брани ни адвокат да има :toe:

Ете доказ како некои настани од минато, трауми можат да ти уништат потполно живот...
Само паметот нека не служи...
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
Кичевскиот убиец се самоубил во затвор


23.06.2008 09:37

Владо Таневски


56-годишниот Владо Таневски, кичевскиот сериски убиец се самоубил во притворското одделение во тетовскиот затвор, дознаваме од полициски извори.



Починал на пат кон тетовската клиничка болница. Се уште не се објавува начинот на кој го извршил самоубиството.
Засега веста официјално ја потврдија само од Министерството за правда. Полицијата ги потврди, но подоцна ќе ги објави деталите. И другите правосудни органи најавија дека подоцна ќе информираат за случајот.
Телото на кичевскиот новинар се наоѓа на Одделението за судска медицина во тетовската болница.
Владо Таневски завчеравечер беше донесен во тетовскиот затвор, откако му беше одреден 30 дневен притвор.

Извор: А1
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Епа така е тоа во помали градови, секогаш имало поголем процент на девијантни појави од овој тип, јебига во таков град од досада и убица ќе станеш
да бее... две улици вкрстени и град... замисли почнеш на стари жени гол да им се стрчуваш:pos2: буууу....
дарданиан се воздржувам да го коментирам... мислам чест знаеш. они невини сите ни пиштољ виделе ни знаат што е тоа.. али ај заеби

инаку овој се спасил што се самоубил
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Ако може, нека почива во мир.

Клуч.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Ако може, нека почива во мир.

Клуч.
Нема потреба од клуч на актуелна тема. Ја отворам пак.

Според информациите од тетовскиот затвор, се самоубил со кофа вода.
Таневски самоубиството го извршил околу 2 часот утрово, во тоалетот, каде нашол кофа со вода во која ја ставил главата и се удавил.
Не дека не заслужил давење, ама не ви звучи ова на ситуација од типот: "Признај мајку ти ебем, признај!" (блуб, блуб...). Некако ЕПТЕН не ми е за верување човек сам да се удави во кофа вода. Три годишно дете - можеби. Возрасен човек не. Не е физички возможно. Единствен начин за тоа е прво да се онесвестиш, па да натемпираш главата да ти падне директно во кофата со вода, па да се надеваш дека нема да се разбудиш...

 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Нема потреба од клуч на актуелна тема. Ја отворам пак.

Според информациите од тетовскиот затвор, се самоубил со кофа вода.
Не дека не заслужил давење, ама не ви звучи ова на ситуација од типот: "Признај мајку ти ебем, признај!" (блуб, блуб...). Некако ЕПТЕН не ми е за верување човек сам да се удави во кофа вода. Три годишно дете - можеби. Возрасен човек не. Не е физички возможно. Единствен начин за тоа е прво да се онесвестиш, па да натемпираш главата да ти падне директно во кофата со вода, па да се надеваш дека нема да се разбудиш...

i mene mi e sumljivo ova , davenje vo kofa voda, neli instiktot za opstanok kolku i da se trudi nekoj da ja drzi glavata vo voda so kofa , istiot ke go tera da ja izvadi.?
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
ако ја отворивте темата за да се сомневате во работи кој донесоа правда на многу ужалени семејства и сопреа идни вакви гомнарии подобро затворете ја....

ПОВЕКЕ ОД ЈАСНО на сите ни е како се удавил во кофа вода, како пироманот во шутка се обеси во соба полна луге....

само напред, правдата е задоволена, јас ја прифакам и поздравувавм официјалната верзија, со една забелешка..малку им е...требаше да ги остават некоја деценија во затвор па да видат што е прав пекол, па после удави ги....
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
ако ја отворивте темата за да се сомневате во работи кој донесоа правда на многу ужалени семејства и сопреа идни вакви гомнарии подобро затворете ја....
Подбро ќе беше јавна егзекуција или малтретирање во затвор па „самоубиство“ со бесење отколку „давење во кофа“ во секој случај :) Темата е отворена зошто е актуелна, не заради тоа што мене ми паднало жал зошто завршил со главата во кофа.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Kako Mirce Acev na vremeto
kako можеш да го спордиш со мирче ацев??? што ти е?

Подбро ќе беше јавна егзекуција
не другар таман си е...кој разбра разбра..мегу редови јасно но језиво,...нема заебанција

сакате да палите згради и да кољате старици...бујрум
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
абе ако е така тогаш малку му е ова... требеше да го мачат... со вака многу лесно имат поминато...:toe:
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
да бее... две улици вкрстени и град... замисли почнеш на стари жени гол да им се стрчуваш:pos2: буууу....
дарданиан се воздржувам да го коментирам... мислам чест знаеш. они невини сите ни пиштољ виделе ни знаат што е тоа.. али ај заеби

инаку овој се спасил што се самоубил

Ти бе од кое село си што мислиш дека Кичево има само две улици ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom