Влада на Македонија

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796
Mislam deka bugarskata vlast ne se mesha, tuku se zagrizeni za retorikata na Zaev vo vrska so navodnoto bugarsko drzavjanstvo na Danela.
ја ко да прочитав дека Бугарија ја потврдува автентичноста на документите
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.609
Поени од реакции
8.478
Зелкиве од ДУИ пробуваат за уши да го фатат и донесат назад ова створење(ма да во пракса не си даде оставка)....најверојатно има уште нешто да дозаебе што обеќал у некое бунило.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.662
Поени од реакции
4.728
Mislam deka bugarskata vlast ne se mesha, tuku se zagrizeni za retorikata na Zaev vo vrska so navodnoto bugarsko drzavjanstvo na Danela.
Баш тоа , се замараат дека з користи анти-бугарска реторика и го претставува имањето на бугарско државјанство како нешто кое за нив е говор на омраза.

Таман им се најде ментишот за пред нивни избори

 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.274
Поени од реакции
45.673
Беспредметно е да се ловат Бугари кога единствена причина што ја држи Владата во живот до нова година е ситуацијата во која сите ќе бидеме Бугари од јануари, и тоа е изрично нагласено од најважните општествени фактори, Артан Груби и Американската амбасада.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.240
Поени од реакции
4.432
Заборавивме на човечето Димитров
:pos:
Според она германското ФАЦ фаворит бил за премиер. Е дури тогаш плафон 150 илјади :D
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.797
Поени од реакции
15.714
ја ко да прочитав дека Бугарија ја потврдува автентичноста на документите
ЕМБГ то на веб сајтот за гласање дава некоја си ДанИела, ама нема таму слика
Регуларна исправа не смее да се дава и објавува..
Дилемата е таа Даниела што и го објавија на ФБ блгарското ЕМБГ е наша од Струмица или пуре блгарка, како и да е сигурно е дебело платена за да не ги тужи СДСМ и неговите платеничките портали
Треба Данела покасно се ова да и го пренесе на Дорис Пак, да ја запознае со ГЊАСИТЕ, па таа да напише сочна приказна во некој ЕУ медиум, па да добијат и СДСМ а и Зеко една подебела шамарчина
Посебно ако Блгарското МВР давала Логистика на СДСМ, може мамата да им се расплаче... мешање во избори во друга држава...
А тужи Данела, за лагата за Долгот за струја, ама немаат гајле, кај нас се тоа поминува со изрекување на парична казна, а која тие од властта и НЕ ја плаќаат
Туку Апашиев треба да ги здрви со тужба против Штампаријата во Богданци која печатела лажни летоци, он тврди дека е 3г затвор
Автоматски споено мислење:

https://press24.mk/vlada-sportskite-kanali-do-krajot-na-godinata-da-vovedat-komentiranje-na-makedonski-i-albanski-jazik?fbclid=IwAR09r4S3x5mANThCL-yNZoHpJGMMfFkgyLtzyFd0caq-UPGg8FJwhxhFQy0

отсега исклучиво СК канали или Арена ќе гледаме...
 
Последно уредено:
Член од
24 април 2008
Мислења
10.483
Поени од реакции
11.538
Заборавивме на човечето Димитров
:pos:
Според она германското ФАЦ фаворит бил за премиер. Е дури тогаш плафон 150 илјади :D
За такви како плавите жолтици и 1 (ЕДЕН) е претерано висок плафон, а не па 150 илјади.

Антрополозите ќе имаат богат материјал на овие простори за испитување за 1000 години од сега.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.788
Поени од реакции
8.365
Не знам дали е ова право место но да се овековечи.


Во Дубаи во тек е „ЕКСПО 2020“ (лани беше одложен заради пандемијата), еден вистински Вондерленд на кој државите се претставуваат со фасцинантни концепти, дизајн, архитектура, технологии и визии за предизвиците од иднината. Настанот кошта 33 милијарди евра и учествуваат 192 земји. Каде сите Турци, таму и гол Асан.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.119
Поени од реакции
35.030
Не знам дали е ова право место но да се овековечи.


Во Дубаи во тек е „ЕКСПО 2020“ (лани беше одложен заради пандемијата), еден вистински Вондерленд на кој државите се претставуваат со фасцинантни концепти, дизајн, архитектура, технологии и визии за предизвиците од иднината. Настанот кошта 33 милијарди евра и учествуваат 192 земји. Каде сите Турци, таму и гол Асан.
Па еден Авганистан, што е моментално под управа на индијанци какви што се Талибанците имаа подобра презентација на државата од нас. :icon_lol:
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
913
Поени од реакции
3.573
Оваа сељандурско муртинска багра најавува рестрикции на струја во ебана 2021 поради тоа што на чело на МЕПСО беа ставиле неписмен планинец од учк.

Дали заради нивната неспособност и кражби треба да плаќа цел народ со немање струја во 2021?

Очекувам бар протест организиран од дпмне(џабе) или Левица, или во најмала рака да се излезе спонтано после оваа одлука.

 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.541
Поени од реакции
34.841
Награда 13 Ноември што ја доделува Град Скопје од областа на здрвствена заштита goesssssssss tooooooooooooooooooooooooooo Венко Филипче.

Истиот тој Венко кому живи му изгореа 15 луѓе за 3 минути, истиот оној Венко кому на родилки им вадеа здрави органи, истиот оној Венко кој пречекуваше кутија вакцини на Табановце. Истиот оној Венко кој тврди дека одлично сме се справиле со пандемијата, а сме во првите по број на смртни случаи.

Туку до каде е изградбата на новиот клинички центар? :cautious:за Венко прашувам
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.181
Поени од реакции
21.305
Заборавивме на човечето Димитров
:pos:
Според она германското ФАЦ фаворит бил за премиер. Е дури тогаш плафон 150 илјади :D
Go citav vo FAZ. Pisuva deka se spomnuva Dimitrov kako mozen naslednik. Ne pisuva deka e favorit.


 

Kajgana Shop

На врв Bottom