Влада на Македонија

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.079
Поени од реакции
19.907
Одлука за вработување на 135 нови партиски војници кај скопскиот кмет во администрација.

Добро, кај ли ги сместуваат партискиве пацови, на еден стол двајца ли седат!? Што ли работат овие луѓе!?

Нели пренатрупана беше администрацијата? Или тоа само додека си во опозиција? :D
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Ќе биде и тоа, не му ја секирајте. Бранко ќе повлечел 4-5 пратеника, така кажаа на Алфа и на инфомакс.
Да не се лажеме не паѓа оваа Влада дури и тие да сакаат. Жмицко го ставија на листа дека ширел ,,лажни вести", што е тотален нон сенс и глупост, кога во исто време истите тие се отепаа од лажење. Дури и Мицко најточен беше околу проценките и тоа што се случуваше околу преговорите со татарија. Поентата е тотално е маргинализиран од западњаците, а Руското влијание и пари речиси да го нема. Така што иако ужасно тешко фунцкионираат со оглед на тенкото мнозинство сепак ќе останат да владеат. Дополнително што моментално е тешка криза и страв околу короната, па поради тоа нема никаква енергија за посериозни протести. А шансите за преминување од една страна на друга е поголема кај опозицијата отколку кај власта. Се шушка и од другата страна дека СДС има 4-5 вмровски пратеника во џеб, како резерва.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
35.233
Ќе биде и тоа, не му ја секирајте. Бранко ќе повлечел 4-5 пратеника, така кажаа на Алфа и на инфомакс.
Да не се лажеме не паѓа оваа Влада дури и тие да сакаат. Жмицко го ставија на листа дека ширел ,,лажни вести", што е тотален нон сенс и глупост, кога во исто време истите тие се отепаа од лажење. Дури и Мицко најточен беше околу проценките и тоа што се случуваше околу преговорите со татарија. Поентата е тотално е маргинализиран од западњаците, а Руското влијание и пари речиси да го нема. Така што иако ужасно тешко фунцкионираат со оглед на тенкото мнозинство сепак ќе останат да владеат. Дополнително што моментално е тешка криза и страв околу короната, па поради тоа нема никаква енергија за посериозни протести. А шансите за преминување од една страна на друга е поголема кај опозицијата отколку кај власта. Се шушка и од другата страна дека СДС има 4-5 вмровски пратеника во џеб, како резерва.
И јас мислам дека Зајакот веќе има капарисано 4-5 пратеници од Вмро кои ќе гласаат за него битни закони. Новите Крсто Мукоски и Бети Канческа веќе седат во тие фотељи.
:D
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Историјата како предмет нема да се укинува. Само ќе бидат исфрлени некои нејзини делови.
На пример БУГАРСКИ ФАШИСТИЧКИ ОКУПАТОР.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.578
Поени од реакции
7.562
Незнам искрено.....дали на светов постои поголема катарза од ова што го прави копитово муртинско.....на прозорот од куќата на Конески чита поезија. Ејјјјј...чоече.....чоекот што корените македонски ги бара во Бугарија.... :tapp:

Циpкyзи: Заев читa нa пpoзopeц вo poднaтa кyќa нa Конески

Мислиш дека успеал да чита????

Не верувам, убеден сум дека му ставиле сликовница да му го задржи вниманието
 
Член од
15 октомври 2015
Мислења
37
Поени од реакции
42
Сакате да кажите дека комуњариве ке бидат на власт уште долго??Отидовме од рака
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Moze li nekoj da mi go objasni s#@$#@vo so azhuriranje na podatocite vo banka? Kako mozheshe da se koristi smetkata za drugi potrebi, a sega za 6000 mkd ne mozhe, pa mora azhuriranje? Na celava guzhva ushte guzhva se stvara so azhuriranjeto na podatocite. Bashka na NLB azhuriranjeto na websajtot im e praveno od deca koi ucat programiranje vo osnovno, bez veze polinja, nepovrzani nitu pak korisni prashanja... samo i samo da se otezhni koristenjeto na vladinata merka.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.129
Поени од реакции
453
Сакате да кажите дека комуњариве ке бидат на власт уште долго??Отидовме од рака
Немој да вреџаш на таква основа.
Си има партија кај нас која се залага за комунизам или социјализам коишто се левичарски идеологии.

Moze li nekoj da mi go objasni s#@$#@vo so azhuriranje na podatocite vo banka? Kako mozheshe da se koristi smetkata za drugi potrebi, a sega za 6000 mkd ne mozhe, pa mora azhuriranje? Na celava guzhva ushte guzhva se stvara so azhuriranjeto na podatocite. Bashka na NLB azhuriranjeto na websajtot im e praveno od deca koi ucat programiranje vo osnovno, bez veze polinja, nepovrzani nitu pak korisni prashanja... samo i samo da se otezhni koristenjeto na vladinata merka.
Така праеше и Грујо така сега праи и Заев. Што може да се уфифне ќе уфифнат.
Замисли само колку е народот попален дека ќе добие по 100е, дали тоа те асоцира на нешто. Голема сиромаштија ефтини гласови равно на протекторат.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.736
У законот за двојзичност е предвидена оваа агенција и си ја формираа.

Иначе нешто што се донесе политичка одлука од кога дојде СДС на власт е преземање на градежниот бизнис од страна на албански фирми. Најверојатно некоја компензација. Претходно имаа некој договор со Стевче и ВМРО за Карпош ама веќе се работи на тотално преземање на градежниот бизнис.

Ако поодите низ улички позади универзална кај и да е најдено газ место за да се изгради зграда се некој фирми од западна Македонија имаат поставено табла. Претходната година активно барав стан, а и пред тоа цело време ги следев цените, фирмите и локациите и не го лупам онака на празно.

Oва е тазе:
.... Целта, според него, е да се ревитализира целиот простор и да се стави фокус на зелените површини и парковите. ..

42,000м2, зелена површина, тука можи едно 10,000 овци да напасува :cool:
или може од тие тренираните магариња на оваа што даде оставка или беше сменета:cool:....
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.294
Поени од реакции
45.838
Не знам дали сум споделил, ама Карпош после Центар ми е омилена општина и со душа чекам да биде оплеменета со зградите на господинот Исмаил Јахоски
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Одлука за вработување на 135 нови партиски војници кај скопскиот кмет во администрација.

Добро, кај ли ги сместуваат партискиве пацови, на еден стол двајца ли седат!? Што ли работат овие луѓе!?

Нели пренатрупана беше администрацијата? Или тоа само додека си во опозиција? :D
Не ги сместуваат нигде.Си седат дома.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.764
Не знам дали сум споделил, ама Карпош после Центар ми е омилена општина и со душа чекам да биде оплеменета со зградите на господинот Исмаил Јахоски
Ќе повторам една средба со ,,дотичниот,,.....

Во екот на аферата со Мерцедесот на Грујо, одам низ Кичево и на една раскрсница гледам ист таков Мерцедес со затемнети стакла чека на раскрсницата за да се вклучи.....гледам јас матно и викам дека не е можно грујо да е во кичево туку така. Се отвори совозачкиот прозор и од внатре Пуцко ме прачува насмеан-што гледаш така ххххх?(се знаеме добро) Му викам...абе гледам се пишува за Мерцедесот од Грујо па ај реков да го видам дали е тој...а тој вика:,,јас сум појак и од Грујо,, и насмеан му замавна со раката на возачот да вози...

во право бил....појак е од сите

ПС:Тогаш имаше и 11% од акциите на рафинеријата Окта(сега можеби и повеќе)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom