Влада на Македонија

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.968
Исклучиво само заради ова, вреди никогаш повеќе да не се гласа за партиите кои ја водеа земјава.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.736
Исклучиво само заради ова, вреди никогаш повеќе да не се гласа за партиите кои ја водеа земјава.
а што би се напраило за Преспанско, ете и Албанија и Грција имаат дел од Преспанско ??.... Грција има и мало Преспанско езеро, но изгледа и тоа слабо е со вода. Грција го по*ба Воденско уште пред 40 години изумреа тревите од топлина од термоцентрали што ги ладеа, па бев после 2004, повлечено 1300м во должина кај плиткиот дел а едно 35м во длабина кај длабокиот дел. 2004 забранија да се наводнува, но кај нас не верувам дека се зема од Преспанско за наводнување.... има истекување во Охридско езеро... интересно, во ист период кога тука е суша, морињата се дигнати, во Хрватска мака мачат со високи плими и поплави на брегот...
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.159
Поени од реакции
25.653
Новинарот Фуркан Салиу веќе некое време известува за тоа што се дешава во ПИОМ и како новата директорка, патем сопруга на поранешен директор избркан во 2011, се понаша како шериф, заедно со нејзиниот маж целосно ја имаат узурпирано оваа институција и се понашаат како со приватна фирма. Нејзниот сопруг Томче сам си кажува дека решава проблеми на луѓе во ПИОМ иако не е ни вработен таму, па после одкако му текна што кажа, се вадеше дека доаѓал да си ја види сопругата затоа што многу си ја сакал. Фуркан исто кажува дека според некои тврдења на вработените таму, овој Томче го возеле со службени возила и давал наредби на вработените.






Ова секако не ме изненадува и сосема е нормално вака да се понаша еден директор во јавна институција во нашата држава.
Како жртви на прогон на режимот имаат апсолутно право да добијат шанса за потполна рехабилитација.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
35.233
Како жртви на прогон на режимот имаат апсолутно право да добијат шанса за потполна рехабилитација.
Да и тоа што викаш, кутрите кој знае низ што се поминале за време на режимот. Среќа дојде сега слободата, мирот и животот па ќе можат да живеат. :(
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.159
Поени од реакции
25.653
Да и тоа што викаш, кутрите кој знае низ што се поминале за време на режимот. Среќа дојде сега слободата, мирот и животот па ќе можат да живеат. :(
Точно се знае, ова е пар на познати режимски жртви. Имаат трауми од тоа време, затоа треба љубов и разбирање.

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.968
Да не ќе ја жалам Јанкуловска случајно?
Има многумина што се курчеа, ко неа, затоа што мислеа дека Груевски ќе е вечно на власт.
И сега има такви. И тие ќе плачат после.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.736
значи кажува Зоки е мекотелен безрбетник, гимнастичар, човек гума ??? ( ама само кон Блгарија, Грција, ЕУ ??)
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Изборите во Штип почнаа да ги даваат и првите конкретни резултати :
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.764
Изборите во Штип почнаа да ги даваат и првите конкретни резултати :
Što će ti e zdravje ako nemaš vlast....:ROFLMAO:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.968
Глуп народ. Абре стаите орел еден од дест метра и џамија за секој жител. Тоа ви треба, а не некаков асфалт.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Avatarot moj se poblisku i poblisku e za novo drzavno zname na republikata. Koga ke se setam samo pred nekolku godini intelektualata na forumot kako toa go doceka na noz i kako e se toa vo glavata na neznam koj, da ne bese zalno ke bese smesno. Za srekja ili ne taa intelektuala, toa banjato clenstvo vo najgolem del magicno iscezna osven cat pat idioti koi uste glumat ludilo kako so stilo (penkalo) rusile rezim. E toa stiloto vo gaz mozat slobodno da si go nacukaat sega.
Знаеш шо е најтрагично и едната и другата партија треба да им се лижат ја Албанците.Едните на Али другите на Села.На крајот Бугарите ќе ги молиме кај нас да се вее бугарската тробојка место двоглавиот.Со вакви политичари а богами и со ваков народ ко шо сме друга опција не постои.Љугето шо влегоја во собрание на 27 се прогласени за терористи и кој од нас мрдна со прст за внукот на Ченто пример?А екс терорист прецедник на собрание.Резил од народ сме.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.736
Изборите во Штип почнаа да ги даваат и првите конкретни резултати :
ова е од изборите или од ОДГОВОРНАТА:cool: прослава
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.743
Поени од реакции
2.665
Знаеш шо е најтрагично и едната и другата партија треба да им се лижат ја Албанците.Едните на Али другите на Села.На крајот Бугарите ќе ги молиме кај нас да се вее бугарската тробојка место двоглавиот.Со вакви политичари а богами и со ваков народ ко шо сме друга опција не постои.Љугето шо влегоја во собрание на 27 се прогласени за терористи и кој од нас мрдна со прст за внукот на Ченто пример?А екс терорист прецедник на собрание.Резил од народ сме.
Cavkov si zasluzi da bide tamu, za Jane Cento se soglasuvam.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Не знам за вас, ама мене би ми било срам да примам почесен докторат од „Универзитетот во Тетово“. Всушност, не постои во науката едноставно. ПА ко ќе се претстави Др. Ахмети и ќе го прашаат од кај ти е докторатот - Тетова. Мислам, стварно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom