Ви се случила некоја натприродна работа?

Член од
18 јули 2011
Мислења
58
Поени од реакции
20
Pred nekolku nedeli, navecer, ne mozev da zaspijam i slusav muzika na slusalki do tri saat. Telefonot mie na pin za otklucuvanje i nema sansi nekoj da vreze vo nego. Koga mi dojde dremka go ostaviv telefonot do pernica, i zaspav. Sabajleto koga stanav rano vo osum saat site seuste spieja, nemav sto da pravam i sakav da slusam pak muzika na slusalki. I sega telefonot mie na pin, go otklucuvam i da ja pustam muzikata........samo 40 i nesto peni ima o_O dobro znam imase nakaj 300 i nesto pesni. A i videa imav 23 i sega bea samo 18. Ja prasav pomalata sestra dali ona slucajno go otklucila i izbrisala pola pesni deka pinot mi bese 2000 ali mi vika ne a i vecerta spiase so majka mi i tatko mi zasto sonuvala kosmar i i bilo strav da spie vo svojot krevet. A postarata sestra spiese koga ja nokeska slusav muzika. Sto se desi???? No posle si gi staviv pak istite pesni.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
25 јуни 2013
Мислења
585
Поени од реакции
247
Pred nekolku nedeli, navecer, ne mozev da zaspijam i slusav muzika na slusalki do tri saat. Telefonot mie na pin za otklucuvanje i nema sansi nekoj da vreze vo nego. Koga mi dojde dremka go ostaviv telefonot do pernica, i zaspav. Sabajleto koga stanav rano vo osum saat site seuste spieja, nemav sto da pravam i sakav da slusam pak muzika na slusalki. I sega telefonot mie na pin, go otklucuvam i da ja pustam muzikata........samo 40 i nesto peni ima o_O dobro znam imase nakaj 300 i nesto pesni. A i videa imav 23 i sega bea samo 18. Ja prasav pomalata sestra dali ona slucajno go otklucila i izbrisala pola pesni deka pinot mi bese 2000 ali mi vika ne a i vecerta spiase so majka mi i tatko mi zasto sonuvala kosmar i i bilo strav da spie vo svojot krevet. A postarata sestra spiese koga ja nokeska slusav muzika. Sto se desi???? No posle si gi staviv pak istite pesni.
не е ништо натприродно ова можеби погрешка си ги избришала или слично
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Јас едно ќе ви кажам од духови, сеништа, незнам што друго ама ич да не се плашите, од живи луѓе плашетесе само тие можат да ви наштетат.
 
Член од
5 април 2014
Мислења
114
Поени од реакции
49
Pred nekolku nedeli, navecer, ne mozev da zaspijam i slusav muzika na slusalki do tri saat. Telefonot mie na pin za otklucuvanje i nema sansi nekoj da vreze vo nego. Koga mi dojde dremka go ostaviv telefonot do pernica, i zaspav. Sabajleto koga stanav rano vo osum saat site seuste spieja, nemav sto da pravam i sakav da slusam pak muzika na slusalki. I sega telefonot mie na pin, go otklucuvam i da ja pustam muzikata........samo 40 i nesto peni ima o_O dobro znam imase nakaj 300 i nesto pesni. A i videa imav 23 i sega bea samo 18. Ja prasav pomalata sestra dali ona slucajno go otklucila i izbrisala pola pesni deka pinot mi bese 2000 ali mi vika ne a i vecerta spiase so majka mi i tatko mi zasto sonuvala kosmar i i bilo strav da spie vo svojot krevet. A postarata sestra spiese koga ja nokeska slusav muzika. Sto se desi???? No posle si gi staviv pak istite pesni.
сигурно некој дух ти ги е избришал.. хахаха
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
795
Ништо натприродно не се случило кај мене... не е до гледањето хорори.. си гледам хорори, ама не се плашам, не си правам филмови во глава дека тоа мене ќе ми се случи. Лек за да не гледате такви „натприродни“ работи е да не се верува во нив. За мене тоа се глупости на квадрат (иако сонувам да имам мутантска моќ).:D Ние почнуваме да го создаваме светот во кој живееме. Физички и психички. Затоа, ако верувате во духови, ќе гледате, ако не, нема.;)
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Ништо натприродно не се случило кај мене... не е до гледањето хорори.. си гледам хорори, ама не се плашам, не си правам филмови во глава дека тоа мене ќе ми се случи. Лек за да не гледате такви „натприродни“ работи е да не се верува во нив. За мене тоа се глупости на квадрат (иако сонувам да имам мутантска моќ).:D Ние почнуваме да го создаваме светот во кој живееме. Физички и психички. Затоа, ако верувате во духови, ќе гледате, ако не, нема.;)
Другар, ко така зошто доста кога пишуваат овде или на друг форум велат." До вчера бев голем скептик ама ова кога ми се случи, почнав да размислувам.." :)
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
795
Другар, ко така зошто доста кога пишуваат овде или на друг форум велат." До вчера бев голем скептик ама ова кога ми се случи, почнав да размислувам.." :)
Дома чувам црна мачка што цело време ме преплашува навечер и јас не ја сметам за дух. Слушам звуци на вратата, гребења, дерења (тоа не е мојата мачка) и сепак цврсто сум уверена дека не постојат духови и такви работи. Се’ зависи од начинот на размислувањето кај поединецот. Ако тој мисли дека едно тропкање е предупреување од некое надприродно суштество, според него постојат духови, ако е како мене, не постојат духови.
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Дома чувам црна мачка што цело време ме преплашува навечер и јас не ја сметам за дух. Слушам звуци на вратата, гребења, дерења (тоа не е мојата мачка) и сепак цврсто сум уверена дека не постојат духови и такви работи. Се’ зависи од начинот на размислувањето кај поединецот. Ако тој мисли дека едно тропкање е предупреување од некое надприродно суштество, според него постојат духови, ако е како мене, не постојат духови.
Мене мило ми е што велиш дека ти си цврсто уверена и убедена во тоа, а не дека секој мора да биде така убеден. Сепак, тоа е твое мислење :D
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Дома чувам црна мачка што цело време ме преплашува навечер и јас не ја сметам за дух. Слушам звуци на вратата, гребења, дерења (тоа не е мојата мачка) и сепак цврсто сум уверена дека не постојат духови и такви работи. Се’ зависи од начинот на размислувањето кај поединецот. Ако тој мисли дека едно тропкање е предупреување од некое надприродно суштество, според него постојат духови, ако е како мене, не постојат духови.
Мачка е или мачор?Имам ја мачка,па да ги париме.
 

Wiz

Член од
17 јуни 2008
Мислења
88
Поени од реакции
50
Ми се случуваат натприродни работи...

Пред година дена, од оправдани причини, ми требаше тишина и ред во куќата кај што живеам со родителите, но тие продолжуваа со расправиите за кој да гледа телевизор, кој да седи на компјутер. Само за да биде се мирно, им купив 2 телевизори и 2 лаптопи, но потоа некоја натприродна сила ги тераше да сакаат да гледаат на 2та одеднаш.

Пред 10тина месеци дадов голем заем на родителите, кои тврдеа дека ќе ми ги вратат парите, ама некоја натприродна сила, кога им ги побарав назад парите, еден од родителите ми рече ја сум те правел, шо се сеќираш, тие пари мене ме следат.

Пред 8 месеци, родителите ми побараа услуга, за која им дадов еден услов, кои тие го прифатија. Откако ја направив услугата, тие ПРЕТЕРАНО го прекршија тој услов и направија да биде уште полошо.

Пред 6 месеци дадов на заем на родителите повеќе пари, од кои 400 евра беа ставени во дневната (на регал) врз телевизорот и таму исчезнаа, а никој не влагаше во куќата освен членовите од моето семејство. Никогаш не ги најдовме, а не се ни замарав, бидејќи имам доверба во сите од семејството, па ваљда некоја натприродна сила ги зела парите.

Пред некоја недела дојдов пак до пари и како и увек членовите од моето семејство ми побараа пари, па од жал, дадов некој денар како за основни трошоци, бидејќи не можам нив да ги одбијам, но да им дадам повеќе одбив.

Вечерва од парите на моето семејство, кои што стоеле тргнати на страна, однема 5000, и требаше нешто да се плати и ја си дадов 5000 денари кога дигнаа паника дека ги снемало парите. Е сега знам дека освен другите 3 членови на семејството никој друг не влезе во таа соба и додека едниот родител е целиот потресен, другиот родител му зева, а кога реков да го претресам, ми се смешкаше, онака подмолно смешкање.

Имав пари во фиока, околу 12,000 ден, и извадив 4000 денари, еден родител одма приметил дека сум земал (од моите пари) и ме праша кај се другите. Дали е натприродна појавата тие да знаат јас колку пари чувам во фиока?

А сабајле додека спиев, некои, ваљда духови 5 пати ми ја отворија вратата, за да видат што правам и ич не се одморив. Овакви натприродни појави се дешаваат секој втор ден, а од оние поголемите кога снемува пари со богородица на нив 4-5 пати годишно.

Најмладиот член во семејстовото, со секоја почит и без лоши мисли, најверојатно под дејство на некоја натприродна сила, кога ќе направи нешто лошо, ако малце го повишам тонот, се јавуе на телефон и кажуе сум го тепал и што више не сум праел, а ако пробам учтиво, со смешка, да укажам на грешката, почнува да плаче зашто сум се смеел.

Бидејќи веќе не ми се трпат вакви натприродни појави, дали е време да си ги зберам куферите и да си фатам магла во природа, кај што ќе нема до толку натприродни појави како што имам дома (освен оние натприродни појави кои ги наметнува државата - на тие веќе сум навикнат)?
 
Последно уредено:

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Pred nekolku nedeli, navecer, ne mozev da zaspijam i slusav muzika na slusalki do tri saat. Telefonot mie na pin za otklucuvanje i nema sansi nekoj da vreze vo nego. Koga mi dojde dremka go ostaviv telefonot do pernica, i zaspav. Sabajleto koga stanav rano vo osum saat site seuste spieja, nemav sto da pravam i sakav da slusam pak muzika na slusalki. I sega telefonot mie na pin, go otklucuvam i da ja pustam muzikata........samo 40 i nesto peni ima o_O dobro znam imase nakaj 300 i nesto pesni. A i videa imav 23 i sega bea samo 18. Ja prasav pomalata sestra dali ona slucajno go otklucila i izbrisala pola pesni deka pinot mi bese 2000 ali mi vika ne a i vecerta spiase so majka mi i tatko mi zasto sonuvala kosmar i i bilo strav da spie vo svojot krevet. A postarata sestra spiese koga ja nokeska slusav muzika. Sto se desi???? No posle si gi staviv pak istite pesni.
:S
Ги запамти насловите на песните што ти ги снема? Можда некој дух пробува да комуницира со тебе преку песните.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Вчера ми се случи парализа во сон. Не ми е првпат но ми се немаше случено подолго време . Чудно овој пат како најдолго ми се виде сигурно неколку минути траеше. Ако ви се случи обидете се да останете смирени и да не паничите, или да не се борите со тоа што ви се причинува. Од кога ќе станете најдобро да запалите светло и да го измиете лицето со ладна вода да не се повтори истото пак. Морбидно чувство морам да признаам :)
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.477
Поени од реакции
2.539
Elena , баш верувам во твојава приказна а и ми се има случено , пред неколку дена пред да ми се случи ова другарми беше кај мене и праевме муабет како му се затворале нему сами вратите и така натаму и му се палеле сијалиците и гаселе сами , и океј ја бев малу скептичен , после неколку дена зборувавме на Скајп , и баш во моментот кога тој зборуваше во истиот момент се слушнаа некој звуци на некаков чуден ветар и некое вриштење , а другарми беше сам дома , искрено језиво ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom