Ви се случила некоја натприродна работа?

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
veruvajte deka ne e strasno no mornicavo e koga cela nik nekoj tropa niz celata kuka.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
ooo yeahh и тоа многу чудни работи..
се случило да се отвори вратата сама( не од ветар..каваката мрдна)
кога ќе легнам на креветот .. погледот ми е кон вратата..и зш секогаш има светло во другата соба...( така секогаш спијам од многу страшни работи што ми се случиле) најдолу од врата кога има некој се гледа сенка... ја имам видено неколку пати сенки.. и имам слушнато звуци исто како кога некој чекори во другата соба:tapp:
толку за сега ....се исплашив уште повеќе сега
 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
veruvajte deka ne e strasno no mornicavo e koga cela nik nekoj tropa niz celata kuka.
Духови... Иако не верувам во нив... Имам слушано многу такви работи со тропање.

Значи луѓе јас само ќе ви кажам дека тоа психата е лудница работа. Темата почнав да ја читам од 06:00 сабајле ептен скептично, а и атеист сум, и сеа после 25 прочитени страници детално како можеше бре у пичку матер ( извинете нема цензура ) да слушам такви ебени звуци како некој тенџериња да ми чукат и разни глупи ствари?

Повеќе сум изненаден отколку исплашен. Дали сепак постои нешто паранормално, или мене ме јаде психата после толку страници прочитено срање?

Важно интересно е во овие досадни моменти.

Одам да дочитам, ако имам некои други интересни работи во меѓувреме ќе едитирам.:)
Се што може да создаде човековата имагинација, не може никој друг!
А за потсвеста, а не психата... Лолз. Нејќам да зборам... Веќе знаете...
 
B

BELIEVE ME

Гостин
Ако во овие постови 90% да се вистинити, што ќе кажете дека нема паранормален свет?
Јас мислам дека постои или сето тоа е нашиот ум.
Но не ми е јасно како може некој на пример да ја види иднината.
Ми се има случувано и мене да сонувам или преку дежа ву да видам што ќе се случи.
Имам сонувано сон за позната личност што загина нема да ја кажам која е нека остане во тајност.
А еднаш ми се случи на час по физика.
Одам на час и влегнува професорката го запишува часот и станува и кога еднаш како да се изгубив и ја гледам професорката како ме прашува едно прашање а се друго во училницата беше замаглено само јас и она бевме како на сон.

И само што го помислив тоа и викам на другарката до мене што седи, ај најди индуцирана струја што е, и таман го реков тоа професорката еве ја ме прашува да кажам дефениција за индуцирана струја.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
prvo zdravo na site....zakon tema..ama use pozakon e toa so ja citam noke i cekam da se razdeni od strav da ne mi se pojavi i mene nesto..hehehe
 
B

black angel

Гостин
so mi se sluci pred malku........ideme so majkami nakaj doma i ne zastanuva edna zena so prv pat ne glea i pocnuva da kazuva mn raboti za zivotot nas so kako i ponatamu se so ke ni se slucuva,se zdrvosav bidejki se so kaza e tocno!:nesum::nesvest:ni dade nekoi trevki i mi rece da odstojat 24 casa i sea nezz dali e neso loso ili ne e ama me faka uplav i toa mn :nesvest::ija::icon_eek::shok: ako znae nekoj moze neso pomos vaka?
 

zmijata

И ондак то...
Член од
2 јануари 2008
Мислења
95
Поени од реакции
3
сношти излегов од дома, заклучив соба и го ставив во џеб. По 10 20 мин се враќам дома, бркнувам во џебот....клучот го нема....се побркав. Како го нема? Извадив пари, бонови од џебовите, бркнав пак, пак го нема....Ај шетај низ ходници ко мува без глаа барај клучеви по земјата, ај влегов кај комшијата да се пресоблечам, да се јавам до цимерт да му казам да дојде, ги вртам наопаку панталоните да ги истерсам, велам, мозеби ќе падне...Ама ништо се облекувам пак и излегов надвор. Пак бркнувам во џебот...клучот таму...на средина на џебот, мислам, на толку барање, ќе го најдев...не е страшно ама за џабе се извадов од памет. Другарот ме зајбаваше оти некое духче го извало од џебот после пак го ставило тамо. На толку барање и пак да го најдам у џеб......

lele od koga go prochitav ova pochnuvam da veruvam vo se shto kazhavte nekni na drugarmi mu se sluchi istoto vo 3 chasot nojkta bevme izlezeni vo grad se shetavme edno dva saati i ispushivme edna kutija cigari:uvo: i se razdelivme za doma koga stasav doma mi dzvoni telefonot i mi se javuva drugarmi i mi vika abe da ne sluchanjo ti go dadof kluchot tebe mi beshe vo torbicheto ( toa nekoe si mashko chante moderno momentalno i pederushka po moe korisno samo za toaletna)i mu vikam jas mene mi go nemash dadeno i mi vika abe go isturif celo kese pa duri i so prstite vnatre da ne sluchajno e dupnato nema nishto samo mobilnot i parite.I mi vika izgleda jas che spijam pred vrata nikoj ne se javuva na domafon pa nitu vo komsiite site spijat. Go zatvori telefonot i po 10 min se ikluchi na msn.Jas mislejki deka sepak go najde kluchot go prashuvam sho naprai i mi vika se najde nekoj dobar komsija i mi otvori pa mu se izviniv.drugiot den cel den ja noseshe taa negova pederushka i nishto ne mi kazha vecherta mu dzvoneshe telefonot i ja otvori i odneze prvin go izvade telefonot i se javi dodeka zboruvashe go izvadi kluchot mi go pokazha i prestana da zboruva napravi nekoja chudna faca i po 3-4 sekundi prodolzhi da zboruva.otkako go zatvori mi se kolneshe deka e 100% siguren deka kluchot ne beshe vo nea.Jas so ismevannje mu ukazhuvav deka go nema ubavo pobarano.
-drugarmi-citiram-so tebe shovek nemozhi da napravi seriozen muabet pa ti misli deka jas se zaebavam jas che prodolzam da veruvam deka e misterija.
skoro zaboraviv shto se sluchi nekni i ovaj post od Toreador me potseti..nz shto da mislam...:toe:
 

Ficc

Black & White
Член од
18 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
263
Pred 5 i pol godini mi se sluchi neshto, koe seushte ne mozam da si objasnam shto e toa i den denes imam uplav i ne mozam da spijam ako nema vo sobata i najmala svetlina...
Si legnav vo 03:15 i samo shto pochnav da "tonam" vo son, slushnav kako se otvora vratata i vo istiot moment se pochuvstvuvav ukochena, ne mozev da ispushtam glas ni da prasham koj e... Inache ne mozam da zaspijam na grb ili na strana, znachi legnav na stomak... Krevotot mi e do zid, a samo malku treba da potstanam, za da zapalam svetlo...
Temnica beshe i ne mozev da vidam nishto, no pochuvstvuvav deka neshto se doblizuva do krevetot... Pochuvstvuvav golema tezina na nozete, neshto kako da mi sedna i naednash se spushti vrz mene... Osetiv tolku golema tezina, shto mislev deka ke propadnam vo krevetot... Najteshko mi beshe shto ne mozev da prozboram, a kamoli da viknam ili da stanam... Posle nekoe vreme chuvstvuvav povtorno tezina samo na nozete i neshto naednash me svrte na grb...
Vo sebe si rekov deka mozam da se ispravam i da zapalam svetlo, no koga se obidov, neshto mi ja zatvori ustata i me turna nazad na krevetot... Povtorno bev ukochena, se trudev da prozboram, no ne mozev... Ne znam od kaj sobrav sila, no naednash se ispraviv, ja ispruziv rakata i zapaliv svetlo... Normalno, vo sobata nemashe nikoj, no vratata beshe otvorena...
Istrchav celata isplashena vo spalnata na moite i gi razbudiv celata stresena i so solzi... Mi kazaa deka nikoj od niv ne stanal i ne ja otvoril vratata...
Ne znam kako da si go objasnam toa, ogromen stres beshe toa za mene, utredenta ne otidov na uchilishte (bev 4ta godina) i otidov v crkva...
Shukjur do den denes ne mi se ima toa slucheno povtorno, no se plasham od potpolna temnica :(
Мене вака слично ми се има случено, спиев блиску до вратата, на грб.
И само слушнав некој отвара...влезе, излезе. Мислам дека беше вујко ми, се е тоа нормално ама јас неможев да мрднам, без свесен, но како некоја сила да ме притискаше...бев вкочанет, и не успеав да се разбудам...заспав повторно.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.542
Поени од реакции
28.963
нашколо на одморот стоевме пред вратата на една училница која беше заклучена. по некое време кваката некој ја повлече од внатре. кога дојде наставникот и отклучи внатре немаше никој а џамови се беше затворено.
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
пред некој ден коа изглеав утакмицата јуве-астон вила и накај 1 саат више чурев... како и да е.. отидов на тереаса(у куќа живеам) а меѓу другото сите светла по дома беа изгасени.... и ај сеа.... искачам на воздух стојам така нема ни 2 минути... и глеам нешто мрдна на 5 метри од мене у двор(а дворот нема ни дрвце ни грмушка)нешто мрдаше на плочките у дворот... и не можам нишо да видам.... мојава улица е ќор-сокак и нема гужва уопште... широка е некој 3-3.5 метри живо светло улично па ни и у двор нема.. сите спиеа тоа време... и нема врска се испостави мачка било тоа.... и ппо неполна минути позади мене слушам чекори(а дома сестра ми спие у друга соба)значи сам сум... и слушам туп туп туп крц туп:nesvest: палам мобилниот и светам никој нема.... и си истрчкав до соба ко детенце седнав и по саат време заспав... ама какви беа чекорите тоа невидено... можам да се кладам дека имаше нешто(иако се надевам дека немало) :D
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
152
Поени од реакции
7
ми се има повеке пати случувано чудни работи...

како што кажав во темата за духови мн. пати ми се има случувано да се отвори вратата од собата во која спијам...

како помал од надвор ме повика женски глас...

претходното лето видов НЛО додека бев кај еден другар. Оваа НЛО не го видов само јас туку многу луѓе...

и како последно...
кога бев петто оделение бев опседнат со X-Man. Најмногу ми се допаѓаше моќта на Сторм, па ги "подбелував" очите мислејќи дека ќе предизвикам невреме. Но еден ден додека бев на училиште, на одморот седнав на прозорецот заедно со еден другар и му реков " гледај сега како ќе почне да врне повеќе снег" и малку го избистрив умот и помислив како врне повеќе снег и наредното што се случи беше неверојатно снегот почна да врне побрзо од порано не многу побрзо но сепак се познаваше разликата... Но мислам дека ова беше уште една глупа детска имагинација...

толку од мене
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Ми се имаат премногу чудни работи па ке издвојам некој што се поинтересни...

Пред година и пол онака цел ден ми беше тмурен и чуден и го поминав така колку да се рече дека сум го поминал и дојде 00:00 викам ке си легнам што никогаш од кога знам јас може има 10 - 12 години не сум легнал пред 3-4 сабајле... и легнав... некаде окулу 3:45 сеуште памтам се разбудив пошо беше ужасно топло и да се напијам вода, само што се исправив се свртев накај другиот кревет и ја здогледав Бодогодица така цела со кафеаво златна мантија со ореол... буквално занемев... и во себе почнав да си зборам каков сон ко во живо да е и ја земав чашата што беше до мене меѓутоа не можев да се поместам да станам и тоа траеше некој 15 секунди и се свртев и пак си легнав. Сабајле кога станав ми се врати сликата и пак си почнав да си зборав леле каков сон супер беше бла бла и како што станав видов онака обележје на другиот кревет ко некој да седнал и се здрвив... почнав да раскажувам и нормално почнуваа да ме праат луд ненормален натрипан отидов кај еден поп и ми кажа дека тоа не било сон дека било вистина и дека светци доагале т.е. посетувале одредени луге и него го имало посетено некој светец ама неговата приказна беше малце хорор пошо ми кажуваше му дошол на врата па му ја отворил па му влегол во соба овој седел на кревет итн итн а за намерата кој е и зашто доаѓаат не ми кажа...

следно нешто е НЛО го здогледав во Бугарија не само ја туку имаше и доста луге окулу мене некој почнаа да вадат апарати да го сликаат ама не успеаа бидејќи тоа траеше некој 5-7 секунди пролета баш ко на филмовите такво летечко тањирче како со полукружно капче на него леткаше по хоризонтала и го снема дојдов дома почнав да раскажувам и нормално пак почнаа ненормален, луд све тебе нешто ти се гледа се ти нешто гледаш...

исто важи и ако ми игра окото сеедно дали е десното или левото мора да се случи нешто за жал лошо :( само не знам дали е тоа случајност или вистина само знам додека ми игра тие недела дена или две за мене се пекол...

некогаш ми се има случувано гласови да викаат по мене не често ама се случува баш онака чисто и јасно па и некогаш знам ако седам во друштво или кај и да било на тој што е до мене да му кажам што е и да ме гледа бледо што е многу глупаво :toe:

и за крај последниве 3-4 месеци имам чуство дека некој само навечер има во мојата соба ко некој дух ко некое чуство дека некој има дека некој е до мене зад мене онака самата интуиција ми кажува дека уште некој е присутен а два пати и имам онака почуствувано и како ветерче а цела соба затворена...

порано се плашев од се што ке му се случеше денес ми стана тоа навика...
 
Член од
6 август 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
zdravo na site eve jas prv pat pisuvam ma da forumot go citam veke podolgo vreme :pipi:
cudni aboti mi se imaat slucavano poveke pati eve edna od niv
koga imav 16 god na mnogu pati odev kaj tetkami da spijam ,so bratucedami spijavne na gorniot sprat dodeka tetkami spijaja dolu i od koga ke zaspijavne negdeka okolu 3 satot posle polnok sekogas kako nekoj da me razbuduvase i pocnuvase kosmarot seobiduvav da zaspijam ali nikako da uspejam ,osekavav kako nekoj da ima nad mene i da me stega vo vratot toa traese mozebi pola sat a vo megu vreme slusav kako macki mjaukaat i me grebat po teloto se ke bese kosmar da ne gi videv mackite so moj oci znaci bea tri crni macki koga gi vidov nekako uspeav da se podmrdnam [zatoa sto celoto telo mi bese vkocaneto ]mackite gi snema odednas ,sabajlinata koga stanevme site od spijajne im kazuvam na tetkami i bratucedkami ali tie nikako da mi veruvaat ,nema veza zaboraev i jas na toa misleki deka bese samo eden kosmar ,no ponekoje vreme vreme pojdov tamu pak da spijam i pak vo istata soba istoto vreme pocna pak istoto samo sto ovoj pat na krajotb si dobijav eden dobar samar po liceto ,ne da bolese mislev deka mozokot ke mi prsni,i nisto ni pet ni sest stanav i pojdov kaj tetkami dolu i si sedev vo dnevnata dodeka ne se razdena i mu ka kidnav doma i od togaj nikako ne podov tamo da spijam ,posle nekoje vreme tetkami ja prodadeja kujkata,od koga ja prodadeja pojdoja kaj nekoja vracarka neznam tamo za nekoj drugi raboti i koga vracarkata mu kazuva deka vo starata kujka kaj sto ziveele imalo nekoj los duh:nesvest::nesvest:
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Вака сеа немам потреба да лажам па кој сака нека верува кој сака нека не верува.Ваш избор.
Си легнувам навечер за да спијам а брат ми беше легнат пред мене ама не беше заспан.И се превртувам во креветот дур да заспијам и туку наеднаш се укочив и како да почна нешто да ме турка надолу и не можев да се мрднам, ни раце ни нозе не можев да помрднам, и испаничив и пробав да викам по брат ми ама не можев да зборувам,2-3 пати пробав и само некои крици испуштав и тогаш брат ми ми се раздери абе ти дан си ненормален ја овде не можам да заспијам а ти ми акаш, ај престани утре сум нашкола сабајле и само што отвори уста тој одма се ослободив и можев и да зборувам и му викам абе ми залетна нешто уживај.И целиот исплашен око не склопив цела вечер.Другиот ден нашкола им кажував на другариве и рекоа дека сенка ме имала фатено и дека и на некој друг така му се имало десено.
 
Член од
5 август 2009
Мислења
32
Поени од реакции
3
Nisto mnogu cudno,ama mi se ima deseno ednas izgubiv 1.000 den.na ulica (valjda od dzeb mi ispadnale zaso bev da platam rata na kursot po angliski jazik) i od koga svativ deka nemam pari vo mene se vrativ i po patot najdov 3 pari od po 500 denari..xexe mi gi vratija so kamata
 

Kajgana Shop

На врв Bottom