Ви се случила некоја натприродна работа?

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Не..Туку баш е до мудата...ако сакаш да слушнеш ќе слушнеш..ако си спремен да слушнеш, ќе слушнеш..ако си храбар да слушнеш, ќе слушнеш...ако се плашиш..барем малку...ништо
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Ова со гласови слушање и гледање некои работи ми се случува често, ама не обраќам многу пажња, затоа што најчесто ми се случува тоа кога не сум наспана..
Баш пред некој ден со другарка ми шетавме и почнав да скокам и да пискам, затоа што бев сигурна дека имаше жаба пред мене, ама кога се стабилизирав,глеам нема ништо.. И така цела вечер гледав некои работи..

Се дешава..:helou:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Мене ми се има случено Дежаву, и тоа повеке пати. Веке да го предвидам следното случување. Во што е финтата појма немам:toe:
 
V

Viktoranius

Гостин
Мене ми се има случено Дежаву, и тоа повеке пати. Веке да го предвидам следното случување. Во што е финтата појма немам:toe:
Финтата е во тоа што ти тоа веќе си го доживеал, само што мозокот односно рецепторите каснат со пренесувањето. Се работи за дел од секундата, ти го доживуваш тоа но за некој дел од секундата рецепторите каснат и ти го дават подоцна. :helou:

Нормално е тоа, на секој му се има сигурно десено барем по еднаш.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Да. Дежа ву и не е некоја мистерија или чудна работа. Мене ми се има десено 100 пати. Тоа е,не пушам не се дрогирам ама пак ми касни мозкот. :)
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Ај ако може некој нека го дефинира што било ова:

Една вечер седиме со еден другар во школскиот двор а вечерно време околу школото е многу темно...И онака си правиме муабет и јас случајно погледнав накај небото и забележав еден светликав правилен полукруг со големина едно три-четири пати поголем од таа на полна месечина што ја гледаме ние...се движеше со средна брзина,ни брзо ни бавно,а звук не се слушаше никаков...му кажав на другар ми го виде и тој...и по едно 5-6 секунди се скри зад зградата што беше пред нас,истрчавме двајцата од другата страна,но веке го немаше...ват д фак уас дет?:toe::toe:
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
661
Поени од реакции
7
Ај ако може некој нека го дефинира што било ова:

Една вечер седиме со еден другар во школскиот двор а вечерно време околу школото е многу темно...И онака си правиме муабет и јас случајно погледнав накај небото и забележав еден светликав правилен полукруг со големина едно три-четири пати поголем од таа на полна месечина што ја гледаме ние...се движеше со средна брзина,ни брзо ни бавно,а звук не се слушаше никаков...му кажав на другар ми го виде и тој...и по едно 5-6 секунди се скри зад зградата што беше пред нас,истрчавме двајцата од другата страна,но веке го немаше...ват д фак уас дет?:toe::toe:
да не пушевте пред тоа нешто? хахаха
а за тоа гласовите....и мене ми се слуша понекогаш и после испаѓа дека поспан сум ги забораил слушалиците на уши и кај некој по хи5 се пуштила музика:music2:
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Mi se imaat desavano premnogu cudni raboti.Pred 6 godini spiejki osetiv kako mi e ladno na racete i se razbudiv i toa vo mrtovecka pozicija znaete ona so racete na stomak(a nikogas ne spijam taka).I so bese najstrasnoto otkako se razbudiv sakav da se svrtam no samo sto ja svrtev glavata do mene sedese kako silueta od covek(sigurno bese masko), kako nekoja senka koja so me drzese za racete i ispadna kako da me cuvala dodeka sum spiela zaso otkako go vidov samo kako da me pogledna i si zamina nakaj hodnikot.Od strav ne mozev da se mrdnam i neznam kako ama bas majka mi stanala vo toj moment i stom ja vidov i rekov da proveri da ne ima nekoj niz cela kuka ama nemase nikoj...ama bese preterano jezivo i nikogas nema da zaboravam takvo neso...

A i ednas mi se ima isto taka deseno vo son da sonuvam kako nekoja zena oblecena vo crno bara pomos od eden moj drugar no toj ja odbiva i ona ni se zakanuva na site t.e. ne predupreduva demek ke sme videle nie doprva so se ke se deselo i takvi raboti.Koga stanav i kazuvam na edna zena so se razbira u sonovi i mi kaza demek niso nemalo zs toa bila Sv.Petka.I ok ja ne se zamaram vise so toa taka?Utredenta gledam vesnik na masa ostaven i neznam dali se sekavate za edna slika so se imaa slikano drustvo nz tocno na koe mesto i vo pozadina imase bezdna a nad taa bezdna stoese Sv.Petka i koa ja vidov slikata vsusnost taa bese istata licnost od mojot son a naslovot za seto ova vo vesnikov bese sledniov: SV. PETKA JA PREDUPREDUVA MLADINATA....epten se imav isplaseno togas stvarno zaso neznam mn cudni raboti se desavaat...
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
458
Поени од реакции
10
Hmm...Po ova ti sto go kazuvas ,imas angel cuvar ili senka cuvar :vozbud: sto te cuva dodeka spies sto ne e loso...jezivo e ama ne loso :nesvest:..I si ja sonuvala Sv.Petka...sto pak ne e loso zasto e Sv.:nesum:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Седа вчера со девојката си лежиме а телевизорот пуштен и даљинското ставено на маса а ние си седиме и си уживаме легнати и од еднаш бап се мења канал на телевизорот.Леле коа се загледавме си викам у пм што е ова само си мења програми.Али среќа дење беше и затоа не ни падна мн страв али сепак беше чудно
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Mi se imaat desavano premnogu cudni raboti.Pred 6 godini spiejki osetiv kako mi e ladno na racete i se razbudiv i toa vo mrtovecka pozicija znaete ona so racete na stomak(a nikogas ne spijam taka).I so bese najstrasnoto otkako se razbudiv sakav da se svrtam no samo sto ja svrtev glavata do mene sedese kako silueta od covek(sigurno bese masko), kako nekoja senka koja so me drzese za racete i ispadna kako da me cuvala dodeka sum spiela zaso otkako go vidov samo kako da me pogledna i si zamina nakaj hodnikot.Od strav ne mozev da se mrdnam i neznam kako ama bas majka mi stanala vo toj moment i stom ja vidov i rekov da proveri da ne ima nekoj niz cela kuka ama nemase nikoj...ama bese preterano jezivo i nikogas nema da zaboravam takvo neso...
Ista takva slucka mu se ima sluceno i na eden drugar pred desetina godini. Togas bese nekade 7-8 godini deteto, a roditelite mu vo CH i toj spiel vo ista soba so baba mu i dedo mu. I mi kazuva nekade kaj 2 saat deka se razbudil i gleda nesto mu ja drzi rakata, ama ne bil svesen deka e covek bidejki bil vo son. Ja trgnal rakata od nego i se zavrtel na drugata strana za da spie. I pocnal da ja gleda siluetata pred nego i siluetata pocnala da go pokriva i mu ja zemala pernicata. Siluetata sednala na fotelja i drugar mi ja slusal kako dise i mnogu se isplasil. Vo toj moment go vika dedo mu i mu kazuva da ja pusti strujata. Dedo mu ne se odzval prviot pat. Povtorno viknal i dedo mu ja pustil strujata. Koga ja pustile se bilo na mesto kako siluetata voopsto da ne bila tamu.
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Of lele ja i mojot zivot cuden...Znate kolku cudni raboti mi se imaat desavano...Porano mi bese mnogu strav od takvi raboti no sea so znam koa ke se desi neso slicno (iako odamna mi se nema deseno) toj den ke bidam isplasena i ke mislam na toa no potoa ke mi se smaci i idam dalje...A za ova so vikate za angel cuvar - neznam niso samo znam deka e mn jeziva rabota...ama toa e se e mozno vise...
 
Член од
23 мај 2008
Мислења
24
Поени од реакции
2
И јас исто имав така проблеми. Кога станував сабајле цел бев во крв и јастукот и јорганот, на грбот имав големи резови што не е теоретски сам да ги дофатим.. исто така имав големи гребаници по рацете, нозете...
Да беше жена, да имаше обилна менструација, во ред... Може да ти се извалка јорганот... Ама ова твоево е...:toe: Pls не го гледај повеќе „Стигмата„:smir:
 
Член од
23 мај 2008
Мислења
24
Поени од реакции
2
Верувале или не. Во мојот дом пред извесно време седејќи со моите гости се случи нешто чудно. Во едно од перничината случајно со гостите напипавме нешто цврсто, го искинавме перничето и во него најдовме стара пожолтена коска. Многу чудно и неверојатно од каде се најде таа коска. Помисливме најразлични работи, се плашам и ве молам помогнете ми.
Имам слушано нешто за црна маѓија... демек така се пикало нешто во перници глупости... мислам не се замарам мн. со вакви работи и не знам да ти објаснам подетално, распрашај се. Веројатно имате некој близок кој сакал да ви наштети.
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Mi se ima deseno i za vreme na veligdenskiot post da stanuvam od spienje.E sea ke si recete deka ova e mesecarenje no e e samo toa...Nikogas dr pat ne stanuvam osven togas...E sea fintata e so koa stanuvam znaci ne stanuvam tuku taka tuku stanuvam poradi nekoi glasovi koi so mi zboruvaat neso i na primer mi kazuvaat so da napraam.
U mojata soba nad mojot krevet imase edna mn ubava slika kako branovi kako udiraat vo karpi i vo pozadina kako izgrejsonce.I koa spiev edna vecer za vreme na postot stanuvam od spienje poradi istite glasovi koi so togas znam deka mi vikaa da ja skrsam slikata-ednsotavno da ja stavam na krevet i da legnam vrz nea...Jas nesvesna si ja staiv pod mene legnav nad nea i se skrsi mislam ne ona parcinja staklo tuku akko da e napuknato stakloto...Posle ladnokrvno samo ja zemav i ja staiv na strana i prodolziv da spijam.Utredenta me budi majka mi i mi vika dete kaj e slikata?I odma se setiv so mi se desilo i i kazav i poso toa ne mi bese prv pat za vreme na post da mi se desava takva trabota posle otidov vo crkva i se rasprasav so kako i mi rekoa deka toa bile kao nekoi losi duhovi ili demoni koi so sakale da mi go rasipat postot.Malce mi bese cudno ama posle mi kazaa deka toa bilo stvarno taka zaso koa sum bila svesna sum se pazela da ne go prekrsam postot a vaka spijam i praam gluposti...I znam deka togas popot mi rece da prestanam so postot zaso postev celi 6 nedeli no ne go prekinav i toa prestana.No nikogas ne se znae moze pak koa ke postam da stanam i da praam nekoja glupost...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom