Ви се случила некоја натприродна работа?

Дискусија во форумот 'Мистерии' започната од gerard, 6 јуни 2005.

 1. Beginner

  Beginner

  Член од:
  25 јули 2017
  Мислења:
  374
  Допаѓања:
  132
  Ви пуштиа конечно интернет во лудницата :D

  Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
   
  На Dumbledore и redfogv им се допаѓа ова.
 2. redfogv

  redfogv Царица

  Член од:
  10 мај 2017
  Мислења:
  1.348
  Допаѓања:
  653
  :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
   
 3. Najbudalata

  Najbudalata

  Член од:
  25 октомври 2017
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  1
  DA i toa mbps do 500tera

  Na koj sum mu kazal ne verual neznam zosto vie pa da mi veruvate
   
 4. dARK_ElementaL

  dARK_ElementaL Мрачен Паладин

  Член од:
  21 август 2017
  Мислења:
  479
  Допаѓања:
  206
  И Мелинда Гордон има ваква некоја дарба. Гледа духови, зборува со нив, духовите и прикажуваат сцени од нивното минато. Им помага да отидат во светлината.

  Sent from my SM-G318H using Tapatalk
   
  На redfogv му/ѝ се допаѓа ова.
 5. redfogv

  redfogv Царица

  Член од:
  10 мај 2017
  Мислења:
  1.348
  Допаѓања:
  653
  Ja gledam taa serija.Interesna e,no konceptot e zastrashuvacki.Stalno da gledash duhovi i da pripazish drugite zivi lugje da ne te smetaat za luda licnost..... :brlav::pos:
   
  На dARK_ElementaL му/ѝ се допаѓа ова.
 6. dARK_ElementaL

  dARK_ElementaL Мрачен Паладин

  Член од:
  21 август 2017
  Мислења:
  479
  Допаѓања:
  206
  Тоа секогаш ми беше чудно како успева да се прикрие додека збори со духовите кога некои комуникации и беа онака баш јавни. А и со оглед на тоа како реагираат блиските на починатиот кога она самата ќе им каже дека може да комуницира со духови.

  Sent from my SM-G318H using Tapatalk
   
  На redfogv му/ѝ се допаѓа ова.
 7. redfogv

  redfogv Царица

  Член од:
  10 мај 2017
  Мислења:
  1.348
  Допаѓања:
  653
  Veshtina i praksa. :)
  Celata serija e emotivna i potresna.A,i ,da,voopshto ne e lesno da se kaze i da se slushne takvo neshto.
  A,i, ima korist od serijata.Go potsetuva covekot na razni emocii i go uci kako da se spravuva so niv.
  Ne znam dali na svetov ima nekoj covek so vakva darba,no dokolku ima,se nadevam deka ja koristi za dobro bidejkji so tugja bolka ne treba da se igra.
   
  На dARK_ElementaL му/ѝ се допаѓа ова.
 8. dARK_ElementaL

  dARK_ElementaL Мрачен Паладин

  Член од:
  21 август 2017
  Мислења:
  479
  Допаѓања:
  206
  Викаат дека баба Ванѓа имала таква дарба, да гледа духови покрај тоа што гледала иднина.

  Да доста е корисна о според мене. Може да се научи доста од неа за пријателство, семејство, брак и сл. Да ти кажам искрено и покрај тоа што не сум емотивен повеќе ме натерале вакви филмови и серии да се појави емоција кај мене отколку реалноста. Повеќе ми доаѓало да плачам на Армагедон и Наруто одколку кога ми почина еден другар од рак.

  Sent from my SM-G318H using Tapatalk
   
 9. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  4.907
  Допаѓања:
  12.982
  Има шведска серија во која луѓе кои наводно имаат таква дарба одат кај луѓе кои наводно живеат во опседната куќа и им помагаат на духовите да преминат на другата страна.
  Еве епизода со човек кој зборува англиски.

   
 10. AAbrat

  AAbrat *******

  Член од:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  249
  Допаѓања:
  214
  Приказнава моја да ја споделам морам дур немам заборавено. :)
  Пред месец дена јануари месец некаде од прилика недела дена пред водици. Јануари месец воглавно го преспав ретко коа пред 12-13 часот да се разбудам. Едно утро додека се спремаа за на работа моите ме разбудија случајно и само го фатив телефонот да видам колку е часот и гледам 7 наутро и си викам ај ке продолжам да спијам... Затварам очи и додека сум во кревет во соба ми звони песна од Ријана и некој таму.. Отварам очи се гаси песнава нема музика. Затварам очи пак почнува. Лелел си викам кај се најде ова песна никаква кај можам ова да ја слушам... После неколку секунди почнува да свири за Водици песната Во Јордание .... И така си заспав со та песна.. Се наспав убо се супер и ми текна после на случката од рано изутрината а интересното беше шо мојот телефон беше на сервис тогаш , па користев друг стар телефон , тој стариот беше од оние обични само за барање неможеше музика да слушаш на него.. Уште јасно не ми стана што се случи утрото во собата, само знам дека се изнаспав.:D
   
  На TheStarOfKutles и k0k014 им се допаѓа ова.
 11. fatigoova

  fatigoova

  Член од:
  6 јули 2017
  Мислења:
  1.036
  Допаѓања:
  585
  Apcinjata
   
  На * BUDALA * му/ѝ се допаѓа ова.
 12. AAbrat

  AAbrat *******

  Член од:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  249
  Допаѓања:
  214
  Хе хе хе се насмеавме.
   
 13. Turrican

  Turrican

  Член од:
  7 март 2009
  Мислења:
  568
  Допаѓања:
  251
  А ти зошто висиш тука? Форумот е за размена на мислења,за конструктивни дебати и слично а не за торковци како тебе
   
  k0k014, redfogv, Gag и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. redfogv

  redfogv Царица

  Член од:
  10 мај 2017
  Мислења:
  1.348
  Допаѓања:
  653
  На што си бил ? :pos::tapp::tapp::pos:
   
  На AAbrat му/ѝ се допаѓа ова.
 15. AAbrat

  AAbrat *******

  Член од:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  249
  Допаѓања:
  214
  На СПИД . Шала настрана ништо од дрога немам пробано, на другар му кажвам за случкава ми вика ништо чудно пророк си ти хаааааахахахахахахха
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: