Ви се случила некоја натприродна работа?

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.918
Баба рога сигурно не е, фино лепо ќе се качи дење и ќе прегледа што се има на кров, сигурно има некое железо, кабел, антена, „ѓубре“, што не е добро фиксирано, па ветер, стаорец, мачка, птица, лилјак го мрдаат.
Дење се качуваат и други и он поише пути се има качувано. Ноќе се закључуе.

Абе може има некој лик од зградата, кључ од таму. Некој кој он не го знае и иде навечер таму. Можда ебе, можда се дрогира или штотијазнам. Али секоја ебана вечер, две три години у исто време?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.933
Дење се качуваат и други и он поише пути се има качувано. Ноќе се закључуе.
Епа фино лепо батеријата во рака и правец горе кога ќе тропа, може комшијата го плаши за да му го купи станот поефтино ;)
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Sekoe utro koga se budam kurot mi e krenat nad papokot i mi e tvrd ko karpa ...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.918
Епа фино лепо батеријата во рака и правец горе кога ќе тропа, може комшијата го плаши за да му го купи станот поефтино ;)
Не. Тоа ти иди напрај го. Не му советувај нему.[DOUBLEPOST=1507753387][/DOUBLEPOST]
Sekoe utro koga se budam kurot mi e krenat nad papokot i mi e tvrd ko karpa ...
Kaj Сабина јави се.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.707
Епа фино лепо батеријата во рака и правец горе кога ќе тропа, може комшијата го плаши за да му го купи станот поефтино ;)
На Бит пазар живее човекот.Му кажав ја се е можно со албанезите.:icon_mrgr:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.933
Не. Тоа ти иди напрај го. Не му советувај нему.[DOUBLEPOST=1507753387][/DOUBLEPOST]
Kaj Сабина јави се.
Кај мене го направив, качив сецкани колбаси забиберени со ланате и еден стаорец немам сега да ми растрчува преку вечерта. На птиците сум слаб и не ми сметаат ни гулабите ни утката, секако сум станат кога се бркаат наутро.[DOUBLEPOST=1507753832][/DOUBLEPOST]
На Бит пазар живее човекот.Му кажав ја се е можно со албанезите.:icon_mrgr:
Ако е таму може и да му тропа некој за да го уплаши и да го продаде станот, имам пријател што живееше во Чаир и имаше таква мака со шипците, му правеа штета нон стоп и го продаде станот и тоа на братот од комшијата
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.918
Кај мене го направив, качив сецкани колбаси забиберени со ланате и еден стаорец немам сега да ми растрчува преку вечерта. На птиците сум слаб и не ми сметаат ни гулабите ни утката, секако сум станат кога се бркаат наутро.
Кај тебе вероватно не се слуша како некој да трча по кровот и да фрла тешки ствари.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.707
Кај мене го направив, качив сецкани колбаси забиберени со ланате и еден стаорец немам сега да ми растрчува преку вечерта. На птиците сум слаб и не ми сметаат ни гулабите ни утката, секако сум станат кога се бркаат наутро.[DOUBLEPOST=1507753832][/DOUBLEPOST]
Ако е таму може и да му тропа некој за да го уплаши и да го продаде станот, имам пријател што живееше во Чаир и имаше таква мака со шипците, му правеа штета нон стоп и го продаде станот и тоа на братот од комшијата
Ама на поткровје па така да не е многу верно.Повеќе на мајтап му го кажав тоа.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.933
D

Daedalus

Гостин
Абе вас да ви се дешава вакво нешто не знам дали вака ќе се заебавате.

Се зезам, знам. Атеизам. Тоа ви е дијагнозата.
Абе, не ти паднало чудно што овие мистични работи, се дешаваат ноќе, кога никој не ги гледа, на некој кров?
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.734
Поени од реакции
7.547
Абе, не ти паднало чудно што овие мистични работи, се дешаваат ноќе, кога никој не ги гледа, на некој кров?
Абе да не беа чудни и на кров немаше да се мистични . Не знам која ти е поентата....
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.962
Поени од реакции
3.678
Имам клуч и се качувам понекогаш преку ден.

Има една огромна железна конструкција каде пред пар години имаше реклама за Прокредит Банка. Цврста е, има некои шипки огромни до неа, нефиксирани, кои се многу многу тешки за да би можел евентуално ветер да ги мрдне. Башка на земја се, а звукот е како нешто тешко да паѓа, како на пример 40-50 кила да ги фрлиш од 15 сантима. И тоа го мислев но не е тоа, ова звучи буквално како некој да ги преместува шипките, да ги удира од земја, доколку ете звукот доаѓа од нив. Ама секоја вечер, во 2 во 3, вратата заклучена однадвор, трчањето? Можеби звучам смешно, но навистина во мојата глава не постои ништо со што би можел да си објаснам што всушност се случува.
100% се птици, кога трчаат по тавани се случша како човек да трча.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.918
Не со декларацијата на тие работи како „мистични". Со објаснувањата иам проблем.
Па тоа мистични си има свои правила и услови, кои ги прават мистични, натприродни.
У тој свет на мистика, магија, натприродност, кој дел од денот е, може да игра улога.
Од 00-03, у народ се рачуна за зло време, коа искачаат караконџули, вампири и вештерки. Затоа, не се искачало тоа време надвор.
Прашај некој постар, може чул за ова.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom