Ви се случила некоја натприродна работа?

Член од
20 јули 2015
Мислења
4
Поени од реакции
1
Типични симптоми на хистерија и параноја, ништо посебно, имате одбивност и двајцата од скитници кои смрдат. Тоа што жената се понашала така е поради фактот што огромни се шансите да била психијатриски случај и заради тоа и останала на улица, зошто да си уличар/скитник во Швајцарија стварно треба да има дебели причини.

А да не ме сфатиш погрешно ама би ја советувала сестра ти да побара помош од стручно лице, некоја сеанса две (не да пие апови), туку да направи муабет. Бидејќи општо и насочено извикување во затворен простор со луѓе (автобуси, трамваи, шалтери) без причина е натрупана тензија која мора да се ослободи.
Има логика првото да до некаде , др забораив да напоменам е дека сестра ми знае малку руски до некој степен и можно е сама да си напраила филм од зборовите кои ги повтарала жената цело време over and over ...
А за второто не ми се верува да има уплав бидејки повеке год е таму а тие превозни средства се користат секојдневно по мн пати, исклучок беше оваа сношти... инаку нема што да те сватам грешка благодарам што одвои време и проба да дадеш реално мислење за случајот[DOUBLEPOST=1437425585][/DOUBLEPOST]
Умот е моќна алатка.
Тој има свое енергетско поле преку кое врши трансфер на информации. Во еден принцип така работи и нашата интуиција на длабоко потсвесно ниво.

Со оглед на бројот на жители на планетата, сите можни комбинации на мозочна структура дозволуваат можност за појава на деформирани структури кои функционираат сосема различно од она што ние го нарекуваме нормално. Законите на природата дозволуваат појава на ум кој може значително да влијае на тие околу него, позитивно или негативно.
Можно е тоа што сте го доживеале да биде сосема случајна последица од таков ум во ваша близина. Воопшто немора да биде намерно со некаква цел туку нус појава на дефектна структура. Како неизолирано струјно коло. Без паника, стравот и паранојата е нормална појава во непознатото.

Поголеми се шансите да биде напад на параноја предизвикан кај еден од вас двајца но бидејќи вашите умови се длабоко поврзани едноставно се пренело и кај другиот. Така и го опиша ти.
Има логика мн ова , оваа може да биде и конечното објаснување за целата случка што ке го прифатам... Како и да е тешко ке биде во скоро да го заборавам целиот случај , чуството да бидеш во таа состојба , изразот на лицето на сестра ми , и тоа да мораш да слегнеш на рандом станица за мене непознат град далеку од местото кое треба да стигнеме.... се надевам нема да ни остави тоа некој последици како страв нешто итн и ке можеме да продолжиме и да заборавиме на ова колку е можно побргу.
Благодарам мн за мислењето , и за сите други па дури и за троловите кои нормално се очекуват на некоја таква тема :D
 
Последно уредено:

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.073
Поени од реакции
19.878
Умот е моќна алатка.
Тој има свое енергетско поле преку кое врши трансфер на информации. Во еден принцип така работи и нашата интуиција на длабоко потсвесно ниво.

Со оглед на бројот на жители на планетата, сите можни комбинации на мозочна структура дозволуваат можност за појава на деформирани структури кои функционираат сосема различно од она што ние го нарекуваме нормално. Законите на природата дозволуваат појава на ум кој може значително да влијае на тие околу него, позитивно или негативно.
Можно е тоа што сте го доживеале да биде сосема случајна последица од таков ум во ваша близина. Воопшто немора да биде намерно со некаква цел туку нус појава на дефектна структура. Како неизолирано струјно коло. Без паника, стравот и паранојата е нормална појава во непознатото.

Поголеми се шансите да биде напад на параноја предизвикан кај еден од вас двајца но бидејќи вашите умови се длабоко поврзани едноставно се пренело и кај другиот. Така и го опиша ти.
Овој ваљда некој посебен ум кој функционира како wireless hotspot. :D

Што мислиш, да имаа пореметена визуелна перцепција и сите сетила да им беа исклучени, мислиш дека смрдливата старица би ја предизвикала истата реакција кај дечкото и сестра му?
 
Член од
21 март 2013
Мислења
104
Поени од реакции
156
Мислев дека приказнава ќе заврши со врел инцест секс во трамвајот.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.710
Поени од реакции
6.850
Ај немој сега и ти језиви работи
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
823
Поени од реакции
832
Бау што ми се деси мене пред месец денови.
Си спијам јас на пладне... Среќа сум заклучил оти обично не заклучувам и наеднаш осеќам како некој сака да влезе дома. Мислев сестра ми од работа е. Станувам да отворам.
Но сепак ми беше чудно начинот на тропање на вратата после обидот да влезе.
Затоа, погледнав на шпионското око и гледам една грозна и стара жена, бооо слична беше како таа на филмот Сенки.
И јас онака веќе испаничен прашувам кој е? И ми вели бабава... : "како кој е! Отварај вратата!"
Јас и кажав дека не можам да и отворам затоа што не ја познавам.
И оваа почна да ја тегле кваката и сакаше да влезе на сила... Стварно од памет се извадив затоа што многу уморен бев и спиев пред тоа па не ми беше јасно што д фак де случува... И кажав дека ќе викнам полиција..

И стараца кога кажа "Бранко ти си???" Ми стана јасно дека е некоја занемушена старица која го изгубила паметот.
И кажав дека овде не живее никаков Бранко :) и старата излезе од зградата и почна да шета како изгубена.
Сфатив после која среќа сум ја инал и поука од сега никогаш нема да оставам отклучена врата.
Можам да замислам како е да ти влезе некоја таква на спиење, сред верчер или што вика дрвојка ми .. на сред секс :)))

Пи ес.. Можда го барала Б.Ц :))
 
Член од
23 јули 2015
Мислења
19
Поени од реакции
21
Јас сум нов член и ова ми е прво мислење, а ја избрав темава оти ми се виде интересна и имам да раскажувам нешто што стварно ми се има случено. Како помала бев на гости кај мојот братучед (тој пак е уште помал и од мене, 6години ми се чини) тој живее во Битола и сакавме да снимаме шоу јас он и братучед му (една година поголем од мене). И јас дадов предлог да снимаме емисија за тоа како да се справиме со духовите доколку куќата ни е проколната, и за да им демонстрирам зедов тавка за пржење со која демек требаше да го акнам духот. Имаа во дворот една мала летна кујничка која ја користеа за готвење манџи итн. ама во последно време никој не влегуваше таму. Кујничката се наоѓаше во поголема просторија и јас влегов и сакав да ја отворам вратата од кујничката но во тој момент нешто ја повлече вратата а со вратата и мене, но успеав да се оттргнам. Ја испуштив тавата и почнав да бегам поведувајќи ги децата со мене. Тие сето тоа го снимаа бидејќи спомнав дека снимавме емисија, и јас целосната снимка ја имав на мојот Самсунг галакси 3мини. Кога ја пуштив на нивната баба таа ја виде целата случка-значи влечењето на вратата а потоа слушнавме и тропање. Ни рече дека нешто најверојатно паднало или слично, но јас не верував. Во таа куќа (којашто е мнооогу мнооогу стара) порано живееше прабабата на братучед ми, но умре. Умре во нејзината спална соба после долга болест а на крај испадна дека уствари докторите ја згрешиле дијагнозата, препишувајќи и погрешни апчиња (сеа дали намерно или случајно, стварно незнам, ама сумњам :cautious:) Сеа овака нејкам да претерувам ама случајов ми е крајно неприроден и незнам..неможам а да не мислам дека и смртта на бабата е вплеткана во нашата тогашна емисија.. Можда ви се чини дека преувеличувам ам тоа се случи. Не дека верувам во духови ама верувам дека постојат неоткриени нешта..
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.073
Поени од реакции
19.878
Јас сум нов член и ова ми е прво мислење, а ја избрав темава оти ми се виде интересна и имам да раскажувам нешто што стварно ми се има случено. Како помала бев на гости кај мојот братучед (тој пак е уште помал и од мене, 6години ми се чини) тој живее во Битола и сакавме да снимаме шоу јас он и братучед му (една година поголем од мене). И јас дадов предлог да снимаме емисија за тоа како да се справиме со духовите доколку куќата ни е проколната, и за да им демонстрирам зедов тавка за пржење со која демек требаше да го акнам духот. Имаа во дворот една мала летна кујничка која ја користеа за готвење манџи итн. ама во последно време никој не влегуваше таму. Кујничката се наоѓаше во поголема просторија и јас влегов и сакав да ја отворам вратата од кујничката но во тој момент нешто ја повлече вратата а со вратата и мене, но успеав да се оттргнам. Ја испуштив тавата и почнав да бегам поведувајќи ги децата со мене. Тие сето тоа го снимаа бидејќи спомнав дека снимавме емисија, и јас целосната снимка ја имав на мојот Самсунг галакси 3мини. Кога ја пуштив на нивната баба таа ја виде целата случка-значи влечењето на вратата а потоа слушнавме и тропање. Ни рече дека нешто најверојатно паднало или слично, но јас не верував. Во таа куќа (којашто е мнооогу мнооогу стара) порано живееше прабабата на братучед ми, но умре. Умре во нејзината спална соба после долга болест а на крај испадна дека уствари докторите ја згрешиле дијагнозата, препишувајќи и погрешни апчиња (сеа дали намерно или случајно, стварно незнам, ама сумњам :cautious:) Сеа овака нејкам да претерувам ама случајов ми е крајно неприроден и незнам..неможам а да не мислам дека и смртта на бабата е вплеткана во нашата тогашна емисија.. Можда ви се чини дека преувеличувам ам тоа се случи. Не дека верувам во духови ама верувам дека постојат неоткриени нешта..
 
Член од
20 јули 2015
Мислења
4
Поени од реакции
1
it keep happening :(
Vo tekot na ovie 10 - 11 dena imav kako pomali stresovi od vreme na vreme ne bea strasni so pozitivno razmisluvanje gi nadminuvav, se dodeka vcera ne se sluci recisi slicna rabota kako vo tramvajot. Ostanav sam doma , i pocna da me stresira po malku i otidov da se napijam apce vo sobata i vo momentot koga ja otvoriv vratata se sluci istoto :( vratata se otvori malku tesko i kako topol bran naednac dojde vo mene i nemozev da ostanam vo sobata morav da se trgnam od tamu vo momentot i sleduvase posle toa istoto kako na pocetokot vo tramvajot , panika , strav , mracni misli itn i eve sum pak na pocetokot
Trebase da bidam vo Ch use 2 nedeli ama go prekinuvam prestojot i ke gledam da se vratam vo slednive 2-3 dena.
Ne ni znam od kaj ke pocnam da baram pomosh koga ke se vratam , nitu pak ocekuvam nekoj da go sfati ova seriozno ednostavno morav da se iskazam.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
60
Поени од реакции
38
Јас сум нов член и ова ми е прво мислење, а ја избрав темава оти ми се виде интересна и имам да раскажувам нешто што стварно ми се има случено. Како помала бев на гости кај мојот братучед (тој пак е уште помал и од мене, 6години ми се чини) тој живее во Битола и сакавме да снимаме шоу јас он и братучед му (една година поголем од мене). И јас дадов предлог да снимаме емисија за тоа како да се справиме со духовите доколку куќата ни е проколната, и за да им демонстрирам зедов тавка за пржење со која демек требаше да го акнам духот. Имаа во дворот една мала летна кујничка која ја користеа за готвење манџи итн. ама во последно време никој не влегуваше таму. Кујничката се наоѓаше во поголема просторија и јас влегов и сакав да ја отворам вратата од кујничката но во тој момент нешто ја повлече вратата а со вратата и мене, но успеав да се оттргнам. Ја испуштив тавата и почнав да бегам поведувајќи ги децата со мене. Тие сето тоа го снимаа бидејќи спомнав дека снимавме емисија, и јас целосната снимка ја имав на мојот Самсунг галакси 3мини. Кога ја пуштив на нивната баба таа ја виде целата случка-значи влечењето на вратата а потоа слушнавме и тропање. Ни рече дека нешто најверојатно паднало или слично, но јас не верував. Во таа куќа (којашто е мнооогу мнооогу стара) порано живееше прабабата на братучед ми, но умре. Умре во нејзината спална соба после долга болест а на крај испадна дека уствари докторите ја згрешиле дијагнозата, препишувајќи и погрешни апчиња (сеа дали намерно или случајно, стварно незнам, ама сумњам :cautious:) Сеа овака нејкам да претерувам ама случајов ми е крајно неприроден и незнам..неможам а да не мислам дека и смртта на бабата е вплеткана во нашата тогашна емисија.. Можда ви се чини дека преувеличувам ам тоа се случи. Не дека верувам во духови ама верувам дека постојат неоткриени нешта..
Pa pusti ja tuka snimkata ako moze da vidime i da ocenime ;)
 
Член од
8 јули 2015
Мислења
118
Поени од реакции
53
Еве и јас да споделам една работа. Една ноќ сонував како од куќата ме протерува баба ми ме гаѓаше со што стигнеше, а јас бегав уплашено. Таа во реалниот живот носеше долги фустани, а во сонот ја сонив во бел долг фустан. Утредента навечер седам сам надвор во дворот и каде што е смоквата таму испод неа видов како жена облечена во бел долг фустан стоеше поднавалено. Кога ја видов целиот се стресов и веднаш влегов внатре кај моите. Им кажав , но тие како и обично ми велат ти се присторило или тоа е од уличната светилка. Може да е тоа, не велам не, но како баш во тој ист долг бел фустан да ја сонувам баба ми и сега во истиот тој фустан да ја видам жената? Ако има некој објаснување слободно нека пише.
ПС Баба ми е почината веќе 6 години
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Денес ми се случи Deja vu, a ми се има случувано и порано.
Ми се има случено и парализа во сон.
Ај те молам раскажи ако сакаш околу парализата во сон.. Мене нешто слично мислам дека ми се има случено.[DOUBLEPOST=1442341524][/DOUBLEPOST]
епа чудно е, пошо те следи од еднио крај на градо до другио шо се вели. И башка од толку луѓе те бира тебе, шо знам мене ми е чудно па ти како сакаш
Чудно е ако ти било дојдено, тие имаат осет си знаат :P
 
Последно уредено:
Член од
3 март 2010
Мислења
637
Поени од реакции
368
вака значи ме интересира дали сте запознаени со ваков феномен на некој кој малер а воедно и физички да пренесува негативна енергија
има едно чоече во близина што живее, и сите во околината го викаат на прекар малерот, па многу и го избегаваат, многу напорва, досаден ама работата е во тоа што навистина од искуство имам многу пати потврдено дека стварно е малер, често се случува негде каде што ке отиде да се расипе некоја машина што ке ја допре, да снема струја во објектот, на лицето во контакт да му се случи некоја несреќа, или се возат некаде со него и околу него коли се судираат настануваат тешки собраќајки а тој некако успева да ги избегни, ливче уплатено и готово велиш влезено чекаш да заврши последниот натпревар и те допира по телото тој на пред 2 секунди да свирни судијата за крај на натпреварот, ја шутнува топката некој и влегува в гол, го спушта судија свирчето, се изведува од центар топката и тогаш го свирнува и ливчето јабана
ај за ова некои му прогледуваме низ прсти ама има една полоша навика, секогаш си бега дома точно во 10 или некогаш во 11, години така, и пред бегање оди и го зафаќа некој за рамо го држи некоја секунда и си бега, како да му пренесва нешто, секогаш бара жртва и по можност некој што не му е баш драг или некој подобар, помирен. Друга работа е што малце ако му преречиш како да те зема на мера, те гледа некако и нешто мисли во умот, и обавезно кога напорва да се поздрави со рака и кога ке те фати те гледа во дланката и не те пушта околу 5 секунди, и после тоа одма добиваш ефект на вртоглавица, изнемоштеност, замаглен вид, главоболка, несмасност, дезориентација, умор, губиш осет со контрола на телото, се чуствуваш како пијана кокошка, значи ова е еднаш него секој пат, а обавезно кога си оди дома ако му се најдиш на патот или ке те фати за рамо или ке ти пушти рака и те гледа кај што ке те фати и те задржува неколку секунди. A за потврда имам што на другар му се исповеда дека пред 8 години дека одел по бајачи дека имал магии нагазено, а пред 3 години повторно одеше по бајачи и на сите има кажуваше како на спиење сеништа го нагазвале и бараше совети од луѓето каде да се обрати.
Дали имате некој совет за заштита од овие работи, освен да му се речи в лице дека ни е познато што прави и да му се тргни еден ќотек, па после да се одбегнува контакт со такво копиле.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Не е опасен, освен ако одиш да клецаш нешто. Тогаш си се средил, си се искапил, брикнал, и одиш така наоштрен да ја собериш некоја женска, овој те сретнува, те тапка по рамо ти вика-Каде? Ти му велиш-Еве да клецнам нешто. Продолжува да те тапка по рамо и ти вика-Кур ќе клецниш. Ај со здравје. И си заминува накај дома.
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
@kolethemanАко тебе ти се деси нешо лошо ти си малер а не он xD логика.

The reality is одбиваш да поверуваш во незгодите што те снаоѓаат па наоѓаш причинители за тоа што ти се случува а ни на крај памет не ти доаѓа дека уствари ти сам си одговорен за работите кои ти се случуваат, човекот по природа секогаш сака да ја префрли вината на друг за незгодите у животот зашто така е полесно наместо да се посвети и поработи на себе за да му тргне.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom