Вистинска љубов.... постои ли? Како би ја познале?

Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
FortunE напиша:
smizlicka напиша:
FORTUNE fala na razbiranjeto.kako i da e mene zasega mi e tesko (raskinav so tipot pred nedela dena) i mozebi zatoa zasega taka i razmisluvam.dali ke razmisluvam poinaku koga ke pomine ovaa bolna faza...toa neznam.kako i da e fala mnogu,zasto izglea deka ti si edinstvenata sto me svati na forumov.a site onie koi imaa namera da me ismeat ili veke go napraia toa neka prosetaat malce
Ете јасно е зошто размислуваш сега вака, тазе си прекинала врска... Кога ќе ти помине тоа, кога ќе сфатиш дека џабе се нервираш и си ја трескаш главата, ќе бидеш спремна да бараш нова љубов (која можеби ќе биде вистинската) :) Ќе ти здосади да се прашуваш постојано кај си згрешила и зошто си дозволила да бидеш ти повредена... Нема аир од седење дома, плачење и молење... Тоа завршило, треба да ја кренеш главата и да се занимаваш со нешто кое ќе ти ја врати самодовербата...
Па и поразите се интересни, така учиш карактери и со поладна глава ќе размислуваш кога некој ќе сака да ти пружи љубов :wink:
Да мислиш едно, а да се случува друго е дел од секојдневието :wink:
Да резимираме : по мажи и по автобуси не се трча, секогаш доаѓа друг... :twisted:

(за мажите на форумов : истото важи и за жени - и по нив не се трча :twisted: :twisted: )
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
The`bItCh напиша:
таа беше тема за вечна љубов оваа е за вистинка :lol: :P
Леле, длабоко се извинувам сум згрешила :wink: Иначе сега поинаков би ми бил одговорот, ДА постои вистинска љубов. Нема потреба од повеќе општење ... шмизличка, не треба така од една врска која мислиш дека е таа таа да се разочараш ... да не звучам како некоја теткица ама треба повеќе пати да се изгориш, за да можеш од прва да ја препознаеш вистинската љубов и да си ја уживаш ... јас барем мислам дека е тоа некое непишано правило :wink:
 
Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
Сретнувате нов лик во вашиот живот.За само неколку дена... имате впечаток дека можеби таа/тој ви е „судбината“ .Со тек на време наоѓате се повеке и повеке сличности со истата особа.Со други зборови... во неа/него гледате човек кој премногу наликува на вас,човек кој размислува исто како и вие... човек кој совршено ве разбира,човек со кој мислите дека никогаш нема да ви е досадно.Нештата ве тераат да помислите дека е тоа „тоа“,нештото што целиот ваш живот го чекавте....вашиот „идеален“ партнер.Да не должам... прашањето ми е.. дали е можно да се роди „вистинска“ љубов за неколку дена?Како воопшто би ја познале дека тоа е вистинската личност со која вие би можеле да го поминете остатокот од вашиот живот?Можно ли е да се познае НЕКАКО? Или сепак... останува на тоа дека... мораме да ризикуваме... и дека не може да се познае „вистинската“ љубов?
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Колку што ни е потребно време да заборавиме некој, толку ни е потребно време да се заљубиме во некој и да видиме дека можеби тој е вистинскиот за нас - нашата идинина.
Вистинската љубов ниту може да се роди за неколку дена, ниту може да изумре за толку. Фактични таквата љубов не е љубов туку заљубеност, која се раѓа и умира за неколку дена.:wink:


П.С. Трте, ти ја соединив темата со темата на шмизличка, пошо се исти.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Еј сеа ја гледам темава....
Има а штом не успеало значи не е вистинското :wink:.
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Постои вистинска љубов!
Како може да не постои?:icon_eek:
А тоа меѓу моите шо е а?! Љубов е тоа бе...не е панаѓур!:pos:
Лав ис ин ди еиррррррррр ооооооооо лав ис ин ди еир!!!:love2:

И да додадам...љубовта не умира...неа луѓето сами ја убиваат!
Така да, ако сте ја сретнале вистинската љубов а сами сте ја уништиле..не викајте дека НЕ постои...:(
продолжете даље, можеби повторно ќе ја најдете нели?:wink:
Уствари...секако дека ќе ја најдете, тоа 100% само откако ќе имате зад себе болно искуство, ќе се плашите од новата....па можеби поради тоа ќе ја етикетирате однапред како пролазна а не вистинска...
 
Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
Не се сложувам со мислењето.Доколку веруваме во таквата љубов зошто тогаш би се сомневале дека истата и ке заврши? И... по логика на нештата.... нели љубовта би требало да започне со заљубеност? Ако сите веруваат во ова „Фактички таквата љубов не е љубов туку заљубеност, која се раѓа и умира за неколку дена.“ тогаш... воопшто и не би постоела љубов нели?
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
TrTe-MrTe напиша:
Не се сложувам со мислењето.Доколку веруваме во таквата љубов зошто тогаш би се сомневале дека истата и ке заврши? И... по логика на нештата.... нели љубовта би требало да започне со заљубеност? Ако сите веруваат во ова „Фактички таквата љубов не е љубов туку заљубеност, која се раѓа и умира за неколку дена.“ тогаш... воопшто и не би постоела љубов нели?
ова за моето мислење?:icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::pos:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
TrTe-MrTe напиша:
Не се сложувам со мислењето.Доколку веруваме во таквата љубов зошто тогаш би се сомневале дека истата и ке заврши? И... по логика на нештата.... нели љубовта би требало да започне со заљубеност? Ако сите веруваат во ова „Фактички таквата љубов не е љубов туку заљубеност, која се раѓа и умира за неколку дена.” тогаш... воопшто и не би постоела љубов нели?
Пази ова е твое..

Да не должам... прашањето ми е.. дали е можно да се роди „вистинска” љубов за неколку дена?
Јас викам НЕ! Не може да се роди вистинска љубов за неколку дена.
Не може едноставно, ти можеш да си мислиш дека тоа е вистинска љубов, ама не е!
Колку и да веруваш во таквата љубов, треба да знаеш дека ќе заврши - кога тогаш.
Од каде си сигурен дека љубовта со некој што го знаеш неколку денови, недели па дури и месеци нека се, дека е вистинската и дека нема да заврши?!?
Точно дека љубовта почнува со заљубеност, ама дали секоја заљубеност завршува со љубов!? Вистинска љубов? Хмм..:raz:
 
Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
:raz: У принцип.. верувам во вистинската љубов... затоа и ме интересираше што мислите околу тоа.. така да.. ThA-BiTcH... се согласувам со твоето мислење.Претходниот пост дека не се согласувам.. беше за мислењето на The`Bitch... од кое и го цитирав текстот со заљубеноста :raz:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
И?
Секоја заљубеност завршува со љубов? А трте?:)))
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
The`bItCh напиша:
И?
Секоја заљубеност завршува со љубов? А трте?:)))
Ne...
samo vistinskata!
mislam deka samata tema kazuva neli?:):icon_roll
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
E како ќе дувне ветерот....
Кога сте заљубени и оди добро, се е розово, у воздухот срценца пливкаат, над главите ангелчиња леткаат, љубовта е највозвишено и највистинско нешто у светот!
Упс се скрши срцетооо....
Е сега не постои вистинска љубов, мажите/жените треба да се истребат, срцето ми е скршено никогаш повторно нема да се поправи со нова вистинска љубов....сите понекогаш се чувствуваме така ама сепак треба објективно да се гледа на нештата!

Заеби. Или постои или не.
 
Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
The`bItCh напиша:
И?
Секоја заљубеност завршува со љубов? А трте?:)))
Зошто би била заљубеност ако не се продолжи со љубов? Макар и да не е „вистинската“.По логика на нештата... би го нарекол... симпатија.. она што ти го спомнуваш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom