Вистинска љубов.... постои ли? Како би ја познале?

Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
postoi li vistinska ljubov?

postoi li vistinska ljubov?me interesira koj e vasiot stav za ova,inace moe mislenje za ova deka ne postoi
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
postoi li vistinska ljubov?

smizlicka напиша:
postoi li vistinska ljubov?me interesira koj e vasiot stav za ova,inace moe mislenje za ova deka ne postoi
Првин би сакал да те прашам каква е вистинската љубов во твоите очи, како гледаш на неа. Штом велиш дека не веруваш дека постои мора да имаш некаква претсава за неа. Инаку постои, само можеби не знаеш како изгледа, не можеш да ја препознаеш.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.459
Smizlicka колку години имаш ти?
Вистинска љубов, можеби ке ја најдеш, можеби не, ит ис ап ту ју.
Уживај во потрагата, после 100 бакнати жапци еден ке мора да се претвори у принц, а можеби и некој од првите, хеф фан!!!!!

8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
ПОСТОИ!!!!!


П.С......Шмизличка, шмизличка......ЦЦцццЦЦЦцццц :? ........
Не се нарцисоидувај толку себеси.....Се разбира дека постои.........
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
постои вистинка љубов како не:))
ама само таја имат крај.. како пејт Индира само љубав има краааај :place: :lol:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Има ваква тема и заклучивме дека нема вистинска љубов ... евентуално еднострана :lol: :P
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
e ovaa tema sega me sredi....bas koga pred 2 dena mi bese potvrdeno deka ja nema i odozgore plus tepan ................ :cls:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
divine напиша:
Има ваква тема и заклучивме дека нема вистинска љубов ... евентуално еднострана :lol: :P
таа беше тема за вечна љубов оваа е за вистинка :lol: :P
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
kao prvo ne e voopsto vazno kolku godini imam vazno e deka sum dovolno zrela za da sama procenam dali postoi ili ne.dosega sum bila so mnogu tipci i koga naleta vistinskiot,koga go zasakav najiskreno i koga mislev deka nasata e vistinksa ljubov,on najise me zaeba.ne veruvam vo ljubov,i ne postoi vistinska ljubov.moze da postoi samo vistimska ljubov na relacija roditel dete,a vaka ne.moze i da ima vistinska ljubov ali mnogu e retka.inace da zneav deka nekoi od vas vaka cinicki ke izreagiraat na mojot stav za temava,nemase ni da ja napraam.sekoj ima pravo na svoe mislenje,a moeto mislenje e ova :D
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
smizlicka напиша:
dosega sum bila so mnogu tipci i koga naleta vistinskiot,koga go zasakav najiskreno i koga mislev deka nasata e vistinksa ljubov,on najise me zaeba.ne veruvam vo ljubov,i ne postoi vistinska ljubov.moze da postoi samo vistimska ljubov na relacija roditel dete,a vaka ne.moze i da ima vistinska ljubov ali mnogu e retka.
Нормална е вакво мислење на личност која ќе засака и на крај биде разочарана... Сите сме го доживеале тоа, но никој не застанал да тапка на едно место, секогаш надежта постои дека ќе налета некој кој ќе ја заслужи нашата љубов... Значи, тој што си мислела дека е вистинскиот - не бил, љубовта била еднострана :) Сигурно и некој од тие со кои си била мислел дека со тебе ќе ја почувствува вистинската љубов, но ти си го изиграла...
Никогаш не можеш да знаеш од сам почеток кој е искрен, а кој лицемерен... Разочарувањето не треба да не` фрли во депресија и да гледаме на се` како да е црно... Секоја ситуација не` учи на нешто ново...
Сум мислела дека сум нашла вистинска љубов, но после разочарувањето се чувствувам посилна и продолжувам со надеж дека сепак постои вистинска љубов ... :wink:
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
Така е FortunE,


Шоу маст гоу он.
Не постојат принцови на бели коњи, или заспани убавици. Финтата е кој може да ја одигра улогата до крај. Сепак и "хепи ендот" е само крај.
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
FORTUNE fala na razbiranjeto.kako i da e mene zasega mi e tesko (raskinav so tipot pred nedela dena) i mozebi zatoa zasega taka i razmisluvam.dali ke razmisluvam poinaku koga ke pomine ovaa bolna faza...toa neznam.kako i da e fala mnogu,zasto izglea deka ti si edinstvenata sto me svati na forumov.a site onie koi imaa namera da me ismeat ili veke go napraia toa neka prosetaat malce
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
smizlicka напиша:
FORTUNE fala na razbiranjeto.kako i da e mene zasega mi e tesko (raskinav so tipot pred nedela dena) i mozebi zatoa zasega taka i razmisluvam.dali ke razmisluvam poinaku koga ke pomine ovaa bolna faza...toa neznam.kako i da e fala mnogu,zasto izglea deka ti si edinstvenata sto me svati na forumov.a site onie koi imaa namera da me ismeat ili veke go napraia toa neka prosetaat malce
Ете јасно е зошто размислуваш сега вака, тазе си прекинала врска... Кога ќе ти помине тоа, кога ќе сфатиш дека џабе се нервираш и си ја трескаш главата, ќе бидеш спремна да бараш нова љубов (која можеби ќе биде вистинската) :) Ќе ти здосади да се прашуваш постојано кај си згрешила и зошто си дозволила да бидеш ти повредена... Нема аир од седење дома, плачење и молење... Тоа завршило, треба да ја кренеш главата и да се занимаваш со нешто кое ќе ти ја врати самодовербата...
Па и поразите се интересни, така учиш карактери и со поладна глава ќе размислуваш кога некој ќе сака да ти пружи љубов :wink:
Да мислиш едно, а да се случува друго е дел од секојдневието :wink:

И мислам дека целта на другите на форумов не им е да те исмеат :wink:
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
smizlicka напиша:
FORTUNE fala na razbiranjeto.kako i da e mene zasega mi e tesko (raskinav so tipot pred nedela dena) i mozebi zatoa zasega taka i razmisluvam.dali ke razmisluvam poinaku koga ke pomine ovaa bolna faza...toa neznam.kako i da e fala mnogu,zasto izglea deka ti si edinstvenata sto me svati na forumov.a site onie koi imaa namera da me ismeat ili veke go napraia toa neka prosetaat malce

Никој тебе овде не те исмева, и не се радува на твојата несреќна љубов. Сакаме да ти кажеме дека победите и поразите се дел од животот и треба да научиш да ги прифаќаш подеднакво. Штом ќе најдеш некој друг ќе видиш дека залудно го трошиш времето во тага. Било што било, помири се со тоа и продолжи понатаму. Јас искрено многу ги сакам лугето кои што и покрај многуте падови во животот секогаш продолжуваат. Ова треба да го сватиш како едно искуство повеќе. Само биди силна и продолжи понатаму. Можам да ти дадам совет, твое е дали ќе го прифатиш, мислам дека периодов треба повеќе да се дружиш повеќе и да излегуваш повеќе. Седењето дома само ќе ти прави да се чувствуваш лошо.

Треба да научиш да се помируваш со работите, а тоа не значи дека треба да станеш рамнодушна, туку да не ги сваќаш поразите премногу трагично. Дај малку оптимизам. Како што напишал некој поет, Смртта не е несреќа, тоа е патување. Ако животот ти додели лимон, обиди се од тоа да направиш лимонада. Животот е премногу краток за да го поминеш во тагување. Радувај се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom