Вили, самовили...

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Коњското влакно е осетливо на влага, се витка или се истегнува во зависност од процентот на влагата а не дали некоја самовила решила да тепа време на коњот, и да спрема фризерски испит.

Hahaha smesno. A mojava familija bile zivi ubedeni deka se samovili
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
9
Поени од реакции
1
А бе само на цртаните филмови овие ствари:))
Ne e samo na crtani filmovi...
Edna vecer nokta mozebi nemashe dvanaeset satot sedev vo deckata i si igrav na kompjuter....zad mene imashe edno shishe so ladna voda ZAMRZNATA..i go otvoriv za da se odmrzni....
Samo shto se svrtiv da smenam muzika od shisheto pocna da teci voda,a zamrnato beshe...kako nekoj da go stegashe cudno...
Ama srceto mi zastana...NEVEROJATNO
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Ne e samo na crtani filmovi...
Edna vecer nokta mozebi nemashe dvanaeset satot sedev vo deckata i si igrav na kompjuter....zad mene imashe edno shishe so ladna voda ZAMRZNATA..i go otvoriv za da se odmrzni....
Samo shto se svrtiv da smenam muzika od shisheto pocna da teci voda,a zamrnato beshe...kako nekoj da go stegashe cudno...
Ama srceto mi zastana...NEVEROJATNO

Притисок ? Да не е тоа ?:helou:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ne e samo na crtani filmovi...
Edna vecer nokta mozebi nemashe dvanaeset satot sedev vo deckata i si igrav na kompjuter....zad mene imashe edno shishe so ladna voda ZAMRZNATA..i go otvoriv za da se odmrzni....
Samo shto se svrtiv da smenam muzika od shisheto pocna da teci voda,a zamrnato beshe...kako nekoj da go stegashe cudno...
Ama srceto mi zastana...NEVEROJATNO
Првпат со смрзнато шише а? :pos:
 

Johnnie Walker.

Keep Walking™
Член од
1 јуни 2008
Мислења
173
Поени од реакции
5
baba mi mi ima zboreno da ne setam na polnokj radi kletvi :)
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
леле оти мене баба ми не ми кажувала такви работи , изгледа не сакала да ме лаже :)
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.015
Ne e samo na crtani filmovi...
Edna vecer nokta mozebi nemashe dvanaeset satot sedev vo deckata i si igrav na kompjuter....zad mene imashe edno shishe so ladna voda ZAMRZNATA..i go otvoriv za da se odmrzni....
Samo shto se svrtiv da smenam muzika od shisheto pocna da teci voda,a zamrnato beshe...kako nekoj da go stegashe cudno...
Ama srceto mi zastana...NEVEROJATNO
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: ај сеа пак пробај замрзнато шише да отвотиш,да видиш како ќе дојдат самовили они на тоа идат
он топик:не верувам во такви ствари,мислам дека се бабини деветини...муабетот за таксистот го иам слушнато 100 пати во 100 различни верзии...невеста на пруга...не знам што...глупости...иам и слушнато охридско езеро зема жртва секоја година па еднаш ни забранија да влагаме у вода...а ако не се удавел никој тогас ќе имало сообраќајка ....:uvo:
 

Kika-17

Trouble maker
Член од
21 декември 2008
Мислења
240
Поени од реакции
5
Баба ми има кажувано дека ако на полнок ако плачеш под стреа на нечија куќа,ќе засвирела некоја убава музика и се појавувала некоја самовила што држи бебе во рацете и му пеела приспивна песна и тоа те занесувало во музиката и ке заборавиш на себе ЈЕЗИВООО :nesum: се наежив А сега веднаш не ми приговарајте за ова дека не е точно бидејќи ми го раскажуваше баба ми незнам коку е то4но а она е 96 години па сега мислам дека има искуство со тие работи...:uvo:
 
G

GoddessOfRock

Гостин
Баба ми има кажувано дека ако на полнок ако плачеш под стреа на нечија куќа,ќе засвирела некоја убава музика и се појавувала некоја самовила што држи бебе во рацете и му пеела приспивна песна и тоа те занесувало во музиката и ке заборавиш на себе ЈЕЗИВООО :nesum: се наежив А сега веднаш не ми приговарајте за ова дека не е точно бидејќи ми го раскажуваше баба ми незнам коку е то4но а она е 96 години па сега мислам дека има искуство со тие работи...:uvo:
А ти веруваш во сите прикзни што ке ги чуеш:pipi:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Баба ми има кажувано дека ако на полнок ако плачеш под стреа на нечија куќа,ќе засвирела некоја убава музика и се појавувала некоја самовила што држи бебе во рацете и му пеела приспивна песна и тоа те занесувало во музиката и ке заборавиш на себе ЈЕЗИВООО :nesum: се наежив А сега веднаш не ми приговарајте за ова дека не е точно бидејќи ми го раскажуваше баба ми незнам коку е то4но а она е 96 години па сега мислам дека има искуство со тие работи...:uvo:
:pos2::pos2::pos2::pos2:

Не верувам во тоа..:pipi:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Баба ми има кажувано дека ако на полнок ако плачеш под стреа на нечија куќа,ќе засвирела некоја убава музика и се појавувала некоја самовила што држи бебе во рацете и му пеела приспивна песна и тоа те занесувало во музиката и ке заборавиш на себе ЈЕЗИВООО :nesum: се наежив А сега веднаш не ми приговарајте за ова дека не е точно бидејќи ми го раскажуваше баба ми незнам коку е то4но а она е 96 години па сега мислам дека има искуство со тие работи...:uvo:
God damn that grandmamas....:kesa:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Многу работи имам слушнато за вакви работи,ама додека не видам не коментирам :helou:
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
105
Поени од реакции
3
Баба ми има кажувано дека ако на полнок ако плачеш под стреа на нечија куќа,ќе засвирела некоја убава музика и се појавувала некоја самовила што држи бебе во рацете и му пеела приспивна песна и тоа те занесувало во музиката и ке заборавиш на себе ЈЕЗИВООО :nesum: се наежив А сега веднаш не ми приговарајте за ова дека не е точно бидејќи ми го раскажуваше баба ми незнам коку е то4но а она е 96 години па сега мислам дека има искуство со тие работи...:uvo:
а на бабати и се има десено ова?
 

Kika-17

Trouble maker
Член од
21 декември 2008
Мислења
240
Поени од реакции
5
Na baba mi i se nema deseno ova ama i ona koga bila mala Baba i i raskazuvala pa sto znam...i ne veruva vo ovie raboti...si kulura nisto drugo mislam ja gledam realnosta :helou::wink:
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
Вака,мојата куќа најпрво беше на еден спрат.Имавме во дворот голема кајсија.Кога почнавме да го градиме вториот спрат кајсијата беше на сред двор и им сметаше на мајсторите и моравме да ја пресечеме.Потоа имавме неколку проблеми при градењето на спратот,комшијата позади нас не тужеше затоа што сне му го земале сонцето,па сакаше да ни го направи тој планот за куќата...многу глупости сепак куќата ја доправивме и тоа НИЕ како што сакаме,и покрај многу проблеми,еднаш ни падна ѕидот.По некое време мајка ми беше кај една жена која што гледа на карти,не дека верувам во тие работи но жената и рече вака:Вие во дворот имавте кајсија и ја пресековте кога кревавте уште еден спрат на куќата.Во кајсијата имавте самовила и многу ви помагаше во животот.Откако го пресековте дрвото се ви тргна на лошо,комшијата ви правеше проблеми,поголемото дете ти се поболи од астма(и ова е точно) и уште многу други проблеми...сега имате уште една кајсија помала во дворот(и ова го погоди) и треба шест недели да тураш шеќер и да ја викаш самовилата да се врати.Можеби ќе се врати...
Не верував во тие работи но... ова многу ми го смени мислењето во врска со самовилите и сфатив дека има и луѓе што навистина знаат да гледаат на тарот карти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom