Вие и иглите

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Уплав имам. Плачипичка бе. :pipi: Али можам преку тоа, под услов да се самонатерам. Па не се шетав 7 дена со игла во рака од што се плашев, сигурно.
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Никогаш не ми претставувале проблем иглите, ни па имам мака од гледање крв. Раното детство го поминав по болници, постојано бев болна, дури и сама си ги барав, убедена дека ако ме боцнат побрзо ќе оздравам :icon_mrgr
 

buba18

God is a DJ
Член од
8 јануари 2009
Мислења
358
Поени од реакции
10
Леле некни бев на доктор и цел пат се молев да не треба да ми ставаат инекција
Многу имам страв од такви работи,особено кога ќе ја видам,
веднаш ми се лоши
Но добро е не ми ставија:pos2:

а крв да гледам можам без проблем не ми е страв:smir:
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Кога бев мал многу ме нервираа оние што ми ги ставаа во газето :place:, а од оние во рамо, прст, вена немам проблем.
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Имам ненормално голема фобија од игли.
Мислам,неможам да гледам кога го буцкаат некој,дури и на телевизија,а не па кога тоа го праат на мене.
Секоаш коа ме вакцинирале или коа ми стаале инјекции сум бил престрашен и толку среќен кога се тоа ќе поминело.
Кога бев мал,си мислев дека се плашам од игли оти сум мал.
Ама сеа пораснав и сеуште се плашам од нив.
Значи,дефинитивно,тешка фобија.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
Kо мал не да имав уплав,а бе не можам да ви објаснам колку ми беше страв.Ко ќе ми ставаа инекција,ме држеа 3 сестри и 2 доктори,и јас само со газинките претав:)и иглите криви ги вадеа.
Од тогаш,да е глува земја,неам одено на инжекции...
 

don PASCAL

Tne last Don Protected By the Mafia..
Член од
2 октомври 2007
Мислења
647
Поени од реакции
19
јас одкако почнав да плетам ми се среди животот:pos2::pos2:
јбг страв ми е
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
Uopste ne mi e strav,a sega kako sto mora sekoj mesec da mi vadat krv radi kontrola na stitna zlezda ke se naviknam na bockanje sto da pravam.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Не сум имал проблем со игли уште кога памтим за себе. Посебно сеа после операцијава откако ме направија јастуче за игли, ич си неам гајле :)
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Au ic ne mi e strav,ni najmalku.Imam sredno medicinsko,i so toa se podrazbira deka voopsto ne mi e strav ni da bockam drugi i da gledam krv,naprotiv uzivam vo toa.:icon_lol:

Ehe na praksa so ne imame praveno,si zemavme so drugarkite sami krv za da si ispituvame,abe stvarno ne bevme normalni..:uvo:Ednas na edna sestra epten reseto mi ja napravi rakava(ali ne bese do nejze,stvarno nikakvi veni imam) se smenija nekolku sestri i za malce ne se otkazaa,mi velea kako sum mozela da gledam,a jas im kazuvav vo koja vena da probaat.Na krajot uspeaa,normalno so moja pomos.:icon_lol:
 
Член од
12 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
30
Како стоите со медицинските игли? Дали имате фобија од игли? Или пак не можете да гледате крв?
Ма и со немедицинските игли :vozbud:,немам страв од било какви игли или од крв,немам проблем и да гледам некоја операција во живо,не би се онесвестила,интересно ми е да гледам.:pipi:
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
94
Поени од реакции
3
немам никаква мака од мускулно боцкање, последните неколку години се боцкам секој месец,ама венско ме вади од кожа.али коа се мора се трпе и такво. . .
 

Spaski

Vita - Amore - Riso
Член од
31 јануари 2009
Мислења
263
Поени од реакции
11
Ма и со немедицинските игли :vozbud:,немам страв од било какви игли или од крв,немам проблем и да гледам некоја операција во живо,не би се онесвестила,интересно ми е да гледам.:pipi:
:vozbud:
Ти на медицина да не си, за хирург да не учиш?:pos2:
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Можам да глеам игли се додека не дое ред мене да ме акнат хаха коа ке дое ред за боцкање е тогаш ме фаќа страв од игли и крв и тн.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.313
Поени од реакции
46.104
Не знам како да кажам мајку му....ако некој на филм се боцка вртам, глава да не глеам, на школо кога даваа 5 дена дома да се седи оправдано ако дадеш крв, седев сам на школо, крв од вена еднаш само имам дадено, стварно мораше и тоа курвата ми ја утна вената.
Можда едина ствар за која се препичувам е игла.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom