Вие и иглите

Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.261
Ми било страв коа сум бил помал, ама сега скоро и да не чувствувам ништо кога примам вакцини/инекции...
 

butterfly1135

Tutto questo amore...
Член од
30 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
5
Абе гајле неам од игли,боцкањето боли :)
Не озбилно се навикнав више еднаш месечно обавезно ми земаат крв,така да не глеам ништо страшно.Е сега овие глупавиве сестри што не знаат да земаат крв,обавезно морам да се вратам дома со пукната вена и помодрена цела рака.
А инаку многу ми е страв од земање крв од прст,еднаш на систематски од страв го искршив тоа што е ко пенкало за земање крв и мораше да ме боцкаат два пати у прст :(

Не е секогаш вината во сестрите :helou: Со почесто боцкање едноставно вените неможат " веќе да ја трпат иглата " така да мора да дојде и до помодрување на раката..:wink: Ми се случи еднаш само една сестра нагло и брзо да ми ја стави иглата и после раката цела ми помодре. После тоа на другите боцкања си беше се ок па пак почна да ми помодруваат рацете.. А иначе добро стојам со иглите, не се плашам - медицина завршив :pipi:
 
Б

Бат Елохим

Гостин
јас кога бев мала, повеќе сакав инекции од апчиња. И сека неколку пати ме боцкале (во непце најчесто кога ми праат заб некој) и мука неам.
а за крв вадење малку гадничко ми е...затоа што подлабоко ми се вените, па повеќе пати ми ги промашуваат...
 

Сталин

Висарионович
Член од
24 декември 2008
Мислења
239
Поени од реакции
11
Кога бев мал се плашев, како и секое дете. Но, подоцна видов дека нема ништо страшно. Сега немам никаков страв од игли дури и имам донирано крв.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Не се плашам многу од игли.
Можеби боли малку ама се издржува бе немам некое лошо искуство.Неколку пати ми земале крв,инекции и вакцини никогаш не сум се притресвела.Сепак знаеш дека е за твое добро.
 

Surrender*

Soffro un po' ma almeno vivo
Член од
11 ноември 2008
Мислења
241
Поени од реакции
8
:pos2: Баш денес примав вакцина :) Воопшто не се плашам од инекции ,вакцини такви работи..
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
аааааа мене ми е некако језиво никогаш не гледам кога ме боцкаат, а и додека се решам ...... ми треба време малце психичка подготовка:)
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Не с еплашам , а и братучетка ми ме боцка тогаш кога ке треба да примам инекции така да не е страшно
 
Член од
3 јануари 2009
Мислења
190
Поени од реакции
1
Неам галје, посебно ако е секси докторка што треба да ме брца.. може и да се запалам така :)
Е да,во право си,зависи и до доктурицата некогаш.Ако е млада и секси одма и даваш да те буцне.Ако е некоа стара баба повеќе од неа ќе бегаш него од иглата,па дали и се гледа убаво и сл.Инаку како мал сум се плашел од игли а сеа и крв да ми зимат и вакцини,абер немам
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
иглите како игли не ме плашат...не ми е страв да видам ниту шприц....но сепак, како и кај сите останати, има доза на страв при боцкање...кога ми зимаат крв од вена ми е најгадно, па затоа морам да гледам на страна...
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Јас и иглите ич не се сакаме ама поради лошо искуство на тој односно таа што ми ја брцаше иглана. Инаку за болењето не ми е проблем. Ако погледнете поинаку скоро секој ден ќе се удриме во некој предмет, ќе се изгребеме со нешто па некад ќе не боцне некој инсект што боли и повеќе. Само психичкиот ефект дека сме свесни дека ќе не боцнат со игла си го врши своето. Едноставно ако се плашите само свртете се на друга страна и опуштете се, ништо нема да осетите. Ова од искуство.
 

ηιкσlα

ılılı Сакам Зеленко ılılı
Член од
27 февруари 2009
Мислења
173
Поени од реакции
4
Igli kako igli,pomal sum nemal strav a sea imam.Site kako pomali se imali a sea ne,jas na obratnata strana.A od krv,nemam nikakvi problemi.:smir:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
Мразам игли. Ми се слошува кога треба крв да ми земаат.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Со иглите немам никаков проблем.При вакцинации и сл.работи секогаш зјапам во иглата и како тоа ми се збрцува во кожа.Интересно ми е незнам зошто:).
 
P

Polaroid vanity

Гостин
Не се плашам од игли туку од болка.
Како мала и пред некоја година не си идев од лекар дур не ми ставеа инекција.
Сега ми е важно да е правилно употребена иглата,да има ефект и секако да не чувствувам последици 2 недели после бодењето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom