Вечерва овде, без тебе...

  • Креатор на темата Сатори
  • Време на започнување

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Вечерва овде, без тебе, ме убива целава атмосфера околу мене... Дождов уште нема абер да прекине, јас после долг, неконструктивен ден - го најдов цедето со музика што ми го изрежа летоска, пред да си одам... Имаше фатено прашина... Немав добиено одамна желба да слушам INXS ни Џорџ Мајкл. И сега ја немам... Ама нешто ме тера. Се измачувам со ова, ама на некој начин тоа е она кое го сакам, да чувствувам пак. Деновиве се исплашив дека повеќе не чувствувам, дека ми станало сеедно. Сега гледам дека нема врска, дека пак ми недостигаш колку и претходно, иако сум малку поскршена и похаос од тогаш. Знаеш, во ваквите вечери правам ретроспектива, се што се случило и не се случило а можело... Сега сфаќам дека не жалам за ништо кое го имам направено пред да те запознаам, еден куп глупости, ама сите ми помогнаа да сум денес ова што сум. Од друга страна, жалам за тоа што немаме направено еден куп работи заедно, а требало да ги направиме, жалам за еден куп реченици кои ти ги имам преќутено оставајќи ги за подоцна, за еден куп гушки кои ги одложив зошто мислев дека не е време или место за нив.
Сега се што сакам е да бидеме и понатаму силни како и до сега, и двајцата...
Вечерва овде, без тебе, посакувам да можам да ти го слушам дишењето додека заспиваш, да те гледам додека спиеш и да те гушнам кога ќе се разбудам. Во неможност да го реализирам сето тоа, а вака вокабуларно не особено силна, ќе си ја пуштам Never tear us apart, од INXS и ќе продолжам да се надевам дека многу наскоро ќе се видиме.
 
P

Polaroid vanity

Гостин
Тонам во безвезна анксиозност.
И љубам многу повеќе.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Vecerva ovde bez tebe, si go vrakam "filmot" nanazad, se potsekam na se sto pominavme zaedno, se potsekam kako se zapoznavme, koga prv pat se baknavme, koga mi gi peese omilenite pesni. Posegnuvam po telefonot, go otvaram imenikot i go baram tvoeto ime. Nema da te pobaram, znais deka nikogas ne zvonam prva. Ako ti tekne na mene javi se.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Вечерва овде без тебе топ ми е! Дури и вино имам. Еби си матер. Не те биваше... Никогаш нема ни да те биде... И не е мојот предменструален синдром тоа што те прави во моите очи најголем губитник. Туку си ти самиот. Сакаше да си покажеш самиот себеси дека можеш да сакаш пак нели? ЕПА НЕ МОЖЕШЕ! Не успеа мене да ме сакаш. А се` ти дадов... Или можеби не?! Сепак не. Не ти се дадов себеси, онаа вистинската, среќно е што не згрешив. Кругот се врти и денес дојде да ме молиш. О со која жестина во крвта ТЕ ЗГАЗИВ. О, која негативна и позитивна емоција ми помина низ вениве додека го газев секој еден твој збор и секоја една твоја молба, твојата душа. Упс, немаш душа, не заборавам. Знаев дека повторно ќе дојдеш, ќе клекнеш, само за да ми бидеш поблизу до штиклава со која ќе ти ги изобличам цртите на лицето.
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
239
Поени од реакции
5
Уживам у слободата и се надевам дека нема да те видам веке никогаш. Доста е ова шо сеа сум заради тебе и доста ми е од сите глупости за тебе. Овака сум СРЕЌНА до крај.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
вечерва овде без тебе ... хм, пак пробвам да те заборам, абе арно си се оддалечив од ко ме откачи шо кур ме тераше пак да се гледаме :( ... ми го поремети животот не е фер :(
 
L

LEPOTICKA_SWEET

Гостин
Многу сум осамена, а ти си далеку од мене. Неможам да издржам сакам да те видам...ТЕ САКАМ
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
...ми се навраќаат спомени.Се прелистувам колку само поминавме заедно и добро и лошо.Некогаш најсреќни,некогаш на раб на лудило колку животот е непредвидлив.Се сеќавам на првите денови,иако оддамна сеуште го паметам секој чекор,сета скриена насмевка,тие заводливи разговори со часови,денови и ноќи.Колку започнува наивно,за да премине во нешто вистинско и силно.Никогаш не помислувавме дека со години ќе се поднесуваме,караме и нервираме,а од друга страна ќе се сакаме повеќе од било кого на светот.Можев да се кладам дека брзо ќе завршиме,но дефинитивно ќе изгубев.Се претопивме во еден човек,со исти погледи и исти точки во глава.
Те сакам мило,ја имаш целосно мојата подршка,силни сме ќе преживееме и со тоа:back:
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Вечерва овде без тебе...
Посакував и оваа вечер да беа како сите оние што ги имавме...кога само јас и ти бевме тим и ги игравме главните улоги...
И како и сите изминати вечери јас само ќе ја гушкам перницата мислејќи дека тоа си ти и мислејќи на сите оние мигови поминати заедно во темнината седнати еден до друг и прегрнати гледајќи ги ѕвездите...барајќи каде имам скокот...и јас како те галев по твојата коса...
Но сето тоа се спомени со кои јас секоја вечер заспивам...
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
41
Поени од реакции
6
Now that it's done I realize the error of my ways
I must venture back to apologize from somewhere far beyond the grave
I gotta make up for what I've done
’Cause I was all up in a piece of heaven, while you burned in hell, no peace forever

But, you hаve my heart, at least for the most part.

Потребно ми е само да знам дека си блиску и дека постоиш, затоа е се' ова.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
...слушам џез, те замислувам, некако си ми смешен, ми се мешаш со сто лица, и далечен си, зошто не си битен, ама правиш да се чувствувам посебно.
Или кој знае дали си тоа ти...
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Без тебе... го слушам ова во позадина:


Серпико како и вообичаено знае да погоди живци со програмата на радио, ми навраќа куп спомени, куп добри и прекрасни спомени, навистина посакувам да беше тука, како тогаш :* но знам, песнава постои и подолго а ќе постои и ќе ја слушаме повторно - заедно - те сакам :*
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Вечерва овде без тебе,и вчеравечер овде без тебе,и вечерта пред тоа,и вечерта пред тоа......
Па веќе и не е нешто ново...
Чудно би било вечерва овде со тебе!?!
 
Член од
9 септември 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
Вечерва овде , без тебе ....
се прашувам дали ке имам сила пак да засакам .. некој друг ...
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Се е исто, секое утро, секое попладне, монотонија секој ден па и секоја вечер бидејќи сум тука и без тебе...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom