Вечерва овде, без тебе...

  • Креатор на темата Сатори
  • Време на започнување
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
... Се јадам од грижи, а и изгубена сум во таа матна приказна.. и чекам да дојде утре, да се реши се..
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Вечерва овде, без тебе...размислувам...Како би било кога не би бил толкав...ИДИОТ! Се би било поинаку ако не се преценуваше и не се мислеше за нешто што искрено и не си. Неможам уште да се свестам дека помеѓу девојка на ниво (како што викаш ти дека сум, а и како што сум стварно) и спонзоруша во буквална смисла на зборот ти бираш спонзоруша. Пробувам да сфатам ама не ми иде некако...Ќе разберев да беше некоја поубава од мене, попаметна, подобра....Ама добро, шта је, ту је ќе си сфатиш ти у скоро време ама ќе биде касно. Од мене толку...
Вечерва би била поубава кога би биле јас и ти негде заедно, знам дека убаво би си поминале....Ама ти избра да биде вака. Поздрав:helou:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ангелу мој,вечерва не си до мене,да ја осетам твојата топлина,твојот здив,да потонам во твојата нежност.Колку бргу поминува времето кога си до мене,како часовите да се секунди.Но кога не си, секундите се часови.Ноќта е убава,тивко е надвор,гласот на Џорџ Мајкл ја разбива тишината,моите мисли се кај тебе,те галам,те љубам,ти кажувам колку ми значиш.Сакам кога заспиваш до мене,кога те будам наутро,а ти мрзеливо се протегаш во обид да украдеш некоја секунда повеќе за твојата дремливост.Кога ме бараш до тебе во сонот,кога се обидуваш да ме одржиш будна што подолго,па дури и кога ме будиш од сон со бакнеж не се противам.Вечерва овде сум без тебе,преплавена со мисли,чувства и прашање.Вечерва ми недостигаш премногу:(
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
Вечерва овде,без тебе... се двоумам дали требаше некогаш да ти ги речам тие зборови кои долго ги чував во себе,се двоумам дали и тоа беше вистинскиот начин да ти кажам што чуствувам откако ме згази неколку пати.Можеби не требаше да ти вратам со истата мера...
Вечерва овде,без тебе ...осеќам измешани чуства на вина и на горчина,и тие се тука во мене,ме потискаат и не ме оставаат да се зафатам со нешто друго.Вечерва како и милион други сакам да кренам слушалка и да те побарам... да те замолам да заборавиме се,да ја згазнеме гордоста.Но,тргнувајќи од себеси,никогаш нема да ти ги простам сите нешта што ми ги направи,ниту пак ќе си простам себеси што ти дозволував да ми цапнеш на егото повеќе од сто пати.
Вечерва овде,без тебе...не сакам да слушнам за никој друг.ОСтанувам сама,без сегашност,роб на минатото и стравот за иднината...
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Vecerva ovde bez tebe, ne sum bez tebe, ustvari i nikoj ne mi nedostasuva za nekoja minuta trgam na rabota, me ispolnuva rabotata periodov :)
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
ги бројам деновите...уште "само" 173 дена...само се надевам дека уште ке ме чекаш, како што вети пред 120 дена...:back:
 
Член од
14 октомври 2008
Мислења
45
Поени од реакции
2
sinoka bez tebe,sabajlevo bez tebe...e dosta e!!!!

kako znaes da se nacrtas doma do 18:00:coffee:
 
С

Сатори

Гостин
Вечерва овде, без тебе на рипит ми е ставена само една реченица: Не можам без тебе.Чудно е, вака изгледало да се биде зависен од некој, од почеток до крај и назад, без ниту еден ланец.
 
Член од
1 јуни 2008
Мислења
43
Поени од реакции
3
Смешно е!ми недостигаш, а не те сакам.
Чудно е!не сме заедно, а сепак те чуствувам блиску.
До кога ќе трае оваа иронија?????????!!!!!!!!!!!!
 
Член од
28 август 2008
Мислења
189
Поени од реакции
5
Смешно е!ми недостигаш, а не те сакам.
Чудно е!не сме заедно, а сепак те чуствувам блиску.
До кога ќе трае оваа иронија?????????!!!!!!!!!!!!

имало уште некој шо се осеќа исто..добро де..слично како мене :) да допунам...бев среќна со тебе,позитивна,весела..можеше да прерасне у нешто поголемо и најубаво!!

штета..
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Вечерва овде, без тебе, стана веќе навика.
Стара навика.
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
Ајде те чекам ми недостигаш неможам да дочекам да си дојдиш утре да те изедааамммм ммммм:back::back::back:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Ми фалиш:uvo: сакам да те гушнааааам :)))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom