Верувам во...

Gurdjieff

Bastardo dentro
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3.645
Поени од реакции
1.264
Ти реков, фурните се за тебе. Мислиш дека делата на Ошо се најпаметното нешто што е напишано? Твое мислење, верувај си во тоа. Твое право. Не ни читаш што ти пишувам, само колку да се кажело нешто.
Pak mi kazuvash shto jas mislam.....brzash mladicu,brzash...
Odi na temata na Osho i procitaj...imam napishano zoshto go napushtiv nego.....
 

Gurdjieff

Bastardo dentro
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3.645
Поени од реакции
1.264
Veruvam vo...... toa shto go predvide Baba Vangja...shto ke se sluci vo 4 509g i 4 599g....(y)
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Јас верувам во три работи во животот:
Верувам во паметни и домаќини луѓе, без разлика на нивното потекло, нација, религија, пол, возраст, раса, политичка определба, класа, професија, образование... !
Верувам во моќта на парите, денеска без пари си никој и ништо, без пари како прво немаш достоинство, а исто така и си тотално немоќен !
И секако верувам само во она што го гледам и слушам со мои очи и уши, не верувам на другите луѓе што зборат, не верувам на рекла-казала муабети, не верувам на партии, на лидери, на медиуми, на новинари ........... бидејќи сите тие постојано ја извртуваат реалноста и вистината во нивна полза ........... верувам само во она што лично ќе го видам и ќе го чујам, сето друго се прикаски за мали деца ....... партии, телевизии, весници, новинари .......... тури им пепел ......... мислам на сите подеднакво ! :icon_lol:
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Јас верувам во три работи во животот:
Верувам во паметни и домаќини луѓе, без разлика на нивното потекло, нација, религија, пол, возраст, раса, политичка определба, класа, професија, образование... !
Верувам во моќта на парите, денеска без пари си никој и ништо, без пари како прво немаш достоинство, а исто така и си тотално немоќен !
И секако верувам само во она што го гледам и слушам со мои очи и уши, не верувам на другите луѓе што зборат, не верувам на рекла-казала муабети, не верувам на партии, на лидери, на медиуми, на новинари ........... бидејќи сите тие постојано ја извртуваат реалноста и вистината во нивна полза ........... верувам само во она што лично ќе го видам и ќе го чујам, сето друго се прикаски за мали деца ....... партии, телевизии, весници, новинари .......... тури им пепел ......... мислам на сите подеднакво ! :icon_lol:
Да те прашам, да не мислеше на следново:
Знам паметни и домаќини луѓе, без разлика на нивното потекло, нација..........................................
Знам за моќта на парите, денеска без пари си никој и ништо.............
Знам само она што го гледам и слушам со мои очи и уши.................
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Да те прашам, да не мислеше на следново:
Знам паметни и домаќини луѓе, без разлика на нивното потекло, нација..........................................
Знам за моќта на парите, денеска без пари си никој и ништо.............
Знам само она што го гледам и слушам со мои очи и уши.................
Не друже, туку верувам во тие работи, верувам во пријателствата со паметни луѓе без разлика на ............ исто така верувам во моќта на парите ............. и верувам само во она што лично го гледам и слушам со мои очи и уши ................. инаку сум голем скептик, па и песимиста како човек ............... кругот на пријатели ми е доста тесен .............. така да можеш да пресметаш колку сум како човек претпазлив, скептик, песимист, не сум лесноверен и на многу мал број на луѓе им верувам, но и на тие луѓе кои ми се од доверба не им верувам ни на нив 100% ..... всушност ни на мајка ми, татко ми и.т.н. не им верувам 100%, а камо ли па на други луѓе туѓинци !
А најмалку верувам на рекла-казала маалски муабети, таквите муабети не ги ни регистрирам !
 

OSHO-Lover

Konecno Sloboden...
Член од
2 декември 2011
Мислења
2.213
Поени од реакции
2.844
Не друже, туку верувам во тие работи, верувам во пријателствата со паметни луѓе без разлика на ............ исто така верувам во моќта на парите ............. и верувам само во она што лично го гледам и слушам со мои очи и уши ................. инаку сум голем скептик, па и песимиста како човек ............... кругот на пријатели ми е доста тесен .............. така да можеш да пресметаш колку сум како човек претпазлив, скептик, песимист, не сум лесноверен и на многу мал број на луѓе им верувам, но и на тие луѓе кои ми се од доверба не им верувам ни на нив 100% ..... всушност ни на мајка ми, татко ми и.т.н. не им верувам 100%, а камо ли па на други луѓе туѓинци !
А најмалку верувам на рекла-казала маалски муабети, таквите муабети не ги ни регистрирам !
Епа остана уште да кажеш дека и на самиот себе не си веруваш, а мислам дека е и така :(
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Епа остана уште да кажеш дека и на самиот себе не си веруваш, а мислам дека е и така :(
Не ме цитирај бре, пишувај си за себеси, незнам зашто воопшто цитирате некого ако не ви се допаѓа неговото размислување или игнор или пак не реплицирај со глупости !
Пишувај си за самиот себеси, а не за другите ............... јас каде тебе те спомнав во мојот пост .......... ајт гитла ! :mad:
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Верувам во СЕБЕ! :D
 

OSHO-Lover

Konecno Sloboden...
Член од
2 декември 2011
Мислења
2.213
Поени од реакции
2.844
Не ме цитирај бре, пишувај си за себеси, незнам зашто воопшто цитирате некого ако не ви се допаѓа неговото размислување или игнор или пак не реплицирај со глупости !
Пишувај си за самиот себеси, а не за другите ............... јас каде тебе те спомнав во мојот пост .......... ајт гитла ! :mad:
Еј извини бре не се нервирај готово игнор:icon_lol:
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Не друже, туку верувам во тие работи, верувам во пријателствата со паметни луѓе без разлика на ............ исто така верувам во моќта на парите ............. и верувам само во она што лично го гледам и слушам со мои очи и уши ................. инаку сум голем скептик, па и песимиста како човек ............... кругот на пријатели ми е доста тесен .............. така да можеш да пресметаш колку сум како човек претпазлив, скептик, песимист, не сум лесноверен и на многу мал број на луѓе им верувам, но и на тие луѓе кои ми се од доверба не им верувам ни на нив 100% ..... всушност ни на мајка ми, татко ми и.т.н. не им верувам 100%, а камо ли па на други луѓе туѓинци !
А најмалку верувам на рекла-казала маалски муабети, таквите муабети не ги ни регистрирам !
Малце контрадикторно друже, претпоставувам не свати што ти напишав.
Веруваш ама скептик си....
Веруваш ама не 100%....
Некако не оди таа работа.
Сакаш да ми кажеш дека не знаеш, не познаваш паметни и домаќини луѓе, без разлика на нивното потекло .........
Сакаш да ми кажеш дека не си осетил на себе дека парите имаат моќ?
Сакаш да кажеш дека и покрај твојата перцепција, сеуште не знаеш како изгледаат работите околу тебе?
Тоа ми беше муабетот..... Поздрав
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Малце контрадикторно друже, претпоставувам не свати што ти напишав.
Веруваш ама скептик си....
Веруваш ама не 100%....
Некако не оди таа работа.
Сакаш да ми кажеш дека не знаеш, не познаваш паметни и домаќини луѓе, без разлика на нивното потекло .........
Сакаш да ми кажеш дека не си осетил на себе дека парите имаат моќ?
Сакаш да кажеш дека и покрај твојата перцепција, сеуште не знаеш како изгледаат работите околу тебе?
Тоа ми беше муабетот..... Поздрав
Сакав да кажам дека верувам пред се во себеси, во она што лично го доживувам, гледам и слушам, не верувам на секого и не верувам на она што сум го слушнал од други ......... што е тука толку нејасно, ти во што веруваш повеќе во самиот себеси во она што самиот ти го знаеш, доживуваш, гледаш, слушаш... или пак повеќе им веруваш на празните муабети и измислици на другите околу тебе, тоа сакав да кажам, дека луѓето повеќето лажат и ги извртуваат фактите и реалноста, затоа секој човек пред се треба да си верува најмногу на самиот себеси, во она што самиот ќе го види, чуе, осети, научи и.т.н. !
Инаку само кај Спирос му е мајката ! :ROFLMAO::X3:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom