Верувам во...

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
701
Поени од реакции
1.772
Просто мерак човек да го фати колку се самољубите...:masa::backa:
Пред да свршите објаснете како од научници-неверници станавте верници ?
Дец д квешчн нау

П.С. остајте Христијанство аналфабети докажани сте за таа тема, на вакви ликови од искуство, братски ги советувам само да присуствуваат на Литургија и да ќутат:misticen:
Drygar se ubavo do ovoj post. Neli edno id ucenjata bese : Neukiot poduci go za da bide naucen za da osoznae kolku ne znae , zosto samo taka ljubovt a kw go pobedi stravot , zivotot krajot i svetlinata mrakot. Izvedi gi tie sto mozes od temninata za da go osoznajat balgodedot na svetlinata ... Tvojov post gi krsi site nasoki na Ljubi ,Uci , Pokazi go patot do carstvoto gospodovo.

Ne mi se veryvam ama moram da recam nesto vo stilot na Mando : This is the way. Sorry guys and gals, ne soodvetno ne sepak jas veryvam i vo Mandalorian way ;), pokraj nogy te drygi raboti...
Автоматски споено мислење:

Имам една поетска збирка од македонски автор,само ако ја сликнам и постирам може да јадам бан.
Па боље не.
Иначе насловот на збирката е
„Во секоја жена дреме и к......а"
Off topik , ja kupiv i dadov podarok na zena mi , togas bese devojka mi, nedela dena odev so modro oko. Zavrsi opsta i komparativna knizevnost. Godini posle sluckata mi veli ... Se sekavas na okoto ? Taa kniga go omalovazuva poimot kurva , a e eoni daleku od poimot zena. Od togas veryvam vo zena .... Stravot go cuva stadoto :)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom