Велешко Езеро (Езеро Младост)

Член од
27 мај 2012
Мислења
186
Поени од реакции
112
Сум бил на Велешкото езеро пред околу 2 години. Многу е убаво, особено погледот. Баш би сакал пак да одам:(
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Дајте предлог кој ден да идеме да се собереме, ептен ми се иде:D
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Freedy T. ти спомна дека вчера си бил на велешко, на кое место беше кај бродот или кај хотел Романтик?
 
M

MrzaRules

Гостин
ако планирате да идете кажујте со време..стасувам...али да биде некое собиранче на отворено...не бродови романтици.... :)
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
ако планирате да идете кажујте со време..стасувам...али да биде некое собиранче на отворено...не бродови романтици.... :)
На некоја плажа,прва втора,отовица логорче могорче мх мх убаво ке биде :LOL:
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
може и на бродот и на романтик, и на плажа може да се избањаме :)
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Не сте нормални, за седење на бродот или на Романтик ајде ми де, ама во таа гнасна вода нема шанса да влезам..
 
M

Moon Child

Гостин
Не сте нормални, за седење на бродот или на Романтик ајде ми де, ама во таа гнасна вода нема шанса да влезам..
И јас се чудам како некои луѓе се бањаат на првата плажа. Влегуваш и до коленици пропаѓаш во тиња. За бањање е најубаво на Отовичка или кај таа до Романтик што е. Јас се имам бањато и кај карпите, како мала со татко ми кога одевме по риби, таму е најчиста(y) или пак на педалинка и сред езеро - нема поубаво, само сега од муабетот за сомовите ми е страв:unsure:

Рачунајте ме и мене ако се среди собиранка (y)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Собиранка на Велешко.....count me in :)
Море шо Велешани никнаа наеднаш на темава да се чудиш :)
 
M

.:makedonec:.

Гостин
Добро дали е гнасна водата или не, не е битно ,... битно е дека велешани (не рачунајќи им го базентот) има каде да се пробањкаат и да си се одморат ... а ние светиниколчаните незнам што ќе правиме со нашава брана Мавровица ... - толку е и таа некаде голема (може да е малку помала ајде) али од дека водата е матна и уште на почетокот пропаѓаш во 1 метар кал па и за разлика од велешково езеро има ненормална длабочина ... значи на почетокот влегуваш и веќе кога ќе се одалечиш 2-3 метри пропаѓаш дирекно у 3-4 метри длабочина, ... како што ми викаа кога бев мал моите - '' таму се бањаат само пливачи '' , инаку браната да си кажам не служи за ништо друго освен за риби ловење (али и за риби веќе не служи ради тоа што тие гнасните риби амури и сомови кој ги пуштаа пред 10-тина години изедоа се живо и браната па дури покушаа и човек да изедат,и ги пуштија во браната пред 10-тина години како што реков демек да се размножеле ,имале многу вкусно месо амурите:pos:, арно ама овие какво множење какви бакрачи направиле по 5-6 метри и по едно 300-400 кила и на дното лежат и лапаат се што ќе им дојде во уста у тоа тињакот , - барем така кажуваат нуркачите кои се имаат симнувано во браната и кажувват дека биле како торпеда поредени,... е ајде бе нека ги фати некој маж сеа па да ги јадиме :D ... браната е драбока околу 60 метри , а на центарот на браната се кажува дека имало дупка со пречник од од 80-90 метри и со длабочина од 100-тина метри и има видливост околу 15 сантиметри:unsure:... така неќна и си погина едно дете :( бог да го прости , отишол со душек да рани риби на сред езеро и од еднаш извикал леле колкава риба, се нурнал да ја фати и излекол по 10-15 секунди ... викнал нешто ме влечи за ногата и веќе не се појавил:() али ок ајде отидов оф топик инаку водата не се пие а и струја не произведува така да незнам што е функцијата на бранава ....или нека ја среди државата или нека се испушти да се испоубијат тие грозни створења ... да се потпуни колку толку и да се направи нова брана која потоа ќе се пориби со салмни риби, а од тука може и ќе се направи некоја салмна плажа и што е најбитно да има пика вода , а не од тоа копаните бунари да пиеме ... ама ајде ... инаку не сум бил на велешко езеро, мислам сум поминал во негова близина, али не сум се бањал или не сум идел на пикник:) ,... али би сакал :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom